Domácím zůstaly oči pro pláč. Nejen v derby

Pardubicko - Výsledky zápasů I. A třídy

23.4.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

St. Hradiště – Moravany 2:4
V 8. minutě unikl po křídle Kříž, přihrál před bránu a nekrytý Erber otevřel skóre. Domácí odpověděli bombou Deutsche, ovšem pouze do tyče. Pak Kříž překvapil Kamitze  prudkou střelou na bližší tyč. Ve 35. minutě si na Lexmanův centr naběhl Tesner a snížil. Po přestávce sice Hradiště mělo převahu, ale neplodnou. Hosté se na góly moc nenadřely. Po jednom z centrů hlavičkoval přesně Erber. Stejnou částí těla snížil v 72. minutě opět Tesner. V době možného závěrečného tlaku, rozhodčí odpískal proti domácím penaltu, kterou proměnil Hurta.
Fakta – branky: 35. a 72. Tesner – 8. a 63. Erber, 17. Kříž, 87. Hurta z penalty. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:1. Diváků: 110. Poločas: 1:2. Hradiště: Kamitz  – Kostka, Roubal (20. Hudec), Hejhal, Tamchyna – Deutsch, Lexman (87. Vykoukal), Urbanec – Hýsek, Tesner, Götz. Moravany: Skalický – Krpata, Kulhánek, Kubík, Hurta – Molek, Zahrádka, Lukas, Imramovský – Erber, Kříž. Střídali: Branda a Houžvíček.

Srch – Živanice 0:1
Hosté ovládli hru v prvním poločase. Odměnou jim byla branka Podlipného, který po dlouhém nákopu spoluhráče přehlavičkoval Hálu. Ve 35. minutě Hlouš jen tak tak vyrazil dalekonosný trestný kop Dolejského. Míč se dostal k Maivaldovi, který orazítkoval tyč. Ve druhé půli sice měli optickou převahu domácí, ovšem Živanice mohly vyhrát vyšším rozdílem.
Fakta – branka: 17. Podlipný. Rozhodčí: Sůra. ŽK: 2:3. Diváků: 160. Poločas: 0:1. Srch: Hála – Zeman (45. Kavka), Brož, Vysoudil, Tměj – Maivald, Dolejský, Daněk, Hausner (86. Beran) – Slováček, Hurta.  Živanice: Hlouš – Petr, Trupl, Ferčák, Kačírek – Podlipný, Mocanu, Strnad, Vrážel, Malý (80. Petrlík)  – Pecivál (56. Klouda).

Valy – MFK Chrudim 1:3
Zápas mohl začít pro domácí snově. V 1. minutě Kolman načechral pas za obranu, ovšem Michkovo sólo zlikvidoval gólman.  Ve 22. minutě adresoval další přihrávku vzduchem Klas a Michek se ve druhém případě už nemýlil. Jenže ve 26. minutě fauloval ve vápně Doležal a Kroutil načal z penalty své střelecké galapředstavení.  O šest minut později gólman Šváb vytáhl ze šibenice Budinského „volejovku“. V 59. minutě zakončil Kroutil akci lobem přes Šutovce a stejný hráč pak využil valské chyby.
Fakta – branky: 22. Michek – 26. z pen., 59. a 75. Kroutil. Rozhodčí: Hunal. ŽK: 0:2. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Valy: Šutovec – Matoušek, Doležal (70. Cápay), Budinský, Kolman – Plosza, Pleskot, Kuchta, Betlach (65. Jeřábek) – Michek, Klas (80. Částek).

Dol. Újezd – Pardubice C 1:1
Zápas se odehrál v režii hostů. „Celtic“ ale honil za vteřinu dvanáct alespoň bod. Hodně úzko mu bylo v 75. minutě, když se ocitl v deseti a navíc domácí zahrávali pokutový kop. Jenže Zavřel ho lapil. V 90. minutě už takové štěstí po brejku Vomáčky neměl. Ve třetí minutě nastavení vyrovnal z trestného kopu Hanč. Ten Hanč, to v první půli ze tří kroků netrefil prázdnou bránu.
Fakta – branky: 90. Vomáčka – 90. (+3) Hanč. Rozhodčí: Gála. ČK: 0:1 (75. Táborský). Poločas: 0:0. Pardubice C: L. Zavřel – Dvořák, Tischler, Táborský, Hanč – Polák, Ryba, Chovanec (61. T. Kakrda), Braun (61. Baudyš) – Vágner (51. Rydval), Hovorka.

Slatiňany – Přelouč 4:0
Domácí se ujali vedení v 17. minutě. Klíčový okamžik přinesla 36. minuta a vyloučení Kocha. Slatiňany totiž ještě do přestávky přesilovku využily. A hned dvakrát.
Fakta – branky: 17. Kovařík, 38. Vaculka,  43. Zdražil, 53. Trňák. Rozhodčí: Horníček. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (36. Koch). Diváků: 50. Poločas: 3:0. Přelouč: Poříz – Štainer (46. Pištora), Dušek, Hladík (58. Slabý), Novák – Janecký, Novotný, Rokyta, Ročín (60. Beránek) – Cichra (62. Minařík), Koch.

(zz, ašo)

23.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci zranění po výbuchu se už vrací domů

V Záchlumí vzplály olejové zásobníky

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Exploze lisu na střelný prach zranila obsluhu a napáchala škodu za asi patnáct milionů.

Hokejový kádr je stále široký, blíží se řez

Pardubice – Ještě dva týdny přípravného období, v tom třetím již přijde ostrý extraligový start. Hráči pardubického Dynama ladí formu na úvodní utkání se Spartou, které se hraje 8. září. Pardubice zatím odehrály osm přípravných zápasů, v šesti z nich vyhrály.