Sokol Staré Hradiště – Sokol Moravany 0:2 (0:1)

Hosté po dvou prohrách za sebou se tentokrát vypnuli k solidnímu výkonu, který jim přinesl plný bodový zisk s Hradištěm. Do utkání vstoupili lépe než soupeř, dobře kombinovali a měli výborný pohyb bez míče. V 16. minutě velkou šanci Veselého skvěle vymákl gólman Habivský.

V 19. minutě Kříž dokonale připravil míč pro Veselého a ten nezadržitelně skóroval 0:1, další slibnou šanci měl Kříž, ale technickou střelou sám před Habivským přestřelil. Domácí se do šancí nedostávali, nejblíže ke gólu měl Götz po půlhodině hry, ale Ruml mu míč sebral z nohy. Ve 35. minutě domácí reklamovali penaltu, zřejmě oprávněně, ale píšťalka hlavního sudího mlčela. V závěrečné minutě I. půle ještě vyprášil Habivskému rukavice Kříž.

Po změně stran Hradiště svého soupeře zatlačilo do obrany, ale mimo dvou standardních situací přílišné nebezpečí pro moravanskou branku neznamenaly. Moravany se postupně dostávaly z kleští a v 64. minutě zasadily soupeři další úder v podobě druhého gólu.

To si za obranu domácích zaběhl Kříž a levačkou napříč brankou zvýšil na 0:2. V 71. minutě Lukas z trestného kopu napálil břevno, odražený míč se dostal do hradišťské sítě, ale gól neplatil pro dost sporné postavení mimo hru. Moravany již zvrat v utkání nepřipustily.

Fakta – branky: 16. Veselý, 64. Kříž. Rozhodčí: Neugebauer (CR). ŽK: 3:3. Diváků: 120. Staré Hradiště: Habivský – Hejhal, Rychtera, Smutný – Hýsek, Bakule (46. Koubek), Deutsch, Vykoukal (70. Filípek – Götz, Urbanec, Pecháček. Moravany: Ruml – Krpata, Půlpán, Kulhánek, Křenek – Hynek, Imramovský, Lukas, Fišer – Kříž, Veselý.

Valy - Slatiňany 2:0 (1:0)

Vyrovnanou partii s pěknými akcemi na obou stranách načal první šancí hostující Myška, ale pálil těsně vedle. Dobrou příležitost měl ve 21. min. M. Bažant, s jeho střelou si však Dvořák poradil. Ve 43. minutě se měnilo skóre poprvé.

Na roh Budinského si naběhl Petrlík a hlavou uklidil míč do sítě. Během minuty pak domácí dvakrát zahrozili po spolupráci Budinského s Kubátem. První pokus zneškodnil Dvořák, druhou střelu Kubáta zastavilo břevno. V 50. minutě přidaly Valy druhou branku. Rousek vysunul uličkou Hačka a ten s pomocí tyče zavěsil.

S jedinou větší šancí Slatiňan si poradil po rohu brankář Chára, když vyrazil hlavičku hostujícího Zelinky.

Fakta - branky: 43. Petrlík, 50. Hačko, ŽK: 2:2, rozhodčí: Halva, diváků: 120. VALY: Chára – Doležal, Budinský, Kačírek, Zelinka – Jeřábek (67. Veselý), Petrlík, Kubát, Rousek (84. Hývl) – Hačko, M. Bažant.