Divize: Živanice prohrávaly, ale dokázaly derby otočit

Pardubice - Ve vzájemném utkání dvou zástupců Pardubicka ve fotbalové divizi opět vyhrály Živanice. Za stálého deště rozhodl domácí tým o svém vítězství ve druhém poločase.

4.9.2017

Z divizního fotbalového derby Živanice - Pardubice B (3:1). Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

V okresním derby se rodily šance na obou stranách. Živanice zápas zlomily po přestávce díky nešťastnému vlastnímu gólu hostů, kdy si Spěvák srazil do sítě brankářem vyražený míč, a třetí trefě střídajícího Bukače. Domácí tým si upevnil vedení v divizní tabulce.

Petr Doležal, trenér Živanic: „Na perfektně připraveném trávníku po celodenním lijáku jsme zaslouženě porazili v derby béčko Pardubic, které posílili i hráči A týmu. Předvedli jsme kvalitní výkon podpořený výborně chytajícím Vašíčkem. I přes špatné počasí dorazila slušná divácká návštěva, náš kotel opět nezklamal.“

František Kovárník, trenér Pardubic B: „Utkání hrané za nepříznivého počasí a na značně promáčeném terénu přineslo kvalitní hru z naší strany pouze v prvním poločase, kdy jsme se dostali do vedení. Další branku jsme ovšem nepřidali a po sérii rohů inkasovali. Ve druhé půli jsme nastolené tempo hry již neakceptovali a domácí po našem nedůsledném bránění vstřelili další góly.“

Živanice - Pardubice B 3:1
Fakta – branky: 26. Herzán, 53. vlastní (Spěvák), 76. Bukač – 14. Rybička. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 1:2. Diváci: 140. Poločas: 1:1.
Sestavy - Sokol Živanice: Vašíček – Buriánek, Zdeňka, Ferčák, Motyčka – Hundák (59. D. Pánek), Herzán, Gorol, T. Kakrda – Petrus (82. F. Pánek), M. Ujec (69. Bukač).
FK Pardubice B: Hrnčíř – Přibyl, Kopřiva, Spěvák, Prosek – Zelinka (66. Bydžovský), Látal, Kudrna, Sokol – Gašpar (79. Jirka), Rybička.

Další známé výsledky 4. kola:
Letohrad - Trutnov 0:1, Vysoké Mýto - Brandýs 2:0, Kolín - Kratonohy 2:2 (penalty 3:4), Dvůr Králové - Turnov 4:0.

Čelo aktuální tabulky:
1. Živanice (skóre 8:3) 12 bodů, 2. Kratonohy (11:6) 10, 3. Admira Praha (9:4) 10, 4. Vysoké Mýto (8:3) 10.
Pardubice B jsou se dvěma body poslední.

Autor: Tomáš Rais

4.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Ještě větší zabiják než volání za jízdy, je psaní zpráv

Primaklima FS – FC Akonta 1:5

Malá kopaná: Laguna se poměřila s Evropou

Na výstavě představí i protikroupové dělo

Svinčany – Svinčany v pátek a v sobotu ožijí čilým ruchem 36. ročníku chovatelské a zahrádkářské výstavy.

Hasiči v noci museli do sklepa. Hořelo tam

Pardubice - Na pardubickém sídlišti Polabiny v noci zasahovali hasiči.

Pardubičtí basketbalisté se dnes představí v rumunském pekle

Sibiu – Mise s názvem Zničit rumunského nepřítele začíná. Pardubičtí basketbalisté vyfasovali pro 1. kolo kvalifikace o FIBA Europe Cup semifinalistu rumunské ligy CSU Sibiu. Dnešní bitva vypukne v 18 hodin.