Fotbalisté vybojovali na ostravském Baníku cenný bod

Pardubice - Bod, který může mít nakonec cenu zlata. I tak se dá psát o remíze, kterou uhráli pardubičtí fotbalisté na hřišti druhého nejlepšího týmu druhé nejvyšší soutěže. Udržela je totiž na šestibodovém rozdílu od pásma sestupu.

16.4.2017

vlevo Milan Knobloch, vpravo Martin SusFoto: Deník / Sonnek Pavel

BANÍK OSTRAVA - FK PARDUBICE 1:1 (0:1).
Branky: 65. Sus - 14. Kudrna. Rozhodčí: Matějček - Fišer, Pfeifer. Žluté karty: 4:3 (Hlinka, Helešic, Mičola, Sus - Kudrna, Fousek, Kayamba). Diváků: 4789. Sestavy - Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Pekár (46. Mondek), Hlinka, Hrubý - Mičola, Stáňa (82. Urgela) - Jakubov. Trenér: Petržela. Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Čiernik - Kudrna - Kayamba (90.+4 Přibyl), Řezníček (75. Shejbal), Jeřábek, Ladra - Petráň (69. Fousek). Trenér: Míchal.

Jsou první. Fotbalisté Pardubic získali bod po remíze v Ostravě, čímž zrušili nepsané pravidlo. Po deset zápasů totiž platilo, že Baník na svém stadionu pouze vyhrává. Až ve 22. kole Fortuna národní ligy to změnili právě hráči FK Pardubice.

Na hřišti druhého týmu soutěže vycházeli Východočeši z dobře organizované hry. V 8. minutě navíc po přihrávce Kayamby střílel Petráň, ale brankář Vašek byl připraven. Po necelé čtvrthodině se již Pardubičtí radovali. Rohový kop z kopačky Ladry lehce usměrnil hlavou Petr Kudrna a míč doputoval k tyči za brankovou čáru.

Ve 27. minutě mohlo být hostům ještě veseleji. To hlavičkoval Petráň, ale Vašek stačil vytlačit míč, který pak poskakoval po břevnu.
Potom se připomněl domácí útočník Jakubov, ale obrana ve spolupráci s Knoblochem si s ním poradila. Pardubického brankáře nezaskočila v závěru první půle ani prudká rána Hlinky, pak ho po střele Hrubého zachránila tyč.

Po přestávce narůstala převaha Ostravy. Hlavička Zápotočného ještě skončila mimo, ale v 68. minutě se již na zadní tyči prosadil Martin Sus, jenž zblízka prostřelil Knoblocha.

Pardubičtí pak s velkým nasazením drželi nerozhodný výsledek. Největší šance Baníku následovala až v 90. minutě, kdy se před Knoblochem objevil Mičola, jenže pardubický brankář proti němu na zemi výborně zasáhl.

Poslední slovo mohl mít střídající Přibyl, který ovšem po centru Shejbala netrefil míč ideálně. „Byly to nervy, ale zápas jsme zvládli. Před hráči musím smeknout, protože soupeř má postupové ambice. Urvali jsme bod, který se samozřejmě počítá. Čekali jsme, že se Baník při své kvalitě do tlaku dostane. Kluci si s tím dokázali poradit," řekl trenér brankářů Martin Shejbal, jenž vedl tým společně s asistentem Jiřím Pospíšilem.

Realizační tým Pardubic totiž před odjezdem do Ostravy nečekaně prořídl. Jeden trenér skončil, druhý onemocněl. S Jaroslavem Míchalem se vedení pardubického klubu dohodlo na ukončení spolupráce, Jiří Krejčí zase nemohl odcestovat do Ostravy kvůli zdravotním problémům se zády.

Fortuna národní liga pokračuje již ve středu, kdy Pardubice hostí od 17 hodin Vlašim.

Další známé výsledky:
Sokolov - Vítkovice 1:1, Frýdek-Místek - České Budějovice 0:2, Znojmo - Táborsko 3:0, Vlašim - Prostějov 4:0, Ústí nad Labem - Třinec 1:1, Opava - Žižkov 2:2, Olomouc - Varnsdorf 3:2.

Příště se hraje (středa 19. dubna):
Pardubice - Vlašim, Vítkovice - Frýdek-Místek, Varnsdorf - Sokolov, Prostějov - Opava, Táborsko - Ústí nad Labem, Žižkov - Olomouc, Třinec - Znojmo, Č. Budějovice - Ostrava.

Autor: Tomáš Rais

16.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Sezemice – Sobota i neděle bude v Sezemicích patřit Tradiční sezemické pouti. V sobotu program odstartuje ve 20 hodin pouťovou zábavou, to v neděli bude v Sezemicích živo od rána.

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem.

Na poli "vyrostlo" auto. Vrak si majitel odklidil

Chvaletice - Nepojízdný vrak v poli strážníci majiteli připomněli.

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Opatovice nad Labem – Obhájci prvenství budou za rok zase obhajovat prvenství. Tento jednoduchý rébus „vymysleli“ národ ní házenkáři z Opatovic. Na stadiónu v Humpolci, který nese název V podhradí uspořádala zdejší Jiskra 69. ročník dvoudenního turnaje s názvem O pohár Zálesí.