Tesla Pardubice – SK Holice 7:0 (1:0)

Branky: 13. z pen., 58., 61., 68. a 81. Petrus, 55. a 73. Gavula. ŽK: 3:1 (Třešňák, Škvrňák, Gavula – Myšák). Rozhodčí: Martínek z Opočna (Vítek, M. Blaschke). Delegát: Šolc z HK. Diváků: 170.

Sestavy – TESLA: Shejbal – Hlava, Pospíšil, Třešňák, Voženílek – Sadílek (46. Hajdari), Gavula, Jeřábek, Škvrňák (70. Vanžura) – Petrus, Sedlák (56. Kakrda). Dále připraveni: Zavřel, Veverka, Prorok, Svědík. HOLICE: Pišta – Hála, T. Jedlička (63. Kopa), Ráliš (42. J. Englich), Skalický – Veselý, J. Velinský, Vl. Englich, J. Jedlička – Myšák, Pich.

V okresním derby přivítala Tesla A Pod Vinicí SK Holice. Ve druhé půli po druhém gólu domácích se ze zápasu stala exhibice Tesly zejména v podání dvojice Gavula – Petrus, kteří se postarali o všech sedm branek.

Ve 12. minutě Ráliš ve vápně zfauloval Petruse a byla z toho penalta. Tu s přehledem proměnil Petrus – 1:0. Hosté se ani po inkasované brace nikam nehnali a čekali na chybu domácích. Mezitím to zkoušeli domácí, když tvrdé střely Škvrňáka a Jeřábka Pišta vyrazil.

Ve 39. pak Shejbal nezkrotil centrovaný míč a dobíhající Ráliš ho posílal do sítě, ale na brankové čáře zachránil Hlava. V 52. zahrozili hosté J. Englichem, ale jeho střelu z úhlu Shejbal vytlačil na roh, což byla poslední šance Holic. Poté již hráli jen domácí. V 55. se zrodila pěkná akce domácích, kterou zahájil Jeřábek, dal doprava na Hajdariho, jehož centr proměnil v první gól v dresu Tesly hlavičkující Gavula i přes snahu gólmana Pišty – 2:0.

Za tři minuty získal po chybě hostů míč Gavula, zatáhl ho až do vápna hostů, kde ho ideálně předložil Petrusovi – 3:0. V 61. pak zatáhl míč Hajdari až před vápno hostů, nahrál do levého křídla Gavulovi, jehož zpětnou přihrávku před branku si zastavil a pohodlně míč poslal za záda Pišty Petrus, který zkompletoval hattrick – 4:0.

V 68. pak ve vápně kolem obránce úřadoval Gavula, byl sice zkopnut, mohla se pískat penalta, ale volně ležící míč napálil bodlem na přední tyč Petrus a bylo to 5:0. V 73.další brejk do rozhozené obrany Holic podnikl aktivní Gavula a bez problémů skóroval – 6:0. V 81. unikl opět Petrus a pohodlně po zemi podél gólmana svým pátým gólem a celkově v zápase sedmým uzavřel skóre na konečných 7:0.

V 86. mohl ještě zvýšit Hlava, ale útočnou akci zakončil střelou nad. Domácí Tesla si tak ke třem remízám a třem porážkám připsala tři body za třetí výhru v letošním ročníku Divize. V sobotním derby dokonce vstřelila více branek, než v dosavadních osmi zápasech dohromady! Nejvíce vyniklo duo Gavula – Petrus. Trojice rozhodčích neměla se řízením zápasu žádný problém.

Martin Svědík, trenér Tesly A: "První půle z naší strany nebyla vůbec dobrá, zejména vinou nedostatečného pohybu a špatné finální přihrávky. I když jsme si vypracovali několik příležitostí, tak až na penaltu jsme žádnou neproměnili. Na začátku dobré půle to ještě nebylo ono, ale po druhém gólu soupeř odpadl a my toho využili ke vstřelení dalších pěti branek po pěkných kombinačních akcích. Nejlepší na place byl Gavula, který dva góly vstřelil a čtyři připravil pro Petruse, který mu ve výkonu zdatně sekundoval. " (jma, ašo)

Sokol Živanice – Bohemias 1905 B 0:2 (0:2)

Vyrovnaný průběh utkání, v němž se hosté představili jako důrazný celek s rychlým přechodem z obrany do útoku. Největší  šanci první půle spálil Balog po předchozí hlavičce střídajícího, Jůna, ve druhém poločase několik vydařených střel (Jůn, Michal, Černohubý) zmařil gólman hostí Hrábek.

V poslední čtvrthodině hry Himl a Bálek vstřelili z brejků dva góly a hosté se tak mohli radovat z vítězství. Domácím se v průběhu utkání zranili tři hráči – gólman Hlouš, obránce Vrba a útočník Kaciáň.

Fakta – branky: 74. Himl, 87. Bálek. Rozhodčí: Kříž (Kunratice u Frýdlantu). ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Sokol Živanice: Hlouš (46. V. Černík) – Vrba (78. Daněk), Ferčák, Vrážel, Moravec – Kopřiva, Mocanu, Černohubý, Michal – Kaciáň (32. Jůn). ⋌ (jma)