V Chrudimi se střílelo jako u Verdunu

VÝCHODNÍ ČECHY - Divize C: Pět z osmi branek vsítili hosté z Týniště, hradecká rezerva zvítězila v Převýšově gólem v 87. minutě

22.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Sladký

Chrudim–Týniště 3:5

V utkání plném chyb jich udělali méně svěřenci internacionála Luboše Kubíka, a tudíž slavili zasloužené vítězství. Základ k němu položili již ve 3. minutě, kdy otevřel skóre střelou z úhlu, Barvínek. Následně svůj náskok navýšili až na 1:5 a teprve v závěru povolili mátožně hrajícím „afrkáčům“ kosmetickou úpravu výsledku.

Fakta – branky: 59. Hauf, 78. Vácha, 90. Kopecký z pen. – 33. a 66. Gorol, 3. Barvínek, 53. Černý z pen., 70. Plašil. Rozhodčí: Chládek (Dobřichovice). ŽK: 1:2. Diváků: 150. Poločas: 0:2. AFK Chrudim: Lankaš – Linhart (46. Kubík), Rahimič, Jirousek, Adámek (77. Hýsek) – Hauf (68. Klíma), Holub, Semerád, Dostálek – Vácha, Kopecký. SK Týniště: Ottmar – Tomášek, Zdeňka, Hrubý, Poděbradský – Seifert (82. Winkler), Černý, Plašil, Lemfeld – Barvínek (62. Duchnič), Gorol (75. Olšák).

Holice – Předměřice 2:0

Již v 6. minutě trefil J. Englich břevno a na kýžený gól čekali domácí až do 33. minuty. To Jelínek vysunul do šance Veise, který nejprve jen nastřelil Cejnara, ale vzápětí míč dokázal dopravit do sítě. Hosté se v první půli dostali ke třem slibným akcím, ale bez gólového efektu. V 69. Veis prostrčil míč na J. Englicha a ten podél gólmana zvýšil na 2:0. V závěru ještě gólman hostí Cejnar zmařil Veisovi penaltu.

Fakta – branky: 33. Veis, 69. J. Englich. Rozhodčí: Dobrý (Praha). ŽK: 3:4. Diváků: 190 Poločas: 1:0. SK Holice: Svoboda – Kopa, Vavroušek, Skalický, Zeman – Franc (76. Půlpán), Machatý (68. V. Englich), Jelínek, Novák (85. Horyna) – Veis, J. Englich. TJ Slavoj Předměřice nad Labem: Cejnar – Vyleťal, Vacek, Hronek, Urban – Bergman, Koblížek, Frank, Kout, Krejcar – Mlynář (75. Krejčík).

Choceň – Dvůr 0:1

Hosté svoji jedinou velkou šanci proměnili, domácí nikoliv, a proto v domácím prostředí opět ztratili všechny body. Jediná branka utkání padla ve 23. minutě, když po pravé straně utekl Holub a na zlatém podnose předložil míč Brendlovi, pro něhož nebyl problém překonat Hrdinu. Choceň se snažila stupňovat tlak před brankou Dvora, leč marně. Největší příležitost spálil mladý Šabata, když se ocitl sám před brankářem Tomkem.

Fakta – branka: 23. Brendl. Rozhodčí: Strumpf. ŽK: 3:3. Diváků: 100. Poločas: 0:1. FK Agria Chodeň: Hrdina – Kopecký, Nedvěd, Lesák, L. Smejkal – V. Smejkal, Čejka (23. Šabata), L. Michal, Jandera – Reichl (53. Šrut), Šulc. TJ Dvůr Králové n. L.: Tomek – Král, Bělina, Kruliš, Ježek – D. Novák (69. Řežábek), Groh, Holub, Huňák - M. Otradovský, Brendl.

Převýšov – Hradec B 1:2

V atraktivním utkání otevřel skóre v 18. min. J. Čech ránou k levé tyči. Další pohroma přišla pro domácí těsně před přestávkou, kdy byl po střetu s hradeckým útočníkem vyloučen brankář R. Petr. Hosté mohli náskok několikrát pojistit, v 86. min. se však prosadil důrazný Franc a bylo vyrovnáno. Euforii nováčka však záhy zmrazil J. Čech, který tečoval střelu P. Čecha.

Fakta – branky: 86. Franc – 18. a 87. J. Čech. Rozhodčí: Moník (Trutnov). ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (42. R. Petr). Diváků: 330. Poločas: 0:1. SK Převýšov: R. Petr – Štoček (42. Pilař ), Krejčí, Franc, Šmíd – Hradecký, T. Hrabík (61. Ujec), Breda, Kopecký (46. A. Petr ) – Holý, Fejfar. FC Hradec Králové B: Frydrych – Veselka (72. P. Čech), Kašpar, Jelínek, Belák – Špidlen, Motyčka, Gavula, Melek – Dvořák, J. Čech.⋌(kub)
Další výsledky – 12. kolo: Dobrovice – Turnov 1:2, Ovčáry – Hlavice 1:0, Velim – Čelákovice 4:1.

Trutnov – Tesla 2:5

Fakta – branky: 45. Horák, 70. P. Makovský z pen. – 6. z pen a 63. Hudec, 9. Jeřábek, 30. Prorok, 88. Brož. Rozhodčí: Melichar. ŽK: 1:1. Diváků: 110. Pol.: 1:3 FK Trutnov: Šťastný – Chmelík, P. Makovský, V. Kozák (46. Brhel), Görner – Pejchal (46. Mařas), Marks, J. Makovský, Kamiz – Horák, P. Šembera. Tesla Pardubice: Shejbal – Cincibuch, Hlava, Prorok, Voženílek – Brož (89. Držák), Jeřábek, Vaňous, Škvrňák – Večerník (90. Koblížek), Hudec (72. Petrus).