VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deník se v Přelouči zajímal o městskou hromadnou dopravu

Přelouč /FOTOGALERIE, VIDEO/- Den s Deníkem ve středu zažilo Masarykovo náměstí v Přelouči, kam se po roce opět vypravila pojízdná redakce našeho listu.

23.4.2008
SDÍLEJ:

Den s Deníkem v PřeloučiFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

O zábavu se postarala především hudební skupina Buď fit složená z dětí, které navštěvují zdejší základní uměleckou školu. V tradiční debatě nad aktuálními problémy města se pak lidé mohli osobně dotazovat místostarosty Ivana Moravce.

Hlavním tématem, se kterým tentokrát zavítal Pardubický deník do Přelouče, je myšlenka radnice zavést i v tomto městě vlastní autobusovou dopravu. V anketě, která Dnu s Deníkem předcházela, se většina oslovených vyslovila pro její zavedení. I v případě, že by ji sami nevyužívali, dotázaní uznávali, že zejména pro lidi dříve narozené, z místních částí a maminky s dětmi by byla městská hromadná doprava (MHD) přínosem. Studii na zavedení autobusu v Přelouči vypracoval pro město Pavel Matouš. Na dnešním jednání přeloučských zastupitelů se bude rozhodovat, zda záměr bude dále rozpracován. „Studie řekla, že by tady mohl být jeden mikrobusek, který by jezdil po městě a umožnil by lidem dostat se z jednoho konce na druhý. Protože největší zaměstnavatel v Přelouči, podobně jako železniční nádraží, které denně podle prodaných lístků využije patnáct set lidí, je na kraji města. Je to více než kilometr od míst, kde většina lidí bydlí,“ argumentoval pro autobus Pavel Matouš.

Podle místostarosty Ivana Moravce bude na rozhodnutí zastupitelů, zda peníze na městskou hromadnou dopravu vyčlení. „Závisí to na tom, zda pro ni zvednou ruku a budou chtít obětovat peníze, které bude stát. Nebude to zadarmo, každá mince má dvě strany. Bude to určitě představovat do dopravy alespoň milionem a půl korun každoročně přispět.“ Na dotaz, jaký je osobní názor místostarosty, Ivan Moravec řekl: „Asi ruku zvednu, ale se smíšenými pocity, protože z osmnácti milionů, které máme na běžné investice, budeme muset milion a půl ubrat jenom na tento provoz. A budeme muset také vystavět zastávky, které tomu nejsou uzpůsobeny. To nás bude určitě tížit.“

Pokud zastupitelstvo města Přelouče zavedení MHD podpoří, první autobus by mohl vyjet na jaře příštího roku současně s otevřením nového autobusového nádraží, které má stát u silničního nadjezdu.

Autor: Petr Doubrava

23.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení