Vypjaté orlické derby: tři červené, osm žlutých

VÝCHODNÍ ČECHY - Výsledky Divize C

21.5.2007

V bojovném utkání Choceň - Ústí musel rozhodčí třikrát vytáhnout červenou kartu.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Tesla - Chrudim 1:1

Domácím se opět povedl vstup do utkání a již v 5. minutě se ujali vedení gólem Petruse. Další gólové šance měli dvakrát Hudec a Petrus, zatímco hosté v první půli brankáře Shejbala neohrozili. Po změně stran ve 47. min. zahrál domácí Brož ve vápně rukou a penaltu proměnil chrudimský Vácha. Domácí si pak připravili několik slibných příležitostí, ale bez efektu. Fakta – branky: 5. Petrus – 47. Vácha z pen. Rozhodčí: Průcha (Nový Bydžov), ŽK: 0:2. Diváků: 210. Poločas: 1:0 . Tesla Pardubice: Shejbal – Třešňák, Koblížek, Prorok, Hlava – Brož (90. Belák), Voženílek, Jeřábek, Petrus (65. Čejka) – Hudec (81. Cincibuch), Večerník. AFK Chrudim: Meller – Linhart, Jirousek, Rahimič, Adámek – Luptovský (77. Hýsek), Zvára, Holub, Pudil (55. Volejník) – T. Vácha, Černý (89. Terer).

Choceň - Ústí nad Orlicí 0:0

V první půli měly šance oba týmy, jenže branka nepadla. Ve druhém poločase se více kartovalo než hrálo. Nejdříve byl po druhé žluté vyloučen ústecký Beneš, o deset minut později ho následoval domácí Šrut a poté oslabil Choceň ještě Šulc. Přesto byly k vidění gólovky, přímé kopy však nevyužili Kubec ani ústecký Vaňous. Rozhodnutí mohlo padnout v 90. minutě, ale Šabatova střela se od tyče odrazila k brankáři Krátkému. Fakta – rozhodčí: Šop. ŽK: 5:3. ČK: 2:1 (69. Šrut, 75. Šulc – 59. Beneš). Diváků: 200. Poločas: 0:0. FK Agria Choceň: Gerčák – Nedvěd, Vicany, Šrut, Koryta – Baborák (68. Lesák), Šulc, Jandera (81. Jílek), Kubec – Šabata, Novotný (60. Fikejz). Jiskra Ústí n. O.: Krátký – Kaláb, Jaroslav David, Chudý, V. Stejskal – Tomášek (68. Staněk), Borek, Vaňous, Jan Dostál (81. Jiří Novák) – Lněnička (56. Marek), Beneš.

Předměřice - Týniště 0:2

Slavoj doplatil na zahazování šancí a vyloučení Kotala. Fakta – branky: 68. Vašata z pen., 90. (+2) Winkler. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (41. KOtal). Diváků: 120. Poločas: 0:0. TJ Slavoj Předměřice: Tošovský – Kotal, Ráliš, Dujsík, Zelený – Dvořáček (77. Straka), Havrda, Židík, Haken – Valeš, Hejzlar (45. Hradecký). SK Týniště: Ottmar – Tomášek, Plašil, Hrubý, Vašata – Kubištel, Černý, Seifert (64. Matějus), Slezák (35. Winkler) – Lemfeld, Šupák (85. Kubec).

Trutnov - Dobrovice 1:3

Zasloužená výhra hostů. Fakta – branky: 78. Makovský z pen. – 63. a 67. Krouský, 49. Miškovský. Rozhodčí: Blasch– ke. ŽK: 2:0. Diváků: 190. Poločas: 0:0. FK Trutnov: Šulc – Cerman (46. Mikeš), Kábrt, Makovský, Syrovátka – Hejna, Marks, Pejchal, Kamitz – Horák, Trunkát (60. Poznar)

Č. Brod - Letohrad 0:2

Hosté byli po celý zápas aktivnějším mužstvem. Ve 34. minutě dorážkou poslal letohradský tým do vedení D. Stejskal. Pojistku přidal rozehraným rohovým kopem Vaniš.Fakta – branky: 34. D. Stejskal, 72. Vaniš. Rozhodčí: Švanda. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (80. Nekolný). Diváků: 200. Poločas: 0:1. FK OEZ Letohrad: Kykal – Peřina, Rompotl, Strasmeier, Vaniš – D. Stejskal, Kuchta, Valta, Hundák (46. Kempf) – M. Stejskal (63. Čada), Kočí (83. Gerža).

Velim - Hlinsko 4:2

Hlinecké rozhodil sporný gól v závěru poločasu.Fakta – branky: 9. a 45. Slavík, 43. a 57. Krepina – 16. Netolický, 72. Dostál. Rozhodčí: Král. ŽK: 1:4. Diváků: 150. Poločas: 3:1. FC Hlinsko: Lankaš – Janoušek, Kysela (76. Novák, T. Řezníček, Drahoš – Tománek, P. Řezníček, Netolický, Boháč – Dostál, Vodička.

Liberec B - Dvůr Králové 1:3

Dvůr připravil lídrovi první domácí porážku po exelentním výkonu v první půli. Fakta – branky: 29. z pen. a 33. Brendl, 68. vlastní – 65. Rehák. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (28. Krasnický). Diváků: 110. Poločas: 0:2. TJ Dvůr Králové n. L.: Tomek – Král, Haase, Kruliš, Ježek – Míl (80. Řežábek), Holub, Jeník, Huňák – Samek, Brendl.

Další výsledek – 26. kolo: Sedmihorky – Hlavice 0:2.

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

BRÁNIL HVĚZDU. Ještě donedávna znal Martin Peterka gruzínského pivota jménem Zaza Pachulia jenom z vyprávění...

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel.

Pardubice čeká ostravská mise. Letos již třetí

Pardubice – Potřetí v roce 2017 vyrazí pardubičtí fotbalisté na Městský stadion v Ostravě. Na jaře zde vybojovali bod v duelu s Baníkem, Vítkovicím potom podlehli 0:1. A právě Vítkovice jsou středečním soupeřem Pardubic v 5. kole Fortuna národní ligy. Utkání v Ostravě má výkop v 18 hodin.