VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA ŠTĚPÁNKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Problematická rekonstrukce stadionu v Přelouči je hotová

Přelouč – Jedna z nejkomplikovanějších staveb v novodobé historii Přelouče dospěla ke zdárnému konci. Ve středu zde byl slavnostně otevřen zrekonstruovaný fotbalový stadion. Ten je vybavený novými sedačkami na tribuně, má obnovený a vyrovnaný trávník, opravené kabiny a novou tartanovou dráhu.

Naplněnost středních škol stoupá. Nyní je na sedmdesáti procentech

Pardubický kraj – Po dlouhých letech útlumu spojených s problematickým slučováním škol nyní vzhledem k demografické křivce naplněnost středních škol a dalších školských zařízeních spravovaných Pardubickým krajem roste. Nyní je na sedmdesáti procentech a patří k nejvyšším v republice.

Na zámku cinkaly skleničky a zněla cimbálová muzika

Pardubice – Milovníci královského moku včera zaplnili pardubický zámek. Konal se zde totiž jubilejní 20. ročník Pardubického festivalu vína. 

Radnice chce více dohlédnout na své příspěvkové organizace

Pardubice – Změna legislativy, ale především neblahé zkušenosti s řízením Kulturního centra Pardubice, přinutily vedení pardubické radnice k vydání nových Pravidel pro vztah města a příspěvkových organizací. Město se chystá své příspěvkové organizace kontrolovat ještě více.

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dotace na bazén je znovu ve hře

Pardubice – Novou naději na dotaci na stavbu pětadvacetimetrového krytého bazénu má pardubická radnice. O tu předchozí město přišlo kvůli kauze pochybného přerozdělování dotací na ministerstvu školství. Nyní ale ministerstvo vyhlásilo další dotační titul.

Na projekt lávky dohlédne město. Původní návrh sklidil kritiku

Pardubice – Na výstavbu lávky přes pardubické nádraží, o kterou se postará Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC), dohlédne zástupce města – architekt Milan Košař. První verze návrhu projektu totiž mezi zastupiteli sklidila kritiku.

Čestmír Kopecký v letním kině uvede snímek Všechno bude fajn

Pardubice - Pardubické letní kino na dnešní večer chystá druhé premiérové uvedení jednoho z nejdiskutovanějších filmů poslední doby - snímku, který vyvolal bouřlivé reakce pouhých pár hodin po své středeční premiéře na brněnském Špilberku. Jedná se o film Všechno bude fajn, který satirickým způsobem zaznamenává proměny moravské metropole v posledních letech se všemi jejími hybateli, včetně typických brněnských figurek, svérázných umělců i komunálních politiků. 

Kraj připravuje velké investice

Pardubický kraj – Do dopravy, školství, sociálních služeb, zdravotnictví a kultury v kraji by v následujících letech mělo jít téměř 6,5 miliardy korun. Schválili to krajští radní na svém posledním zasedání.

Letní kino v srpnu nabídne komedie, dramata, thrillery i filmy pro děti

Pardubice – Do druhé poloviny vstupuje promítání Pardubického letního kina, které se přesunulo do areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů. 

Žena vyhrožovala sebevraždou

Staré Ždánice – Oznámení o tom, že nejmenovaný muž pohřešuje svou ženu, která odešla po hádce z písníku se slovy, že se jde utopit, přijali dnes ráno pardubičtí policisté. 

Letní kino promítne Sámskou krev

Pardubice - Švédský večer dnes čeká návštěvníky Pardubického letního kina, které sídlí u zdymadla. Od 21 hodin zde bude k vidění snímek Sámská krev. Toto strhující drama odhalí temnou část švédské koloniální historie a přinese inspirativní příběh mladé Elle Marje, která jde za svým snem o novém životě. 

Pardubická nemocnice bude mít moderní psychiatrii

Pardubice - Jen velmi omezené možnosti mají v celém Pardubickém kraji pacienti trpící některým z psychiatrických onemocnění. Nenachází se zde žádná psychiatrická léčebna a i počet akutních lůžek je jen velmi nízký. Většina pacientů se tak musí léčit v jiných krajích.

Opraví kostel Zvěstování Panny Marie

Pardubice – Pardubický kraj přispěje na projektovou dokumentaci opravy vnějšího pláště kostela Zvěstování Panny Marie, nejstaršího farního kostela ve městě, který založili roku 1359 arcibiskup Arnošt z Pardubic a jeho bratři. 

Otevřeli cyklověž. Trvalo to měsíc

Pardubice – S velkou pompou otevírali na konci června pardubičtí politici zrekonstruované přednádraží. Jednou z jeho dominant už tehdy byla i moderní cyklověž pro 118 kol. Ta však zůstávala dlouho zavřená. 

Pardubický dopravní podnik změní ceny jízdného

Pardubice – Dopravní podnik města Pardubic (DPMP) od 1. září upraví stávající tarify jízdného. Většina jízdenek zdraží, některé časové jízdenky však budou levnější.

Bridget Jonesová v letním kině

Pardubice – Pardubické letní kino dnes od 21.30 hodin uvede snímek Dítě Bridget Jonesové. 

Do Chvojence přiletěla rogala

Chvojenec - Zhruba dvacítka rogal se v pátek a v sobotu slétla do Chvojence na Pardubicku.

Hrady CZ nabídly skvělé hudební zážitky

Kunětická hora - Pastviny pod hradem Kunětická hora v pátek a v sobotu zaplnili hudební fanoušci. Konal se zde totiž festival Hrady CZ, který nabídl velmi zajímavý program.

Na Hradech CZ dnes zahraje Arakain s Lucií Bílou, Anna K. i Tomáš Klus

Kunětická hora – Také druhý den hudebního festivalu Hrady CZ, který se od včerejška koná na pastvinách pod hradem Kunětická hora, nabídne známé české i slovenské interprety.

Letní kino promítne snímek Lion

Pardubice – Pardubické letní kino, které se nachází v areálu bývalých jatek, dnes od 21.30 hodin uvede drama Lion. 

Ulicemi Holic a Pardubic projedou šlapací vozítka

Holice, Pardubice – Závody šlapacích vozítek se v následujících dnech uskuteční v Holicích a Pardubicích. 

Začíná hudební festival Hrady CZ

Kunětická hora – Vypsaná fiXa, Visací zámek, Horkýže slíže, Olympic, Rybičky 48 a další účinkující dnes vystoupí na pastvinách u hradu Kunětická hora. 

Trolejbusové trati prodlouží o pět kilometrů

Pardubice – O pět kilometrů prodlouží Dopravní podnik města Pardubic trolejbusové tratě. Do konce letošního roku by mělo být hotové prodloužení trolejbusové trati ze zastávky Polabiny-Sluneční přes Trnovou do Ohrazenice v trase stávající autobusové linky číslo 6 a také prodloužení trolejbusové trati v Pardubičkách ze stávající točny u záchranné služby na zastávku Zámeček.

Tomáš Klus, Lucie Bílá s Arakainem, Richard Müller i Anna K. Hrady CZ se blíží

Kunětická hora – Na známé kapely a zajímavá jména láká putovní hudební festival Hrady CZ, který se uskuteční zítra a pozítří na pastvinách pod hradem Kunětická hora.

Letní kino dnes uvede snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Pardubice – Pardubické letní kino, které každý den promítá v areálu bývalých jatek u Tyršových sadů, má dnes na programu snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem. 

Univerzita láká také seniory

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice se v září vrátí i senioři. Filozofická fakulta pro ně chystá Univerzitu volného času a nově i cyklus přednášek k dějinám Pardubic.

Na závodišti zahrály Wanastowi Vjecy

Pardubice - Závodiště v sobotu patřilo hudební akci Létofest. Na ní se představili známí čeští hudebníci – Wanastowi Vjecy, Marek Ztracený, Ewa Farna, Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy, Slza a Čechomor. 

Zázrak na řece Hudson v letním kině

Pardubice – Letní kino, které se nachází v areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů, v úterý od 21.30 hodin promítne životopisné drama Sully: Zázrak na řece Hudson. 

Rozdělí další miliony z Unie

Pardubice - Stamilionové dotace z Evropské unie poputují do kultury, dopravy i vědy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení