DIVIZE: Tesla si zahrává s ohněm

Pardubice - V důležitém utkání potřebovala domácí Tesla nutně bodovat a udržet si před Velimí minimálně sedmibodový náskok, případně ho navýšit. Jak už se ale stalo na jaře Pod Vinicí tradicí opak byl pravdou a hosté Teslu gólem v 90. minutě stáhli na čtyři body a pomalu přichází na řadu boj o záchranu. Tesla Pardubice – FC Velim 1:2 (1:1)

19.4.2009

MOMENTKA z utkání divize C Tesla – VelimFoto: DENÍK/ Jaroslav Mach

Fotbal: 21. kolo Divize sk. C

Tesla Pardubice – FC Velim 1:2 (1:1)

Branky: 37. Prorok – 33. Snop, 90. Brusch. ŽK: 4:3. Rozhodčí: Šiling z Trutnova (Vítek, Šimek). Delegát: Říha z Prahy. Diváků: 110.

Sestavy – TESLA: Shejbal – Hlava, Pospíšil, Prorok, Voženílek (81. Svědík) – Kakrda, Kudrna (72. F. Uhlíř), Jeřábek, Škvrňák – Sedlák (57. Vanžura), Fikejz. VELIM: Svoboda – Mikluščík, Antoš, Hrabal, R. Hruška – Vácha (69. Marek), Fořt, Novák (75. Pechar), Brusch – Snop, Lev (88. Rössler).

V samotném zápase jako první zahrozili dvěma rohy hosté, ale bez efektu. V deváté minutě střílel Kakrda, ale Svoboda míč chytil. Ve 28. domácí výrazně podržel Shejbal, když vyrazil gólovou střelu Nováka i dorážku Brusche z bezprostřední blízkosti.

Ve 33. již ale udeřilo. Do otevřené domácí obrany vlétl po levé straně Snop, obešel skluzujícího Hlavu a přesným obloučkem přes Shejbala otevřel skóre – 0:1. Hned za tři minuty přišlo vyrovnání, když po trestném kopu Škvrňáka hlavičkoval Prorok, Svoboda jeho pokus vyrazil zpět k němu a na dorážku ve skluzu již byl krátký – 1:1.

Ve 39. byl ve vápně faulován Škvrňák, rozhodčí již dával píšťalku do úst, ale nakonec do ní nepískl… Ve 41. ještě domácí vystrašil tečovanou střelou Brusch, kterého neuhlídal Kakrda. Na začátku druhé půle přišly šance domácích. V 51. vysunul Škvrňák ideálně do sóla Sedláka, ten šel sám na Svobodu, ale tváří v tvář trefil pouze jeho nohy…

Za dvě minuty dal Kakrda míč před branku na Fikejze, který ale místo střely ještě nahrával na Sedláka a míč skončil mimo branku. V 74. Škvrňákovu ideální přihrávku na volného Fikejze před branku ztečoval Antoš.

V 78. z rychlého brejku zahrozil Brusch, ale naštěstí pro domácí akce skončila rohem. V 85. to zkusil z trestného kopu z dálky Snop, ale Shejbal míč vyrazil nad branku. V poslední minutě se pak zrodilo to, co nikdo nečekal. Na hranici domácího vápna ze snesl vysoký balón, Vanžura ho nedokázal odhlavičkovat, míče se zmocnil za ním stojící Brusch a technickou střelou na zadní tyč rozvířil velkou velimskou radost – 1:2.

Ještě v nastavení v dalším brejku přestřelil Brusch. Závěr domácích již byl hodně křečovitý a k vyrovnání nevedl. Tento výsledek s o záchranu hrajícím soupeřem nelze nazvat jinak než blamáží. (ašo, jma)

19.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL.

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.