Krajský přebor: Pátá vlna smetla „Heřmánek“

Pardubicko – Rozbouřené moře… Přesně tento přírodní úkaz připomínají Libišany. Pátou výhru v řadě si připsaly proti neškodnému Heřmanovu Městci. I to se náramně hodilo do záchranářských karet Moravan. Ty utrpěly vítězství nad Hlinskem a opustily sestupové příčky. Na ně se naopak propadla Přelouč. V přímém souboji o třetí příčku Holice nic nedovolily chrudimské rezervě.

24.4.2017

Holice – Chrudim B 3:0
Fakta – branky: 50. a 55. Kopřiva, 70. T. Jedlička. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Holice: Melnychuk – Tláskal (84. Černý), Chvála, Hanč – R. Machatý – Bláha (46. Křtěn), J. Jedlička, Václavek, Kopřiva – T. Jedlička (84. Černohorský), Ručka (74. Lát). Chrudim B: Zíma – Havránek, Tlapák, Matyáš, Jindrák – Bureš (74. Hlavatý), Holeček, Unger (60. Svoboda), Zavřel – Kalas, Žalud (82. Zrůst).

Tomáš Chlumecký, trenér Holic: „Tento zápas byl pro nás důležitý pro bodový vývoj v tabulce. Utkání jsme zvládli suverénně. Soupeře jsme nepustili ani do jediné šance a zaslouženě zvítězili."

Libišany – H. Městec 5:0
Fakta – branky: 42. a 85. Machala, 44. a 66. Bukač, 68. Kaufman. Rozhodčí: Schmeiser (Dolní Roveň). ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Libišany: Šimon – Rosůlek, Hrůša, Kučera, Huňák (59. Bydžovský) – Starý (46. Hron), Kaufman (68. Filipi), Machal, Brož – Slezák, Bukač. Heřmanův Městec: Kouba – Dvořáček, Vegeš, M. Jablečník, Netušil – Hlaváč, Zrůst, Salfický (76. Kosina), Novák – Mach (55. Straka), Dostál (62. Peter).

Josef Kaufman st., trenér Libišan: „V prvním poločase jsme hráli proti větru, takže náš výkon byl takový kostrbatý. Naštěstí jsme v jeho konci dvakrát skórovali a do kabin odešli uklidnění. Po přestávce jsme naopak využívali přírodních podmínek v plné míře. Heřmaňák jsme posadili na kolotoč a pětačtyřicet minut jsme ho točili. Pět branek v jeho síti je ještě milosrdných. Soupeř byl odevzdaný a když bych ho měl srovnat s Moravany, které také hrají o záchranu, tak se vůbec nepokoušel o odpor."

Č. Třebová – Přelouč 4:0
Fakta – branky: 18. Jankele, 41. Novotný, 54. Urbanec, 66. Grepl. Rozhodčí: Hořínek (Hradec n. S.). ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Česká Třebová: Moláček – Abt, Hašek, Fučík, Novotný (46. Bohunek) – Müller – Grepl (70. Klumpar), Zahálka, Rataj, Urbanec – Jankele (74. Broulík). Přelouč: Konvalina – Novák (65. Ulrych), Chaloupský (73. Heblík), Vančura, Koblížek – Řezníček, Pokorný, Vinarčík (60. Kmoníček), Rokyta (78. Barták) – Bendžík, Březina.

Václav Sůra, trenér Přelouče: „V České Třebové jsme sehráli jeden z těch lepších zápasů. Mám na mysli po herní stránce, protože v koncovce je to stále katastrofa. Kluci ale makali na sto procent. V první půli jsme hráli proti větru a hned z první šance domácích jsme inkasovali. Zlomový byl druhý gól v závěru první půle. Padl ale z ofsajdu. Po změně stran nám sice foukalo do zad, připravili jsme si příležitosti, ovšem byli jsme málo důrazní. Naopak domácím nám dvakrát unikli po straně a přidali dvě branky. Před existenčním soubojem s Dolním Újezdem jsem viděl ve hře zlepšení, kterému pomohl i navrátilec ze zahraniční Březina."

Moravany – Hlinsko 3:1
Fakta – branky: 9. a 24. Novák, 87. J. Branda – 8. L. Cach. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (40. Křivka). Diváci: 80. Poločas: 2:1. Moravany: B. Branda – Kulhánek, Záleský, Mráz, Hurta – Veselý, J. Lukas (77. Knotek), Bakeš, Novák – Poláček (67. J. Branda), Kříž (90. Fišer). Hlinsko: Jindřichovský (46. Rezničenko) – Nevole, Volf, L. Cach (73. Chmelík), Zach – Pelikán, Dostál, Mayer, Křivka – Hlouš (46. A . Cach), Ali Hussein (58. Vukliševič).

Miroslav Kaluža, trenér Moravan: „Představil se u nás nejlépe kondičně připravený tým v této soutěži. Po celý zápas jsme měli problém s jeho velmi rychlým přechodem do útoku. Nutno podotknout, že po našich chybách ve středu hřiště. Hosté hned tu první zužitkovali ke vstřelení branky. Osobně si myslím, že kdybychom minutu poté Novákem nevyrovnali, tak by se utkání vyvíjelo jinak. To se pak podařilo Novákovi ještě jednou po centru Kříže. Další možnost ke vstřelení branky jsme měli z penalty, po zahrání rukou obránce, za kterou obdržel červenou kartu. Bohužel jsme jí nevyužili. Ve druhé půlce existoval na hřišti jen jeden tým, ale náš to nebyl. Nebyli jsme schopni udržet míč a byli pod soustavným tlakem, i když hrálo Hlinsko v početní nevýhodě. Upřímně řečeno, utrpěli jsme vítězství a v závěru dokonce přidali i gól."

24.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Chvaletice - Krom jiných nepřístojností opakovaně nechával před prodejnou potravin "šrapnely".

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Sezemice – Sobota i neděle bude v Sezemicích patřit Tradiční sezemické pouti. V sobotu program odstartuje ve 20 hodin pouťovou zábavou, to v neděli bude v Sezemicích živo od rána.

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem.