Dříteč a Dašice pořádaly den otevřených dveří

Pardubicko - Pernštejn okresní přebor: Osm, respektive sedm úlovků našli v síti brankáři Dřítče a Dašic. Vítězné soubory naopak nadále okupují čelo.

21.9.2015

Srch – Dříteč 8:1
Když po dvaceti minutách hry srovnával Kušnír na 1:1, vypadalo to na vyrovnaný zápas. Poté však domácí vytrhli pojistku z gólového granátu a postarali se tak o noční můru dřítečského mužstva. V druhé půli si pak hosté k míči ani nečuchli, přičemž spousta šancí Srchu zůstala neproměněna. Hattrickem se předvedl Vojíř, dvěma zářezy pak Doležal.
Fakta – branky: 34., 36. a 67. Vojíř, 39. a 51. Doležal, 6. Maivald, 44. Kopecký, 71. Vrážel (vlastní) – 21. Kušnír. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 2:3. Diváků: 90. Poločas: 5:1. Srch: Mičjan – Hurta, Šmíd, Kršák, Tměj – Zeman, Kopecký, Práchenský, Doležal – Maivald, Vojíř. Střídali: Víšek, Brož, Mužík. Dříteč: Frinta – Drahokoupil, Štěpán, Zollman, Musil, Vrážel, Vrška, Kušnír, Trojan, Nedvěd, Pech.

L. Bohdaneč – Dašice 7:0
Postavení celků v tabulce kopírovalo průběh střetnutí. Poslepovaná sestava hostí jen těžko mohla zastavit hladovou lázeňskou družinu. Krásným posledním gólem uzavíral bohaté skóre Virt.
Fakta – branky: 23. a 28. Jarosz, 35. a 74. Kvapil, 10. Flekr, 37. Rössler, 75. Virt. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 3:1. Diváků: 150. Poločas: 5:0. Lázně Bohdaneč: Vlček – Karela (45. Virt), Škopek (77. Buchta), Rössler, Kvapil, Jarosz, Flekr, Baldrych, Žurek (72. Kopřiva), Lánský (65. Jezdinský), Zackl. Dašice: Černohubý – L. Vajer, O. Vajer, Englich, Šibal, Buchtele, Hora, J. Vajer, Branke (65. Hegar), Šafář.

Roveň – Přelouč 2:4
Přelouč vstoupila do utkání lépe a už ve dvacáté minutě mohla vést o tři branky. Nakonec však rozhodl až mnohem později Hataš.
Fakta – branky: 28. a 58. Štancel – 16. a 75. Hataš, 11. Linhart, 81. Štainer. Rozhodčí: Baracz. ŽK: 2:1. Diváků: 80. Poločas: 1:2. Roveň: Baláš – Mikuláš, Kašpar, Mládek, Pospíšil – Šándor, Vach, Žatecký, Pekárek, Johanides – Štancel. Střídali: Dušek, Schejbal. Přelouč: Vašíček – Havlas, Dušek, Kmoníček, Váša – Volejník, Štainer, Bendžík, Kosek – Linhart, Hataš. Střídali: Jak. Kmoníček, Školník, Jedlička.

Moravany B – Křičeň 3:1
V první půli domácí uspořádali festival neproměněných šancí. Když už to začínalo vypadat na remízu, vyšil rozdílový gól Švadlenka. A po ruce ve vápně trestal proměněnou penaltou také Bakeš.
Fakta – branky: 40. a 90. z pen. Bakeš, 78. Švadlenka – 53. Koki. Rozhodčí: Jakoubek. ŽK: 2:2. Diváků: 70. Poločas: 1:0. Moravany B: Starý – Kopták, Půlpán, Král, Horák – Hynek, Fišer, Bakeš, Hlaváček – Branda, Švadlenka. Střídali: Smejkal, Fibikar. Křičeň: Pleskot – Hanzl, Malý, Půlpán, Hackenberg – Kalinin, Pilc, Urbanec, Šprync – Biath, Koki. Střídali: Ginter, Gloza, Ryšavý.

Újezd – Ostřešany 0:3
Kdyby újezdští hráči proměnili alespoň zlomek svých příležitostí, mohl zápas dopadnout úplně jinak. Chyby obránců totiž tentokrát trestaly jen rozjeté Ostřešany.
Fakta – branky: 128. a 35. L. Moravec, 78. Fiala. Rozhodčí: Málek. ŽK: 0:2. Diváků: 80. Poločas: 0:2. Újezd: Jandák – M. Rozsévač, J. Rozsévač, Bendžík, Rambousek – Jiří Petříček, Koblížek, Jak. Petříček, Sobotka – Dvořáček, Huňáček. Střídali: Filipi, Černý, Kožený. Ostřešany: Jahelka – Novák, Paštyka, Havelka, Tejnický – Vácha, Agyako, Doležal, M. Moravec – L. Moravec, Fiala. Střídali: Vilím, Kasal, Křivka, Ledvinka.

Opatovice – Rosice 1:4
Hosté přijeli do Opatovic v pohodové náladě, což bylo vidět i na jejich hře. Po celý zápas byli lepší a ačkoli utkání neoplývalo fotbalovou krásou, Rosice si z něj suverénně odnesly tři body.
Fakta – branky: 18. Šanda – 32. a 49. Pozdník, 34. Ji. Růžička, 89. D. Rousek. Rozhodčí: Zeman. Žluté karty: 3:1. Diváků: 100. Poločas: 1:2. Opatovice: Guldán – Valenta, Jičínský, Kovařík, Jozíf – Krsek, Hanovec, Jánoš, Valenta – Balog, Richter. Střídali: Baloun, Forbelský, H. Bartoníček. Rosice: Šutovec – Voleský, Pipek, Pozdník, Pešek – Hovorka, Jiří Růžička, Rogovik, Jan Růžička – Bartoš, Zelinka. Střídali: D. Rousek, L. Rousek, Vratišovský, Tesař.

Holice B – Nemošice 0:1

Holická rezerva se mohla ve vyrovnaném zápase oprostit od nelichotivého postavení v tabulce. Svým bojovným výkonem schopně držela krok s technicky zdatnými Nemošicemi a většinu herní doby visel ve vzduchu vítězný otazník. Ten sestřelil šťastným gólem v závěrečné fázi Michňák.
Fakta – branka: 84. Michňák. Rozhodčí: Šťourač. ŽK: 4:6. Poločas: 0

ANTON ZELENKO

21.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav.