VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA ROZTOČILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Festival s duší pomohl i duševně nemocným

Pardubice - V sobotu proběhl v polabinském Café Robinson Festival s duší. Jeho součástí byl i bleší trh, cirkusový workshop s vystoupením či dvě fotografické výstavy. 

Festival s duší pomůže lidem s duševní nemocí

Pardubice - V sobotu můžete navštívit akci Festival s duší před kavárnou Robinson Café. Od 14 hodin se uskuteční v pardubických Polabinách bleší trh, cirkusový workshop s vystoupením, dvě fotografické výstavy, promítání dokumentu s debatou a prezentace o zotavení lidí s duševním onemocněním.

Farmáři versus D 35: Přiostřuje se

Pardubicko – Spor mezi některými zemědělci, kteří hospodaří na trase budoucí dálnice D35 v úseku Časy-Ostrov, a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) se dál vyostřuje.

Oběti najdou v Pardubicích bezplatnou pomoc

Pardubice – „Stát konečně splácí svůj dluh vůči obětem," komentuje Jana Vítková otevření Poradny pro oběti v Pardubicích. Právě ona lidem, kteří se vyrovnávají s následky trestných činů, pomáhá.

V Kladrubech začínají mezinárodních závody spřežení

Kladruby nad Labem – Národní hřebčín pořádá ode dneška do neděle mezinárodní závody spřežení Rudolfův pohár. Svou účast potvrdilo 73 spřežení z 8 evropských zemí.

Měřte tady! Občané poslali na řidiče policisty

Pardubice - Stovky policistů po celé republice dohlížely od středečního rána na dodržování nejvyšší povolené rychlosti. Měřili na místech, která během února na internetu, na mapě Speed marathonu, vytipovali sami občané. 

Mladí hasiči budou soutěžit ve výstupu na věž i v útoku

Pardubice – Do krajského města se sjedou mladí hasiči z celé republiky. Na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích jsou v plném proudu přípravy na Středoškolské mistrovství ČR v požárním sportu. Ve čtvrtek a v pátek se utká 10 družstev žen a 23 družstev mužů a k tomu se přidají ještě jednotlivci z obou kategorií. 

Města hledají pro betonové strašáky možné využití

Pardubický kraj – Na území krajského města leží třináct brownfieldů, tedy nedostatečně využívaných objektů a pozemků. Některé vlastní město, jiné soukromé firmy. Největší „ubytovny" bezdomovců ale v posledních několika letech z mapy Pardubic zmizely.

Martin Adámek jel do Monaka na kole. Vrátil se za 36 dní

Pardubice – Cestovatel Martin Adámek bude zítra od 18 hodin v Kulturním domě Hronovická vyprávět o tom, jak se na kole dostal z Náchoda do Monaka a zase zpátky za pouhých 36 dní. Projel Alpy v několika zemích i centra měst. 

Policisté prověřují smrt ženy, která vypadla z okna

Pardubice - Zdejší kriminalisté prověřují podezřelé úmrtí 45leté ženy ze Slovenska, která vypadla z okna polabinského hotelu Harmony v Pardubicích.

Můžete si nechat vyšetřit hlasivky a hrtan

Pardubice – Déle trvající chrapot, obtíže s hlasivkami nebo třeba dlouhodobé bolesti v krku. To vše jsou varovné signály, které by člověka měly zavést na vyšetření k odborníkovi. Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice nabízí takovou možnost ve středu. U příležitosti Světového dne hlasu je možné absolvovat preventivní vyšetření hlasivek.

Velikonoce v Perníkové chaloupce: Tradiční kraslice a netradiční Bílý perník

Ráby - V Muzeu perníku pod Kunětickou horou si návštěvníci o víkendu užívali ty pravé svátky jara.

Bonifanti na japonském turné rozdávali autogramy

Pardubice, Tokio - Pardubický chlapecký sbor BONIFANTES má za sebou první vystoupení svého japonského turné a v zemi vycházejícího slunce slaví velké úspěchy.

Běh centrem Pardubic byl zážitek pro nevěstu i malou turistku na vozíku

Pardubice - Kdo v sobotu zavítal do centra města, pocítil, že běh to nejsou jen vteřiny, tepová frekvence a zdolané kilometry, ale hlavně emoce, příběhy a cesty, jejichž cílem nebývá pouhý konec závodu. Na start některého z klání, která se konala v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu, se postavily přibližně čtyři tisíce lidí a většina z nich neběžela „na výsledek", ale pro radost.

Archeologové se pustí po trase dálnice. Na průzkum mají rok

Pardubický kraj - O víkendu archeologové zahájí na vytipovaných lokalitách velké detektorové průzkumy.

Za dinosaury do Mázhausu

Pardubice - Sklepení pod výstavním prostorem Mázhaus na Pernštýnském náměstí se stalo domovem dinosaurů.

Podnikavé ženy si daly sraz v reálce

Pardubice - Když začala Eva Urbanová z Pardubic před třemi lety prodávat dřevěné bedýnky ruční výroby naplněné českými delikatesami, netušila, že se její nápad podívá až do Argentiny, Číny či Mexika. Všude tam už její České bedýnky vycestovaly.

Křivkův memoriál se nepojede kvůli špatné dopravní situaci ve městě

Pardubice – Tradiční cyklistický Memoriál Josefa Křivky se v letošním roce nepojede. Odbor dopravy závod v centru města nepovolil kvůli složité dopravní situaci.

Podpoří začínající včelaře, rozdělí mezi ně skoro jeden milion korun

Pardubice – Osmdesát čtyři začínajících včelařů požádalo Pardubický kraj o dotaci. Kromě dvou všichni zájemci uspěli a kraj mezi ně rozdělí 984 tisíc korun.

Svatý Hus a svatý Žižka dnes uzavřou jarní cyklus

Pardubice – Čtvrtá přednáška z cyklu Svatí patronové čeští se bude konat dnes od 18 hodin ve Východočeském muzeu v Pardubicích.

Tisíce běžců uzavřou centrum Pardubic. Auta neprojedou

Pardubice – Ode dneška veřejný rozhlas upozorňuje řidiče na rozsáhlou uzavírku centra města, ke které dojde v sobotu. Auta a trolejbusy na pardubických silnicích vystřídají běžci, vozíčkáři a koloběžci. Na Pardubický vinařský půlmaraton a další přidružené akce se chystají tisíce sportovců a diváků.

Velikonoce na zámku: mláďata, dobroty a zábava

Pardubice - Velikonoční zvyky, jarní dobroty a zábavu všeho druhy si užili zejména rodiče s dětmi v neděli v areálu pardubického zámku. Program pro ně připravily kulturní a sociální organizace Pardubického kraje spolu se studenty a učiteli středních škol. 

Baletky a baleťáci z celé republiky tančili v Pardubicích

Pardubice - V sobotu se v ABC klubu Na Olšinkách uskutečnil 13. ročník soutěže v klasickém tanci Pardubická arabeska. Je určena pro děti z baletních škol, tanečních oborů základních uměleckých škol a amatérských souborů. 

Horní Jelení předělá zchátralé koupaliště opět na rybník

Horní Jelení – Stavební firma již zahájila první demoliční práce na zdejším zchátralém přírodním koupališti. Betonové stavby, skokanské můstky a věž – to vše mizí. Deskové kryty dna nahradí kámen. Rekonstrukce vodní ploše vrátí vzhled a funkci rybníku.

Kdo ,,nakrmí“ vesnice? Někde dotace kraje, jinde Vietnamci

Pardubicko – Pardubický kraj dává každým rokem více peněz na podporu vesnických prodejen potravin. Letos vyčlenil ze svého rozpočtu 1,687 milionu korun. Tato suma by měla být rozdělena mezi 44 obcí.

Velikonoce na zámku: zvyky, ale i tvoření a výstavy zdarma

Pardubice – Velikonoční zvyky, jarní dobroty a zábavu, to vše najdete v neděli na Zámku Pardubice. Akci, která je pro veřejnost zdarma, připravují organizace Pardubického kraje spolu se studenty a učiteli středních škol. Program začíná již v 10 hodin dopoledne. 

Muzeum poprvé představilo slavný motocykl, který získalo

Pardubice – Slavný plochodrážní motocykl je nejnovějším přírůstkem do sbírky sportu Východočeského muzea. Stroj Antonína Kaspera staršího muzeum získalo na konci loňského roku. Od tohoto týdne jej vystavuje pro veřejnost v pokladně v Labské bráně Zámku Pardubice.

Stávka: Řidiči slibují, že pojedou. I když někteří ve vestách

Pardubice - Do celodenní stávky kvůli nesplněným slibům o zvýšení mezd se dnes zapojí v České republice zřejmě stovky řidičů autobusů. Na Pardubicku prý hromadná stávka nehrozí, tvrdí to zástupci kraje i odborů.

Zápisy startují na pardubických základních školách v jednu odpoledne

Pardubice – Dnes začínají zápisy do pardubických základních škol. Konají se od 13 do 18 hodin, pokračovat budou ve stejnou dobu ještě i zítra. Povinná školní docházka ve školním roce 2017/2018 začíná pro děti narozené do 31. srpna 2011.

Matka autisty: Svět, ve kterém žije moje dítě, je krásný

Pardubice - „Moje dítě je úžasné a svět, ve kterém žije, je krásný. Nemůžu být šťastnější, než jsem ve chvílích, kdy mě do něj pustí," říká maminka čtyřletého Jakuba. Její syn je autista.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies