Jízda! Pardubicím bouchly saze, zmasakrovaly Opavu

Opava/Pardubice - „Lépe se nám v současné chvíli hraje venku," říkal trenér pardubických fotbalistů Martin Hašek před týdnem po domácím přídělu od Sokolova 0:3.

3.10.2014

Tehdy byl kouč pěkně naštvaný, že jeho tým mizernou podívanou vyhání diváky ze stadionu.´Teď je zase nalákal.

Slova kouče se potvrdila. Na cizích hřištích Pardubice září. Opavu rozemlely na kaši, pod umělým osvětlením vyhrály vysoko 5:0!

Východočeši na útulném Městském stadionu umějí. Už před dvěma lety, kdy Opava ze druhé ligy spadla, zde už jeden velký střelecký den uskutečnily, tehdy vyhrály 5:1.
V pátek znovu pořádaly koncert, kde hrála jen jedna kapela a druhá smutně doufala, že by také mohla vyskočit na pódium. Nedostala šanci…

Všechno začal rychlý zásah Petra Kudrny. Martin Hašek ml. se z levé strany probíjel do opavské defenzivy, ta jeho průnik zastavila, jenže míč se odrazil ke Kudrnovi, který ho uklidil do sítě. Ještě neskončila ani 2. minuta a necelým třem tisícovkám domácích fans ztuhly rysy…

Za Opavu se pak sice trefil Tomáš Čelůstka, ale jen do své sítě. Snažil se odvracet centr Vojtěcha Kakrdy, ale jeho skluz byl hodně nešťastný.

Pardubice do poločasu přidaly ještě jeden gól, když se prosadil blonďatý zabiják Michal Petráň. Svůj první start v základní sestavě přetavil v premiérový gól. Jeho střelecké trápení z léta, kdy trefoval břevna a tyče je definitivně pryč.

Domácí kouč Jan Baránek rychle vystřídal, poslal na hřiště tři nové hráče, ale nic se nezměnilo. Pardubice měly chuť soupeře totálně zmasakrovat. Šance Jana Jeřábka a Dominika Fuska ještě zůstaly nevyužity. Ale Jan Záviška už slavil, v 80. minutě zvyšoval na 4:0, a to byl na hřišti teprve 180 sekund. Pátý gól přidal chvíli před koncem další střídající hráč Radim Fikejz.

SFC Opava - FK Pardubice 0:5
Fakta – branky: 2. Kudrna, 15. vlastní (Čelůstka.), 35. Petráň, 80. Záviška,
88. Fikejz.
Rozhodčí: Adámková – Pilný, Arnošt.
ŽK: 1:3 (Grussmann – Kudrna, Vencl, Jeřábek) .
Diváci: 2 391.
Poločas: 0:3.
SFC Opava: Hampel – Pospěch, Dvorník, Mikula, Čelůstka – Vavřík (36. Svatonský), Horka (46. Machálek), Grussmann, Schaffartzik – Ševčík, Mrázek (61. Kuzmanovič).
FK Pardubice: Frydrych – Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra – Fousek (77. Záviška), Kudrna (85. Řezníček), Jeřábek, M. Hašek – Fusek, Petráň (83. Fikejz).

Autor: Pavel Ryšavý

3.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Do Pardubic míří světová plochodrážní esa, pojede i domácí jezdec Milík

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice.

Obyvatele Pardubického kraje nejvíc trápí neutěšené silnice

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Prodloužená v Pardubicích

Pardubice - Ve středu 20. září přinese Pardubický deník čtenářům druhý díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Měl chuť je roztrhnout, jak hada

Pardubice - Pardubičky po trapasu. Pilař nařkl hráče ze znevážení klubu. I tak se dají stručně shrnout ohlasy z fotbalového víkendu.

Jeden šmejd do vazby, policie ale stíhá celou skupinu těchto hyen

Pardubice - Podle policistů si tito "podomní obchodníci" z některých seniorů udělali doslova finanční ústav.

Další Hovory o Pardubicku ukáží staré město

Pardubice – První poprázdninové a v pořadí už 279. Hovory o Pardubicku zítra nabídnou sérii několika filmů, ve kterých je zachycena podoba Pardubic v minulosti.