Splnili ho i ve středečním utkání, v němž přehráli juniorku Slovanu Liberec. Již v sobotu se na ohrazenické umělce představí Pardubice znovu, tentokrát nastoupí proti Dobrovici (začátek v 10.30).

„Sehráli jsme utkání s houževnatým soupeřem. Jsem rád, že jsme zvítězili, navíc vzadu s nulou. Kromě jednoho výpadku během desetiminutovky ve druhé půli jsme hráli tak, jak bychom chtěli," uvedl spokojený trenér Jiří Krejčí.
Volno tentokrát dostali brankář Milan Knobloch či v minulých utkáních hodně vytížení Martin Šejvl a Tomáš Ladra.

I bez nich vstoupili Pardubičtí do utkání aktivně. Skóre se poprvé měnilo ve 20. minutě, kdy se Kayamba trefil pod břevno.

O přestávce připravili trenéři šest změn v sestavě, krátce potom se po rohovém kopu nadvakrát prosadil Piroch. Další šance domácí nevyužili, dvě branky pak padly až v závěru.

To si po trestném kopu Fouska srazil míč do vlastní branky gólman Plechatý. A čtvrtý gól přidal střídající dorostenec Huf. Na rozdíl od letního měření sil si tak Pardubice s týmem exligových hráčů Čapka a Holeňáka poradily.

BEZ TŘÍ FOTBALISTŮ

Pardubicím stále chybí marodi Richard Čiernik, Vojtěch Kakrda a Filip Kopřiva. Právě posledně jmenovaný třiadvacetiletý stoper se v zimě připravoval pod dohledem kondičního trenéra. Zátěž bude Kopřiva postupně zvyšovat. „Koncem měsíce bych pak mohl absolvovat kompletní trénink," vyhlíží Kopřiva svůj návrat po problémech s kolenem.

Vedení pardubického klubu zároveň oznámilo, že stávající smlouvy prodloužila čtveřice fotbalistů. Pod Vinicí pokračují Adam Fousek, Dominik Fusek, David Přibyl a Joel Kayamba.

Pardubice – Liberec U21 4:0
Fakta – branky: 20. Kayamba, 51. Piroch, 87. vlastní (Plechatý), 89. Huf. Rozhodčí: Jansa – Hock, Zita. Diváků: 40. Poločas: 1:0.
FK Pardubice: Šmíd (46. Hrnčíř) – Přibyl, Křapka, Piroch, Pospíšil (46. Prokopec) – Kayamba (46. Fusek), Kudrna (46. Fousek), Jeřábek, Řezníček (70. Kovář), Shejbal (46. Mužík) – Petráň (46. Huf). Trenéři: Krejčí a Míchal.
FC Slovan Liberec U21: Franc (59. Plechatý) – Vučetič, Šustr, Blažek, Chlumecký – Doležal, Prokš (24. Kazda), Vujičič, Heppner – Dudek, Barac. Dále střídali: Šustek, Baláž, Vrabec. Trenéři: Čapek a Holeňák.