Vypjaté orlické derby: tři červené, osm žlutých

VÝCHODNÍ ČECHY - Výsledky Divize C

21.5.2007

V bojovném utkání Choceň - Ústí musel rozhodčí třikrát vytáhnout červenou kartu.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Tesla - Chrudim 1:1

Domácím se opět povedl vstup do utkání a již v 5. minutě se ujali vedení gólem Petruse. Další gólové šance měli dvakrát Hudec a Petrus, zatímco hosté v první půli brankáře Shejbala neohrozili. Po změně stran ve 47. min. zahrál domácí Brož ve vápně rukou a penaltu proměnil chrudimský Vácha. Domácí si pak připravili několik slibných příležitostí, ale bez efektu. Fakta – branky: 5. Petrus – 47. Vácha z pen. Rozhodčí: Průcha (Nový Bydžov), ŽK: 0:2. Diváků: 210. Poločas: 1:0 . Tesla Pardubice: Shejbal – Třešňák, Koblížek, Prorok, Hlava – Brož (90. Belák), Voženílek, Jeřábek, Petrus (65. Čejka) – Hudec (81. Cincibuch), Večerník. AFK Chrudim: Meller – Linhart, Jirousek, Rahimič, Adámek – Luptovský (77. Hýsek), Zvára, Holub, Pudil (55. Volejník) – T. Vácha, Černý (89. Terer).

Choceň - Ústí nad Orlicí 0:0

V první půli měly šance oba týmy, jenže branka nepadla. Ve druhém poločase se více kartovalo než hrálo. Nejdříve byl po druhé žluté vyloučen ústecký Beneš, o deset minut později ho následoval domácí Šrut a poté oslabil Choceň ještě Šulc. Přesto byly k vidění gólovky, přímé kopy však nevyužili Kubec ani ústecký Vaňous. Rozhodnutí mohlo padnout v 90. minutě, ale Šabatova střela se od tyče odrazila k brankáři Krátkému. Fakta – rozhodčí: Šop. ŽK: 5:3. ČK: 2:1 (69. Šrut, 75. Šulc – 59. Beneš). Diváků: 200. Poločas: 0:0. FK Agria Choceň: Gerčák – Nedvěd, Vicany, Šrut, Koryta – Baborák (68. Lesák), Šulc, Jandera (81. Jílek), Kubec – Šabata, Novotný (60. Fikejz). Jiskra Ústí n. O.: Krátký – Kaláb, Jaroslav David, Chudý, V. Stejskal – Tomášek (68. Staněk), Borek, Vaňous, Jan Dostál (81. Jiří Novák) – Lněnička (56. Marek), Beneš.

Předměřice - Týniště 0:2

Slavoj doplatil na zahazování šancí a vyloučení Kotala. Fakta – branky: 68. Vašata z pen., 90. (+2) Winkler. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (41. KOtal). Diváků: 120. Poločas: 0:0. TJ Slavoj Předměřice: Tošovský – Kotal, Ráliš, Dujsík, Zelený – Dvořáček (77. Straka), Havrda, Židík, Haken – Valeš, Hejzlar (45. Hradecký). SK Týniště: Ottmar – Tomášek, Plašil, Hrubý, Vašata – Kubištel, Černý, Seifert (64. Matějus), Slezák (35. Winkler) – Lemfeld, Šupák (85. Kubec).

Trutnov - Dobrovice 1:3

Zasloužená výhra hostů. Fakta – branky: 78. Makovský z pen. – 63. a 67. Krouský, 49. Miškovský. Rozhodčí: Blasch– ke. ŽK: 2:0. Diváků: 190. Poločas: 0:0. FK Trutnov: Šulc – Cerman (46. Mikeš), Kábrt, Makovský, Syrovátka – Hejna, Marks, Pejchal, Kamitz – Horák, Trunkát (60. Poznar)

Č. Brod - Letohrad 0:2

Hosté byli po celý zápas aktivnějším mužstvem. Ve 34. minutě dorážkou poslal letohradský tým do vedení D. Stejskal. Pojistku přidal rozehraným rohovým kopem Vaniš.Fakta – branky: 34. D. Stejskal, 72. Vaniš. Rozhodčí: Švanda. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (80. Nekolný). Diváků: 200. Poločas: 0:1. FK OEZ Letohrad: Kykal – Peřina, Rompotl, Strasmeier, Vaniš – D. Stejskal, Kuchta, Valta, Hundák (46. Kempf) – M. Stejskal (63. Čada), Kočí (83. Gerža).

Velim - Hlinsko 4:2

Hlinecké rozhodil sporný gól v závěru poločasu.Fakta – branky: 9. a 45. Slavík, 43. a 57. Krepina – 16. Netolický, 72. Dostál. Rozhodčí: Král. ŽK: 1:4. Diváků: 150. Poločas: 3:1. FC Hlinsko: Lankaš – Janoušek, Kysela (76. Novák, T. Řezníček, Drahoš – Tománek, P. Řezníček, Netolický, Boháč – Dostál, Vodička.

Liberec B - Dvůr Králové 1:3

Dvůr připravil lídrovi první domácí porážku po exelentním výkonu v první půli. Fakta – branky: 29. z pen. a 33. Brendl, 68. vlastní – 65. Rehák. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (28. Krasnický). Diváků: 110. Poločas: 0:2. TJ Dvůr Králové n. L.: Tomek – Král, Haase, Kruliš, Ježek – Míl (80. Řežábek), Holub, Jeník, Huňák – Samek, Brendl.

Další výsledek – 26. kolo: Sedmihorky – Hlavice 0:2.

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

U Kostěnic v pátek ráno došlo k požáru fotovoltaické elektrárny.
1 21

Moc vody zavinilo požár. U Kostěnic hoří solární elektrárna

Našla se peněženka. A pěkně nakrmená

Pardubice - Poctivá žena přinesla strážníkům peněženku.

Dynamo je ve ztrátě 14 milionů korun

Pardubice - Když v lednu pardubičtí zastupitelé kupovali hokejové Dynamo, mohli se uklidňovat, že sezonu dokončí maximálně s mírnou ztrátou. Ukázalo se však, že ztráta za poslední neúspěšnou extraligovou sezonu je 14 milionů korun. A klub nyní bude chtít po městu další peníze.

Pardubice se staly domovem stíhačů a bitevníků

Pardubice - Dva mají v Pardubicích zůstat bitevníky L39 a 159 a stíhací letouny JAS-39 Gripen ze základny Čáslav. Ty včera kolem poledne postupně přelétly na pardubickou základnu. Dráha jejich domovského letiště se bude opravovat minimálně dva měsíce. Do té doby bude jejich domovem právě pardubické letiště. Piloti zde budou absolvovat běžný výcvik, byť s omezením letových časů. Zároveň stíhači drží i ostrou pohotovost.