VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA ŠTĚPÁNKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tomáš Klus, Lucie Bílá s Arakainem, Richard Müller i Anna K. Hrady CZ se blíží

Kunětická hora – Na známé kapely a zajímavá jména láká putovní hudební festival Hrady CZ, který se uskuteční zítra a pozítří na pastvinách pod hradem Kunětická hora.

Letní kino dnes uvede snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Pardubice – Pardubické letní kino, které každý den promítá v areálu bývalých jatek u Tyršových sadů, má dnes na programu snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem. 

Univerzita láká také seniory

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice se v září vrátí i senioři. Filozofická fakulta pro ně chystá Univerzitu volného času a nově i cyklus přednášek k dějinám Pardubic.

Na závodišti zahrály Wanastowi Vjecy

Pardubice - Závodiště v sobotu patřilo hudební akci Létofest. Na ní se představili známí čeští hudebníci – Wanastowi Vjecy, Marek Ztracený, Ewa Farna, Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy, Slza a Čechomor. 

Zázrak na řece Hudson v letním kině

Pardubice – Letní kino, které se nachází v areálu bývalých jatek vedle Tyršových sadů, v úterý od 21.30 hodin promítne životopisné drama Sully: Zázrak na řece Hudson. 

Rozdělí další miliony z Unie

Pardubice - Stamilionové dotace z Evropské unie poputují do kultury, dopravy i vědy.

Na závodišti vystoupí Farna, Čechomor i Wanastowi Vjecy

Pardubice - Na zvučná jména láká hudební akce Létofest, která odstartuje zítra v poledne na pardubickém závodišti.

Na Dukle by mohlo vzniknout zázemí pro aikido

Pardubice - Starý a zchátralý objekt přezdívaný Bobr, který se nachází v dukelském lesoparku v Pardubicích, najde nové využití. Mohl by v něm mít své zázemí spolek Aikido Pardubice.

Město odpustí téměř třicetimilionový dluh

Pardubice - Sokolové ze 37milionového dluhu zaplatí Pardubicím pouze 8,8 milionu korun.

Statisícové odstupné Tomkové zůstane

Pardubice – Je to paradoxní situace. Audit, který si pardubická radnice nechala zpracovat u nezávislé advokátní kanceláře, jasně prokázal, že cesta tehdejšího vedení Služeb města Pardubic (SMP) do Jihoafrické republiky nebyla pracovní.

Letní kino zahájili filmem Anděl Páně 2

Pardubice - Po dvou letech se v pátek znovu rozeznělo Pardubické letní kino v centru města. Dvouměsíční promítání v areálu bývalých jatek odstartovala projekce snímku Anděl Páně 2, na kterou dorazila i filmová delegace v čele s režisérem Jiřím Strachem.

Rasputin: herecké výkony a sugestivní hudba

Pardubice - Poslední premiérou letošní sezony Východočeského divadla byla hra režiséra Petra Novotného Rasputin.

Chodníky v centru města přes léto čeká rekonstrukce

Pardubice – Jako pěst na oko působí vedle opravené třídy Míru rozbité chodníky na ulici 17. listopadu v Pardubicích. To se ale nyní změní.

Bytový dům opraví. Podle nájemníků je za tím ale snaha je z domu vypudit

Pardubice – Hned dvakrát mohla na posledním zasedání zastupitelstva zbývajícím nájemníkům bytového domu u pardubického nádraží, který je odsouzen k demolici, svitnout naděje, že dům k zemi nepůjde. Opoziční zastupitelé se totiž pokusili nejdříve bourání alespoň pozastavit, následně ho zrušit úplně. Ani jeden návrh ale neprošel.

Do letního kina dorazí Jiří Strach

Pardubice – Svůj úspěšný film Anděl Páně 2 dnes přijede do Pardubického letního kina uvést režisér Jiří Strach. Zahájí tím dvouměsíční promítání kina, které nově sídlí vedle Tyršových sadů.

Architekti chystají opravu Zámečku

Pardubice - Přímo u Památníku Zámeček se uskutečnil workshop pro osm uchazečů o nejlepší návrh na rekonstrukci této památky. Své návrhy na její modernizaci pak musí odevzdat nejpozději do 7. září.

Letní kino odstartuje Andělem Páně 2

Pardubice – Po dvou letech se v pátek od 21.30 hodin v centru města znovu rozezvučí Pardubické letní kino. To se z areálu vedle skateparku přesune k Tyršovým sadům, kde bude promítat každý večer až do konce prázdnin.

Kulturní centrum čekají změny

Pardubice - Problémové kulturní centrum ve své nynější podobě skončí.

Rád se hrabu sám v sobě, říká herec Ladislav Špiner

Pardubice - Východočeské divadlo nastudovalo život a osud Rasputina.

Peníze na odkup spalovny zastupitelé opět neschválili

Pardubice – V patové situaci zůstávají pardubičtí zastupitelé i po svém čtvrtečním zasedání. Znovu totiž neschválili peníze na odkup spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví. A to i přesto, že na minulém jednání její odkup odsouhlasili.

Do domu odsouzenému k demolici dají další miliony

Pardubice – Kauza kolem bytového domu u pardubického nádraží, který je určen k demolici, má nečekanou zápletku. Město totiž do něj bude ještě před plánovaným zbouráním znovu investovat.

Vláda dá miliardy na přivaděče k D35

Pardubicko – Téměř tři miliardy korun se zavázala vyčlenit česká vláda na výstavbu přivaděčů k dálnici D35 na území Pardubického kraje.

Pozdravy slunci pomohou Rebece, která trpí nemocí motýlích křídel

Pardubice – Tradičním jógovým rituálem ve středu od 17.30 hodin v Tyršových sadech podpoří účastníci akce 108 pozdravů slunci Rebeku Čihákovou, jež se narodila s nemocí motýlích křídel.

Východočeské divadlo se zítra rozloučí s Koncem masopustu

Pardubice – Derniéru Konce masopustu uvede ve středu od 18 hodin Východočeské divadlo v Pardubicích. Úplně poslední reprízu však uvidí až pražští diváci po prázdninách v Divadle v Dlouhé. 

Do oprav škol letos putují desítky milionů

Pardubice – Žáky o prázdninách v řadě základních i mateřských škol nahradí řemeslníci. Pardubice v letošním roce investují do oprav školských zařízení necelých 90 milionů korun. Největší investice půjdou do rekonstrukcí kuchyní na Základní škole Erno Košťála či Mateřské škole v Rosicích nad Labem.

Audit: Cesta do Jihoafrické republiky nebyla pracovní

Pardubice – Podrobný dvacetistránkový audit, který si u nezávislé právnické společnosti nechala zpracovat pardubická radnice, hovoří jasně. Cesta tehdejšího vedení Služeb města Pardubic (SMP) do Jihoafrické republiky nebyla pracovní.

Den nemocnice výjimečně ukáže i pitevnu

Pardubice – Možnost ověřit si svůj zdravotní stav, projít si nemocnici v roli návštěvníka, prohlédnout si Pardubice z ojedinělé vyhlídky a večer prožít před filmovým plátnem. To vše nabídne Den Pardubické nemocnice, který se uskuteční ve středu.

Na jevišti se bude kouřit dál

Pardubice – Takzvaný protikuřácký zákon, který platí od 31. května, nedělá problémy jen hostinským. Vypořádat se s ním museli i na poněkud překvapivých místech. Příkladem je Východočeské divadlo v Pardubicích. Důvod? V některých inscenacích se totiž kouří přímo na jevišti.

Stavbu bazénu chce město zaplatit z vlastního rozpočtu

Pardubice – Zatímco jindy zasedání pardubického zastupitelstva připomíná dlouhé bitvy, v otázce výstavby pětadvacetimetrového bazénu panuje mezi většinou politiků vzácná shoda. Stavbu za 50 milionů korun chtějí hradit z rozpočtu města.

Východočeské divadlo pustí do prodeje neobnovené abonentky

Pardubice – Do prodeje se od pondělí 19. června dostanou neobnovená či uvolněná místa v předplatném Východočeského divadla v Pardubicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení