VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajský fotbalový aktiv v České Třebové

Pardubický kraj - Pardubický kraj, jako jeden z mála, nemá zastoupení v ligových soutěží. Jak dlouho bude tento neutěšený stav trvat?

7.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

Krajský fotbalový aktiv se konal na konci minulého týdne na Orlicku ve městě, kde letos slaví 100 let fotbalu. Ani tentokrát předmětem jednání nebyla alarmující absence ligového fotbalu v kraji, neexistence potřebného stadionu pro ligový fotbal, ale i změny v mládežnické základně FK AS Pardubice, což pro budoucnost fotbalu v Pardubickém kraji je dost důležité.

Ve zprávě předsedy VV ČMFS Pardubického kraje Josefa Kořínka byla oceněna záchrana SK Holice v divizi, což se zástupcům z Pardubického kraje v minulých letech nedařilo (Skuteč, Svitavy, Hlinsko). Ocenil i záchranu ženského prvoligového fotbalu SK DFO Pardubice, což pro budoucnost ženského fotbalu je také velmi důležité. Pozivem je otevřená nová plocha s umělou trávou v kraji, ta poslední byla vybudována v Ústí nad Orlicí, další bude v dohledné době v Chrudimi. Neřešené fotbalové problémy v České republice se po neúspěchu na MS v Německu vymstily na EURO 2008 a aktuálně se bohužel orientují hlavně na obsazení hlavního trenéra české reprezentace, což pro fotbal v kraji není klíčová otázka. Více mrzí pozdržení decentralizace registrací a přijetí nových stanov ČMFS, které je ve stádiu přípominkového řízení, ale hlavně fakt, že Pardubický kraj je na fotbalové ligové mapě stále bílým místem a to je pro nejmasovější sport v zemi neutěšený stav.

Fotbalový podzim již má svoji pevnou termínovou listinu. Na aktivu bylo zdůrazněno upozornění, že 3.– 5. října se v Pardubicích koná velký plochodrážní svátek, který bude vrcholit jubilejní 60. Zlatou přilbou a o týden později je nutné příhlédnout k neméně důležitému svátku dostihového sportu 118. Velké Pardubické České pojišťovny. Proč? Protože fotbaloví fandové, funkconáři i pořadatelé mají o tyto významné sportovní mezníky velký zájem a proto je na místě vyhnout se termínové kolizi a včas ji odpovídajícím způsobem řešit.

Na aktivu byly projednány zásadní změny Rozpisu soutěží pro soutěžní ročník 2008/2009. Oddíly, které budou hrát krajský přebor musí mít v soutěžích tři mládežnické celky, I. A třídu dva a I.B třídu jeden mládežnický tým. Oddíly, které stanovenou kvótu nenaplní, tak uhradí do zahájení soutěží jako kompenzaci tyto peněžní částky: KP 30.000 Kč, I.A třída 20.000 Kč, I.B třída 10.000 Kč. Pokud by některé z mládežnických týmů v průběhu sezony ze soutěží odstoupilo, následovaly by další sankce (odečet šesti bodů a dodatečnéčné uhrazení příslušné částky…
Nově vstupuje v platnost skutečnost, že zápis o utkání v soutěžích dospělých je nutno vyplnit výhradně na počítači nebo psacím stroji.
Právo odvolat mistrovský zápas z důvodu nezpůsobilého terénu budou mít jen delegovaní rozhodčí již 24 hodin před úředně stanoveným začátkem. V praxi tedy pořádající oddíl může den před utkáním požádat delegovaného rozhodčího, aby přijel posoudit stav hrací plochy, ale jeho osobní účast mu nemůže nikdo nařídit.

V diskusi sekretář Jiskry Ústí nad Orlicí Jan Skácel, požadoval po komisi mládeže vyhodnocení jarního experimentu s hokejovým střídáním v nepostupových soutěžích mládeže. „Prestiž těchto soutěží je nízká a toto opatření nic neřeší,“ domnívá se. Konkrétní odpovědi se ale nedočkal, protože předseda komise mládeže (stejně tak i disciplinárky a komise rozhodčích) na jednání nebyli přítomni.

V další části aktivu se již hovořilo o losu krajských fotbalových soutěží. Patnácté kolo KP bude předehráno v zářijovém termínu.
Upozornění: Krajská fotbalová příloha Pardubického deníku vyjde již 7. srpna, uzávěrka podkladů od klubů do 31. července (nejpozději).

Autor: Jaroslav Mach

7.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kradené bonbóny

Sladká krádež. Bonbónů ale bylo víc, než se zdálo

Ilustrační foto

Fotbalová liga dorostu: Domácí pohladil Vaškův lob

Dělníci zranění po výbuchu se už vrací domů

Pardubice – Pondělní výbuch areálu pardubické Explosie v Semtíně si vyžádal tři zranění. Jejich stav se podle informací mluvčího Explosie od pondělí zlepšil.

V Záchlumí vzplály olejové zásobníky

Záchlumí – Hasiči bojovali s požárem pěnou. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

AKTUALIZOVÁNO

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Exploze lisu na střelný prach zranila obsluhu a napáchala škodu za asi patnáct milionů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení