Derby s emocemi a jednogólovou výhrou Slovanu

Pardubice - Krajský přebor: Jednobrankové výhry favoritů. Marodkou oslabeny Titanic Srch inkasoval jediný gól až jedenáct minut před koncem

19.5.2009

V krajském přeboru využili domácí prostředí Slovan Pardubice i Tesla Pardubic B. Srch neměl daleko k remíze, nakonec ze hry gól nedostal, ale proti parádně kopnutému trestnému kopu z dálky opravdu nebyla obrana nebyla obrana. Pod Vinicí Tesla šlapala v první půli, po změně stran se přizpůsobila pasívnějšímu soupeři a do konce utkání musela být hodně ostražitá.

Tesla Pardubice B - TJ Lanškroun 1:0 (1:0). Branka: 35. Veverka. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Kubišta z Kosiček (Průcha, Votruba). Diváků: 60.
Ve 25. kole Krajského přeboru přivítala rezerva Tesly Lanškroun, který v domácím prostředí v historii vždy porazila a nejinak tomu bylo i tentokrát. Oplatila tak soupeři podzimní prohru z Lanšrouna 0:2.
Domácí začali náporem. První šanci měl ve 14. minutě po trestném kopu Kudrny hlavou Veverka, ale branku ještě minul. Ve 20. unikl po levé straně Sedlák, ale jeho křížná střela mířila těsně vedle. Ve 35. minutě Kudrna našel ve vápně naběhnutého Strnada, který ideální přihrávkou pod sebe našel Veverku, který z deseti metrů prostřelil Marka - 1:0. Pět minut po přestávce mohl po akci Kudrny a příhře Sedláka zvýšit Veverka, ale nedal a dorážka Tměje byla zblokována. V 58. poprvé ohrozili branku Tesly hosté Popelářem, ale Zavřel byl na místě, stejně jako v dalších dvou případech ohrožení domácí branky. Hra poté trochu opadla do průměru, když se domácí místo kombinace přizpůsobili nákopávané hostů, ale zaslouženou výhru uhájili.
Rostislav Němeček, trenér Tesly B: „ V první půli jsme hráli aktivně, soupeře jsme nepustili do kombinace a mělis jsme i několik brankových příležitosti. Po změně stran hráči zvolnili tempo, v podstatě se přizpůsobili hře soupeře. Ten nakonec byl až do konce ve hře o příznivý výsldek. V našem týmu vynikli Buriánek, Strnad, Sedlák a Veverka. FK

Slovan Pardubice – FC Titanic Srch 1:0 (0:0). Branka: 79. Konečný. Průběh první poloviny utkání nebyl příliš zajímavý, šancí bylo pomálu. Hosté pečlivě bránili, zahrozili ze standardky, hlava Horyny se z boku odrazila od tyče. Na druhé straně měl velkou šanci Trup a slibnou příležitost nevyužil Jakub Kovařík.o změně stran domácí zvýšili úsilí, ale když se pak rozhodčí dopustili několika nepřesností hodně si popudili příznivce Srchu a na hrací ploše plály emoce. V 70. pálil Klofanda do břevna a tentýž hráč pak fauloval a to bylo pro Srch osudné. Konečný totiž z dálky poslal míč do růžku Mičjanovy branky a hostím se již vyrovnat nepodařilo.
Zdeněk Pochobradský, trenér Slovanu: „Ze strany soupeře byl zápas ve druhé půli zbytečně vyhecovaný… Po celé utkání jsme měli mírnou převahu, myslím, že nám nechyběla vůle po vítězství. Škoda nevyužité vyložené šance Trupla z první půle. Luboš Pilař, as. trenéra Srchu: „Stále nás trápí rozsáhlá marodka, někteří hráči musí do hry s tréninkovým mankem. Klíčový gól padl z trestného kopu, když podle mého tam byl obráceně posouzený faul. Závěr byl přílíš hektický, ve hře nám už chyběl klid. Bylo to klasické derby, při troše štěstí jsme byli blízko k remíze. .“

Autor: Jaroslav Mach