KRAJSKÝ PŘEBOR: Holice dostaly sedmibrankovou nálož

Pardubický kraj - V derniéře fotbalového krajského přebor bylo nejdůležitější utkání v hlineckých Olšinkách, kde šlo domácím o únik ze 14. barážové příčky.

18.6.2012

Ilustrační snímek - fotbal.Foto: Deník

Nakonec se jim to podařilo hlavně díky hattricku Dostála. Pikantní bylo rovněž derby pod hradem Lichnice, kam zavítala rezerva MFK Chrudim pod vedením trenéra Miroslava Teplého, který do Chrudimě přešel právě z působení v Třemošnici. Hosté nakonec překvapivě uhráli jenom remízu a v poslední minutě mohli inkasovat ještě podruhé. A v heřmanoměstecké Bažantnici se už hrálo prakticky jenom „o pusinky".

H. Městec - Cerekvice 0:2 (0:0).

Ve vyrovnaném prvním poločase se hosté snažili o zteč domácí svatyně kombinační hrou, avšak obranná čtveřice Jiskry fungovala na jedničku a dál než k vápnu soupeře nepustila. Největší branková příležitost se tak zrodila po půlhodině hry, kdy se na výlet vpřed vydal Radek Chudomel, obešel několik protihráčů a šel sám na branku hostí. Ve finále však jeho střela skončila pouze v náručí brankáře Ehrenbergera. I ve druhé půli si domácí vypracovali dvě šance, avšak střely Salfického a Hlaváče vykopával hostující Jandera z brankové čáry za již překonaným brankářem. Rozhodnutí o výhře Cerekvice přišlo v 72. minutě, kdy nejlepší hráč hostí Fikejz na to šel jak se říká od lesa. Když to nešlo kombinačně, vypálili z hranice 20 metrů nechytatelnou dělovku, která s pomocí břevna skončila poprvé v síti domácích. Než ti se vzpamatovali ze šoku, tak hosté za dvě minuty přidali vítěznou pojistku zásluhou Součka.

Fakta – branky: 72. Fikejz, 74. Souček. Rozhodčí: Vancl (Nové Město nad Metují). ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Heřmanův Městec: Čihák – Radek Chudomel, Hamsa (25. Hovorka), Vašíček, Mach – Roman Chudomel, Synek, Hlaváč, D. Svoboda – L. Svoboda, Salfický. Cerekvice nad Loučnou: Ehrenberger (85. Dalecký) – Coufal, Novák (60. Drahoš), Pražák, Jandera – Smola, Zahálka, Horáček (51. Tomášek), Souček – Fikejz, Vondra.

Hlinsko - Dobříkov 4:1 (3:0).

Hlinečtí fotbalisté potřebovali nutně tři body a ještě jim to nemuselo stačit. Naštěstí další ohrožený baráží Lanškroun prohrál v derby Ústeckoorlicka ve Vysokém Mýtě 1:2 a nevděčná 14. pozice zbyla na něj. Celek z Vysočiny vstoupil do zápasu rázně a již ve 3. minutě otevřel skóre T. Bouška. Domácí se dostali do pohody, měli neustálou převahu a ještě nevyužili několik nadějných šancí.Do poločasu přidal další dva góly Dostál, ale před odchodem do kabin dostal T. Bouška červenou kartu po druhé ŽK. Hosté v úvodu druhé půle snížili Horníčkem na 3:1 a chvilka nejistoty u Hlineckých trvala do 67. minuty, než Dostál završil svůj hattrick gólem z penalty na 4:1. Poté již bylo vše jasné a zápas se jenom dohrával.

Fakta – branky: 3. T. Bouška, 17., 38. a 67. z pen. Dostál – 51. Horníček. Rozhodčí: Starý (Dřenice). ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (44. T. Bouška). Diváci: 150. Poločas: 3:0. Hlinsko: Kopecký – Holec, Veselský, Pavliš, Sigan – P. Novák, Cach, J. Novák, Dostál – T. Bouška, Slováček. Dobříkov: Novotný – Houžvička, Hořejší, Barták, Horníček – Malý, Zahradník, Moník, Karela – Ševčík, Rychtařík.

Třemošnice - MFK Chrudim B 1:1 (0:1).

Poslední jarní zápas se odehrál v poměrně přátelském duchu. Tak jako tak byli hosté v první půli aktivnější a již v 8. minutě po Dvořáčkově hlavičce po rohovém kopu ohrozili Vojáčkovu branku. Poté si vytvořili ještě několik šancí, ale branková příležitost se neurodila. Domácí šancí byla snad jen slabá střela Ondřeje Rychnovského z uctivé vzdálenosti. Veselejší však do kabin šli přece jen hosté, protože ve 38. minutě po podklouznutí výše zmíněného beka přihrál Kopp Kroutilovi a ten ač tísněn protlačil míč do sítě 0:1. Po přestávce však hosté překvapivě vyklidili pole a v 72. minutě byli potrestáni vyrovnáním, když Jelínek využil prudký přízemní centr Kutílka 1:1. Poslední dvacetiminutovka byla v režii domácích fotbalistů, ale největší vzruch přinesla 90. minuta, ve které nebyla uznána domácím vítězná branka pro údajný ofsajd. Tímto se nakonec urodila zřejmě zasloužená remíza.

Fakta – branky: 72. Jelínek – 38. Kroutil. Rozhodčí: Halda (St. Máteřov). Bez karet. Diváci: 120. Poločas: 0:2. Třemošnice: Vojáček – O. Rychnovský, Culek, V. Rychnovský, Kalina – Forman (46. Jablečník, 80. Petr), Lebduška, J. Vančura, O. Vančura – Kutílek (74. Macháček), Lipenský (70. Jelínek). Chrudim B: Kysela – Dvořáček, Mervart, Beneš, Klím – Merkl, Lacman, Kopp, Vávra – Holub, Kroutil (85. Tejnecký).

Litomyšl – Žamberk 2:1

Fakta – branky: 10. Štoudek, 29. Urban – 89. Černík. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). Utkání se hrálo bez karet. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Litomyšl: Křemenák – Štoudek, Hašek, Macháček, Němec – Kristek, Sršeň, Černý, Petr Kundera (89. Prokop) – Aleš Bednář (75. P. Malý), Urban (52. Košín). Žamberk: Pěnička – Rudolecký, Šponar, Molnár (88. Pešek), Bartoň (78. Franke) – V. Huška (55. Kos), Čada, Ulvr (46. Dvořák), Jírů – Černík, P. Huška.

V. Mýto – Lanškroun 2:1

Fakta – branky: 29. Podmajerský, 75. Sedlák – 11. Šišan. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 6:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Vysoké Mýto: Černík – Dvořák, Kráčmer, Šmeral, Vostrčil (73. D. Chadima) – Konečný, Valášek (56. Pecháček), Podmajerský, Sedlák (82. Sejkora) – Kočí, Štancl. Lanškroun: Jaroš – Černušák (82. Kašpar), Vacek, Šišan, Popelář – Šilar, Savych (78. Hrabáček), Novák, Smrkal – Komínek, Jukl (46. Fait).

Choceň – Svitavy 0:0

Fakta – rozhodčí: Fojtík (Pardubice). Utkání se hrálo bez karet. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Choceň: Gerčák – Baborák (78. J. Novotný), Seidenglanz, Šrut, Lesák – Smejkal, Krejza, Šulc, Konárek (68. J. Gerčák) – Jiráský, Dostál. Svitavy: Lampárek – Zatočil, Kroulík, Novák, Uhlíř – Ehrenberger, Seidler, Brůna, Čížek – Ovad, Belej.

Polička – Holice 7:2

Fakta – branky: 41., 66., 72. a 75. Stejskal, 49. a 74. Poul, 18. Škoda – 59. Zběhlík, 64. Beran. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). Utkání se hrálo bez karet. Diváci: 90. Poločas: 2:0. Polička: Dobeš – Opina, Pavliš, Jílek, Škoda – Navrátil, T. Švec, Jiří Mužík, Jan Mužík – V. Klein (46. Poul), Stejskal. Holice: Zahradník – Zeman, Žák (46. Starý), Pištora, Skalický – Beran, Zběhlík, Černý, Chvála – Krpata, Ručka.

Č. Třebová – M. Třebová 2:2

Fakta – branky: 5. Kubásek, 85. Myšák z pen. – 38. a 65. Konečný. Rozhodčí: Hunal (Borohrádek). Utkání se hrálo bez karet. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Česká Třebová: Hotmar – Stejskal, Štěpán, Švec, Kubásek – Čejka, Čikl (46. Vencl), Abt (61. Vyhnánek), Fučík (56. Foff) – Urbanec, Myšák. Moravská Třebová: Komoň – Müller, Hányš, Švanda, Doseděl – Strouhal, Staněk, Polák (68. Potáček), Sedláček – Konečný, P. Šatník.

PETR NOVÁK, JAROMÍR DOLEŽAL

18.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly.

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů.

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.