Choltice opustily poslední místo

Pardubicko - Okresní přebor: Mnětice vyhrály i druhý jarní zápas, rezerva Přelouče nestačila na Újezd

2.4.2013

Ostřešany - Choltice 0:2Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Neuvěřitelné… Jako v jediné z okresních soutěží se v přeboru o víkendu odehrály všechny zápasy. Pouze Rohovládova Bělá využila umělou trávu. Ve čtyřech utkáních dokázaly naplno bodovat hostující týmy. Pro Choltice znamenalo vítězství posun z poslední příčky v tabulce.

Mikulovice –  Dříteč 0:1
V první půli měli hosté herně navrch, ale jejich tři vyložené šance vytlačil mikulovický brankář Těšínský na roh. Po přestávce se hra vyrovnala a rozhodnutí přišlo v 70. minutě. V době, kdy byl domácí Handlíř ošetřován mimo hrací plochu, se k odraženému míči dostal Spěvák a z hranice šestnáctky poslal míč do sítě. Následně si domácí vytvořili tlak, ale Frinta uhájil čisté konto.
Fakta – branka: 70. Spěvák.
Rozhodčí: Kišš.
ŽK 4:0.
Diváků: 80.
Poločas: 0:0.
Mikulovice: Těšínský – J. Vencl, Handlíř (71. R. Vyskočil), Karlík ml., Hromek – Svoboda, Valský, P. Vencl, J. Hyxa – Plesinger (38. P. Hyxa), Štěpán.
Dříteč: Frinta – Štěpán, Pluhař, Klofanda, Haan – Kroupa, Spěvák, Bednář, Pečinka (55. Lietavec) – Šorfa, Jelínek.

Újezd – Přelouč B 3:2
Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, jenže v 10. minutě inkasovali, když se prosadil Jezdinský. V největší šanci Újezdu netrefil Bosman odkrytou svatyni. Po změně stran se efektivita domácích zlepšila, když nejprve Petříček využil Rusínovu přihrávku. Poté byl Hladík nedovoleně zastaven v průniku a sám proměnil nařízený pokutový kop. Následně skončil nepovedený centr Slabého v síti a bylo vyrovnáno. Výhru pro Újezd zařídil o pět minut později Hataš, jenž se uvolnil na hranici velkého vápna a s přehledem zakončil.
Fakta – branky: 55. Jakub Petříček, 70. Hladík z penalty, 80. Hataš – 10. Jezdinský, 75. Slabý.
Rozhodčí: Rambousek.
ŽK 0:2.
Diváků: 60.
Poločas: 0:1.
Újezd: Jandák – Firbas, Černý, Rusín, O. Bendžík – M. Rozsévač (46. Vohralík), T. Bendžík, Jakub Petříček, Bosman (46. Huňáček) – Hladík (81. Šebek), Hataš.
Přelouč B: Konvalina – Tesák (43. Martin Beránek), Kačírek, Heřmánek, Školník – Štainer, Kocourek, Jezdinský (72. Marek), Milan Beránek – Hanuš, Slabý.

Dašice – Roveň 1:0
Hosté z Rovně měli herní převahu, která však ke gólům nevedla. Jedinou branku utkání vstřelil domácí P. Šmejda těsně před koncem prvního poločasu. Dašice bojovným výkonem uhájily hubený náskok až do konce.
Fakta – branka: P. Šmejda.
Rozhodčí: Janoušek.
ŽK 1:2.
Diváků: 40.
Poločas: 1:0. Dašice: Kučera – O. Šmejda, Šibal, Sládek, Hora – Šafář, Vajer, M. Buchtele, Hruša – Zamastil, P. Šmejda. Střídal: Cabicar, A.Vinař.
Roveň: Baláš – Mládek, D. Král, Mile, Kašpar – O. Koláček, Vach, Franc, Kaplan – Melc, M. Koláček. Střídali: Šišán, Kučera, Mikuláš.

Chvaletice – St. Mateřov 1:3
Domácí se ujali vedení, když Wiesner zužitkoval přihrávku Sajdla. Hostům se povedlo skóre otočit v poslední pětiminutovce první půle. Nejprve se trefil nehlídaný Klíma, potom skóroval Zezula po příhře Hlaváčka. Druhý poločas měl vyrovnaný průběh, Starý Mateřov potvrdil svou výhru osm minut před koncem zásluhou Vašíčka.
Fakta – branky: 32. Wiesner – 40. Klíma, 45. Zezula, 82. Vašíček.
Rozhodčí: Klíma.
ŽK 3:1.
Diváků: 50.
Poločas: 1:2.
Chvaletice: Vondrák – Herman, Grande, Brunclík, P. Doležal – Mařata, F. Doležal, Sajdl, Pfeiler – Wiesner, Kredba. Střídali: Svoboda, Havrda, Zajíc.
Starý Mateřov: Procházka – Janeček, Holek, Meduna, Hromádko – Žďárský, Křížek, Zezula, Hlaváček – Klíma, Fenyk. Střídali: Vašíček, Tomiška.

Opatovice – Přelovice 2:3
Domácím, kteří postrádali několik hráčů základní sestavy, vůbec nevyšla první hodina utkání podle jejich představ. V 53. minutě vstřelil Kaderka třetí branku hostů a zajistil Přelovicím pohodlný náskok. Až v poslední půlhodině se Opatovičtí probudili, ale jejich převaha stačila jen na dva góly a zmírnění porážky.
Fakta – branky: 71. Voříšek, 83. J. Richter – 38. Hačko, 49. Malý, 53. Kaderka.
Rozhodčí: Hamrník.
ŽK 2:1.
Diváků: 80.
Opatovice: Mergl – Valenta, Voříšek, Jičínský, Svoboda, Valenta – M. Jánoš, Slavík, Bíro, Vandas – J. Richter, Šťastný. Střídali: Špalek, Nový, Krsek.
Přelovice: Rejduga – Pilc, Khun, Bidlo, Šimák – Balada, Vohralík, Zelinka, Kaderka – Malý, Hačko. Střídali: Hladík, Doležal, Strejc.

Mnětice – Nemošice 2:1
Hráči Mnětic se rychle dostali do vedení a měli herní převahu. Po změně stran se hra vyrovnala a hosté v 62. minutě srovnali i stav. O rozhodnutí se postaral nový hráč v mnětickém dresu Szanisló.
Fakta – branky: 3. Doležal, 85. Szanisló – 62. Granec.
Rozhodčí: Louženský,
žluté karty 1:1.
Diváků: 50.
Poločas: 1:0.
Mnětice: Jahelka – Hašek, Hanovec, Hájek, Tláskal (80. Szanisló) – Doležal (26. Eliáš), Václavek, Vácha, Závorka – Moravec, Vafka (69. Turek).
Nemošice: Jirouš – Týnek, Vítek, Kreml, Novotný – Polanecký, Marek Večeřa (46. Libánský), Ulrich, Linha – Granec, Sládeček (58. Ulrich).

R. Bělá – Chvojenec  2:1
Zápas se hrál na umělém povrchu v Ohrazenicích. Z jediné vážné akce první půle se hosté ujali vedení, když Vrátil v 16. minutě potrestal chybnou rozehrávku domácí obrany a hlavou otevřel skóre. Bělá vyrovnala po půlhodině hry, kdy centr Zavřela z trestného kopu překvapivě skončil až v síti. O deset minut později dovršil obrat Wohlhöfner. Další šance Bělé nebyly využity. Nejblíže ke gólu měl Klír v 75. minutě, když trefil břevno.
Fakta – branky: 30. Zavřel, 40. Wohlhöfner – 16. Vrátil.
Rozhodčí: Baracz.
ŽK 3:4.
Diváků: 40.
Poločas: 2:1.
Rohovládova Bělá: Trubač – Hofman, Vencl, Habiger (77. J. Morávek), Chovanec – Wohlhöfner (52. Strouhal), Zavřel, I. Morávek, Deutsch, Tomič (74. Betlach) – Klír.
Chvojenec: M. Pavlíček – Vrbata, Vrátil, Moravec (46. L. Zbudil), Nechvíle (46. Píša) – R. Zbudil, J. Zbudil, Burkovič, Kirchner – M. Jedlička (46. Velinský), J. Pavlíček (74. Spěšný).

Ostřešany – Choltice 0:2
Domácí v úvodu nevyužili tři velké příležitosti. Po půlhodině hry se na druhé straně dvakrát prosadil Mach, který využil chybné rozehrávky. Choltičtí pak hájili vedení a neumožnili domácím hráčům skórovat.
Fakta – branky: 32. a 36. Mach.
Rozhodčí: Bém.
ŽK 4:3.
Diváků: 80.
Poločas: 0:2.
Ostřešany: Dvořák – Kasal, Bobek, Hošek, Drábek – Novák, Mužátko, Vilím, Drbohlav – Dufek, Sekyrka. Střídali: Bačina, Paštyka.
Choltice: Zářecký – Jan Kohoutek, Hlaváček, Mach, Kaluža – Kopečný, Urbanec, Knapík, Hovorka – Šimon, Karlík. Střídali: Chmelař, Pecháček, Kratochvíl.

TOMÁŠ RAIS

2.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

Pardubické letní kino.

V Proseči letní kino ustoupilo počasí

Kolo mu ukradli, ale stopy zlodějů se majitel nepustil

Pardubice – Krádež kola oznámil policistům. K pachatelům se dobrali jak muži zákona, tak sám okradený.

Vnučku na drogách pomohli babičce krotit policisté

Pardubice - Pod vlivem drog řádila ve čtyři ráno.

Bronzový Prskavec vyměnil pádlo za tužku

Pardubice - Sportovní park Pardubice navštívil bronzový medailista Olympijských her v Riu Jiří Prskavec. Kajakář se nejprve oháněl tužkou při rozdávání autogramů. U trenažéru pak rozdával rady začínajícím závodníkům.

Cyklistický závod zavře centrum Chrudimi

Chrudim – V sobotu 19. srpna projede Chrudimí 21. ročník cyklistického závodu Kolo pro život – Manitou Železné hory České spořitelny. Přihlášená už je téměř tisícovka jezdců. Atraktivní podívaná, zejména hromadný sjezd Širokých schodů hned na začátku závodu, však znamená také další dopravní uzavírky pro motoristy.