Hattrick Davida Velinského

Holice - Holičtí fotbalisté zabrali a výhrou nad Chrudimí vyplapavali v tabulce na nesestupovou příčku. Boj o záchranu pokračuje.

28.4.2008 1

David VelinskýFoto: Ladislav Formánek

SK Holice – AFK Chrudim 3:1 (0:1)

SK Holice: Svoboda – Hála, T. Jedlička, Jelínek, Kaluža – Machatý (74. V. Englich), J. Velinský, D. Velinský, Novák (46. Skalický) – Pavlíček, Bučko (46. J. Englich). Trenér: Jaroslav Míchal. AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský (83. Michalec), Linhart, Rahimič, Klíma – Hauf (72. Pudil), Holub, Zvára, Hýsek – Vladyka (83. Terer), Vácha. Trenér: Pavel Jirousek.

Branky: 72., 77. a 79. David Velinský – 4. Vácha, ŽK: 2-1 (D. Velinský, Kaluža – Vácha), rozhodčí: Vladan Haleš (Hradec Králové) – P. Průcha (Nový Bydžov), Kembický (Hlinsko), delegát: Sedláček (Karlovy Vary), diváků: 230.

Když už to v utkání Holic s Chrudimí vypadalo, že hosté pohodlně dokráčejí k vítězství, přišel díky produktivnímu D. Velinskému zázračný obrat skóre, díky němuž se domácí posunuli blíže směrem k vytoužené záchraně. Přitom na Holické by po katastrofálním úvodu vsadil málokdo. Hned ve 4. minutě se nejvýše odpoutal od země hlavičkující Linhart, Svoboda míč jen vyrazil k Váchovi, který si už věděl zblízka rady –0:1. Poté sice vybídl Hála centrem ke skórování Bučka, ale Lankaš nadvakrát kryl. V 17. po další hrubce v obraně mohl zvýšit Vladyka, jenže mu nevyšel pokus obhodit Svobodu, který míč zkrotil. Ve 24. chyboval také brankář domácích, jemuž balón sklouzl pod tělem za postranní čáru a z následného rohového kopu Rahimič hlavou orazítkoval tyč! V závěru poločasu domácím zazvonil budíček – nebezpečí pro Lankašovu branku znamenal únik Pavlíčka, po němž Bučkovi scházel krok a také Jelínkova hlavička po centru aktivního Hály. Trenéři Holic pozměnili o přestávce složení mužstva – Kaluža se posunul na post stopera, Jelínek do zálohy, D. Velinský do útoku a střídající J. Englich na místo levého záložníka. Dlouho však vyznívala holická snaha sterilně – slabými náplastmi byla jen Skalického hlavička a Englichova tvrdá střela, jíž ale vystavil stop Linhartův obličej. Zlomovým momentem byla 62. minuta, kdy Vladyka prohrál souboj s brankářem Svobodou, který ho při nájezdu vychytal. A pak už se hrálo podle holických not: v 72. se Jelínek obtočil v pokutovém území kolem obránce, vystřelil a D. Velinský ve skluzu postrčil míč do sítě „afrkáčů“ –1:1. Za pět minut výborně hrající J. Velinský vybojoval na pravé straně balón, našel bratra Davida, který se trefil přesně –2:1. A do třetice to byl útočník domácích v 79., kdy po prostrčení od Pavlíčka prostřelil s pomocí teče Lankaše –3:1. Hosté tak potřetí za sebou selhali v závěrečných pasážích utkání.

Hlasy trenérů: Václav Velinský (asistent trenéra): „Hloupý gól v úvodu nás na dlouho poznamenal, koledovali jsme si ještě o další. V kabině jsme si řekli, že musíme zvýšit bojovnost, provedli jsme změny a doklopýtali k vítězství. Ve druhé půli jsme se dokázali dostat do tlaku a všechny šance proměnit. Po přestávce bylo znát, že máme velkou chuť zvítězit. Vítězství bych nepřipisoval pouze Davidovi Velinskému, jenž se dokáže i individuálně prosadit, ale celému týmu, z něhož vynikl jeho bratr Jakub.“

Pavel Jirousek (AFK Chrudim) shrnul utkání lakonicky: „V první půli jsme byli jednoznačně lepší a vytvořili si 4-5 šancí. Hráli jsme přesně podle našich představ. Druhý poločas zasluhuje jediný komentář: pan Haleš nám jej změnil v pěkný výlet…“

David Velinský, autor hattricku do sítě Chrudimi: „Důležité bylo, že nám trenéři o přestávce domluvili. Zlepšeným výkonem se nám povedlo uspět. Při první brance Jelínek prudce vystřelil a já jsem ze dvou metrů dorazil míč do branky. Bratr Jakub mi přesně přihrál na druhý gól a při třetím mě Pavlíček uvolnil mezi beky a já už jen napálil míč.“ (lun)

28.4.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly.

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů.

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.