VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA ROZTOČILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Červencová výplata: sestry mají o dva tisíce víc, ale jen některé

Pardubický kraj - Ministerstvo už kraji potvrdilo dotaci ve výši 20,2 milionu.

Chvaletická elektrárna bude vymáhat stovky milionů

Chvaletice – Chvaletická elektrárna se potýká s vážnými problémy. Modernizaci dvou ze čtyř bloků zkomplikoval soudem vyhlášený úpadek hlavního dodavatele. 

Kraj chce prohloubit viadukt. Místní obyvatelé protestují

Valy/Mělice – V pátek v 17 hodin se na hřišti v osadě Mělice koná schůze obyvatel, kteří se rozhodli bojovat proti zahlcení svých obcí kamionovou dopravou. Jde zejména o osud Mělic, Lohenic, části Valů, ale i dalších vesnic na Přeloučsku. Chtějí zabránit prohloubení železničního viaduktu.

Dušan Klein zítra uvede nejnovější Básníky

Pardubice - Letní kino v pátek nabídne poslední, šestý příběh ze série Básníků nazvaný Jak básníci čekají na zázrak. Projekci snímku uvede v Pardubickém letním kině sám jeho režisér Dušan Klein.

Na pardubickém zámku to bude v sobotu dobře vonět a chutnat

Pardubice – Pardubický zámek bude v sobotu plný vůní, chutí a řemesel. Druhý ročník festivalu nabídne to nejlepší z jídla, pití i zábavy, co poskytují regiony Pardubického kraje. 

Pernštejn(l)ove přilákal přes 1500 lidí. Chodilo se i na erotickou poezii

Pardubice – Druhý ročník divadelního open air festivalu Pernštejn(l)ove přilákal do areálu pardubického zámku jeden a půl tisíce návštěvníků. Dramaturgové již dnes přemýšlejí o tom, jaké soubory pozvou příští léto.

Řidiči, pozor. Vjezd do „Smilovky“ bude složitější

Pardubice - Vjezd do Smilovy ulice bude od čtvrtka komplikovanější. V souvislosti s opravami chodníků v ulici 17. listopadu budou na vjezdech do „Smilovky“ budovány zpomalovací pruhy. Vjezdy budou upravovány ve dvou etapách.

Předškoláci patří do školek, nařídil stát. Někteří rodiče ale neslyší

Pardubice – Rodiče devadesáti pětiletých dětí z Pardubic zatím ignorují nový zákon a nezapsali své potomky do mateřských škol. Pokud je nepřihlásí, dopustí se přestupku a hrozí jim pokuta.

Letní kina dnes: v Pardubicích Správní chlapi, v Opatovicích Řachanda

Pardubice - Dvě kina, dva filmy. To je dnešní nabídka pro příznivce tradičního letního biografu. 

Galerie může po letech nakupovat. Uvažuje také o Vojmíru Vokolkovi

Pardubice – Několik let Východočeská galerie nenakupovala nová díla. Nemohla. Na rozšiřování sbírek neměla v rozpočtu peníze. Až pro letošní rok krajská rada vyčlenila jeden milion korun. 

Na hřiště se sjedou historické stříkačky. Některým je už více než 120 let

Mělice - Devátý ročník soutěže historických koňských hasičských stříkaček se uskuteční v sobotu od 13 hodin na hřišti v Mělicích. Na hasiče čeká spousta úkolů, včetně těch netradičních, jako je tlačení obří pneumatiky, skákání v pytli, pití piva, řezání dřeva, chůze na chůdách či skládání puzzle. 

Matčino auto skončilo v řece, mladík vyvázl bez zranění

Počáply - K dramaticky vyhlížející nehodě vyrazili v pátek ráno hasiči i policisté. Rybář nahlásil nález auta značky Opel v řece Loučné poblíž jezu. 

Zdechovický zámek patřil šlechtě i vojákům, v sobotu ho ovládne zábava

Zdechovice – Zdejší zámek a jeho okolí zítra (sobota) ožije pátým ročníkem Zdechovického festivalu. Potrvá celý den, od desáté dopolední až do půlnoci. 

Horké koupaliště ožilo charitou

Pardubice – Charitativní den na koupališti Cihelna v úterý zorganizoval pardubický Lions Club. Návštěvníci si vyzkoušeli disciplíny, které jim představili handicapovaní sportovci, a zasoutěžili si v jízdě na tobogánech na čas a na laserovém střeleckém trenažéru. 

Noční jízda začne v Kuněticích a skončí v parku Na Špici

Kunětice – Zítra večer se uskuteční historicky první noční paddleboardová jízda z Kunětic do pardubického parku Na Špici. 

Festival ve zdechovickém zámku pobaví celou rodinu

Zdechovice – Zdechovický zámek v sobotu ožije pátým ročníkem Zdechovického festivalu. 

Obyvatelé Mělic a Lohenic šílí. Okolí písníků je plné aut

Přeloučsko – Písníky u Mělic lákají v horkých dnech tisíce návštěvníků. Pro stálé obyvatele osad Mělice a Lohenice jsou to nejhorší měsíce v roce. Trápí je živelné chování rekreantů a zatarasené vozovky. Volají po zákazu parkování na silnici, která vede z Živanic do Mělic a z Mělic do Lohenic.

Kraj chce přímé letecké spojení z Kazachstánu do Pardubic

Pardubice – Pardubice by mohly mít přímé letecké spojení do Kazachstánu. Kraj chce využít mezery na trhu, která vznikla po zrušení pravidelné linky z Prahy do kazašské Almaty.

Skotské lidovky i zhudebněné básně

Kunětická hora – V Rytířském sále hradního paláce na Kunětické hoře zahraje dnes od 19 hodin trio Michal Hromek Consort, které se věnuje nejen úpravám skotské a irské lidové hudby, ale čerpá inspiraci v dědictví evropského baroka a renesance. 

Zámecký open air festival Pernštejn(l)ove začne muzikálem Cyrano

Pardubice - Ve středu startuje na pardubickém zámku druhý ročník open air festivalu Pernštejn(l)ove, potrvá do soboty. 

Při letní sportiádě si i zdraví mohou vyzkoušet basketbal na vozíčku

Pardubice - V pořadí osmý ročník Letní sportiády, spolupořádané Základní a Praktickou školou Svítání a Dostihovým spolkem, se letos uskuteční v domově Velké pardubické. V pondělí se tu od 9 hodin odehraje netradiční pětiboj pro děti se zdravotním postižením, ale i jejich zdravé vrstevníky. Součástí programu budou i disciplíny, které prověří sportovní nadání VIP kapitánů družstev. Ty vypuknou v 11 hodin. 

Závodníci v Pardubicích šlapali jako o život

Pardubice - Čeští a francouzští závodníci ve šlapacích vozítkách sváděli o víkendu tuhé boje na pardubické třídě Míru. 

Letní kino nabídne drama u moře a sci-fi Star Trek

Pardubice – Letní kino vedle Tyršových sadů dnes (v sobotu) od 21.30 hodin uvede americké drama režiséra Kennetha Lonergana Místo u moře. 

Řečany staví komunitní dům, kde si budou senioři pomáhat navzájem

Řečany nad Labem – Paní Zdeňka je vynikající kuchařka a ráda navaří a napeče i pro své sousedy. Třeba pro pana Františka, který jí ochotně ze samoobsluhy nosí nákupy. Život v komunitním domě pro seniory, který právě dokončují v Řečanech nad Labem, by měl být založen na podobné sousedské výpomoci. Čtrnáct bytů 1+kk bude uživatelům předáno začátkem září. O místo v pořadníku byl velký zájem. 

Do letního kina zavítá režisér Špuntů na vodě Jiří Chlumský

Pardubice - Ačkoliv se má před víkendem umoudřit počasí, které tento týden letnímu kinu kvůli silným dešťům nepřálo, jeho dramaturgie opět pustí na plátno napnuté vedle Tyršových sadů vodu proudem. Tentokrát v podobě projekce filmu Špunti na vodě, jehož režisér Jiří Chlumský má k Pardubicím velmi blízko.

Letní dostihový den nabídne i přesunutou Stříbrnou trofej

Pardubice – V sobotu se na závodišti uskuteční pátý dostihový den letošní sezony. Vrcholem Letního dostihového dne bude klasická steeplechase.

Záchranáři čekají na nové výjezdové základny

Pardubický kraj – K patnácti stovkám lidí, jejichž zdraví a život je v ohrožení, vyráží během roku záchranáři, sestry a řidiči z holické základny zdravotnické záchranné služby (ZZS). Už na výjezdu ze stanice se ale potýkají s komplikacemi, které je stojí cenné vteřiny. 

Starokladrubští bělouši zářili na závodech v Cáchách

Pardubice - Historického úspěchu dosáhl Jiří Nesvačil junion se čtyřspřežím starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s nimiž reprezentoval Českou republiku na prestižních mezinárodních jezdeckých závodech v německých Cáchách.

Hala, která zřejmě nikdy nebude stát, přišla město na 7 milionů

Lázně Bohdaneč – Město zaplatilo sedm milionů korun za projekt sportovní haly, kterou s velkou pravděpodobností nikdy nepostaví. Nemůže si ji dovolit.

Závodiště hledá pár, který si řekne ano u Taxisu

Pardubice – Plánujete svatbu a obdivujete koně? Pak máte jedinečnou příležitost: v neděli 3. září se můžete vzít u Taxisova příkopu na pardubickém závodišti. Dostihový spolek hledá snoubence, jejichž vzájemné ano se stane součástí doprovodného programu výstavy s podtitulem Kůň a svatební veselí. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení