Baník přijel do Pardubic po pohárové prohře s Litoměřickem a ani na východě Čech toho v ofenzivě moc neukázal. V závěru prvního poločasu sice gól, ale sudí ho kvůli ofsajdu neuznali. Největší šanci měli domácí, ale střídající Kayamba střílel zblízka vedle. Pardubice tak čekají na výhru už sedm soutěžních zápasů.

Ústí nad Labem se prosadilo v Třinci už po čtyřech minutách z rychlého protiútoku. Výborný odcentroval na Poučka a ten z malého vápna poslal míč do sítě. Ústí bylo jasně lepší, ale Moulis nejprve trefil v šanci obránce a následně z přímého kopu jen břevno.

Třinec se snažil o vyrovnání, ale v 56. minutě po tečované střele Výborného z dálky inkasoval podruhé a hosté už si výhru pohlídali.

Prostějov znovu prohrál

Poslední Prostějov prohrál potřetí za sebou. Tentokrát doma nestačil na Vlašim, která využila dlouhou přesilovou hru k výhře 3:0. Středočechy poslal do vedení po půlhodině hry Vyhnal. V 52. minutě dostal červenou kartu za stažení Nečase Nekuda a z následné standardní situace přišel centr a gól Piška. Tento obránce hostů se o chvíli později prosadil podruhé a dal výsledku konečnou podobu.

Táborsko doma remizovalo 1:1 se Znojmem. Hosté vedli už od 6. minuty po gólu Javůrka z brejku. Další šance ale Znojmo nevyužilo a tak po změně stran srovnal Javorek po akci Hanzlíka. Znojmo bodovalo počtvrté za sebou.

Fotbalová národní liga - 8. kolo:

Pardubice - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Hrubeš - Kožár, Kříž. ŽK: Kim Te-won, Kovář - Celba. Diváci: 2500.

Třinec - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 4. Pouček, 56. Výborný. Rozhodčí: Julínek - Kotalík, Vodrážka. ŽK: Dedič, Čelůstka, Motyčka, Janoščín - Kateřiňák, Martykán. Diváci: 305.

Táborsko - Znojmo 1:1 (0:1)
Branky: 54. Javorek - 6. Javůrek. Rozhodčí: Matějček - Kubec, Vít. ŽK: Nepožitek (Znojmo). Diváci: 647.

Prostějov - Vlašim 0:3 (0:1)
Branky: 53. a 65. Piško, 31. Vyhnal. Rozhodčí: Rejžek - Melichar, Podaný. ŽK: Nekuda. ČK: 53. Sus (oba Prostějov). Diváci: 680.