Libišany dostaly na úvod facku

Pardubicko - Pernštejn okresní přebor: V nelítostné řeži vítězů třetích tříd dominovali lázeňští fotbalisté

12.8.2013

Lázně Bohdaneč – Libišany 3:0Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Šlágrem úvodního kola nejvyšší okresní soutěže byla bitva nováčků v Lázních Bohdaneč, kde domácí tým rozhodl již v prvním poločase o výhře nad týmem Libišan. Další novic z Křičně zdolal po zlepšeném výkonu ve druhém dějství Nemošice a získal historicky první tři body v okresním přeboru.

St. Mateřov – Dašice 3:1
Branky padaly až po přestávce, kdy Hlaváček z penalty potrestal faul P. Kučery na Fenyka. O dvě minuty později zvýšil Vašíček z protiútoku. Hosté přidali a snížili gólem Vomočila, ale poslední slovo měl domácí Fenyk.
Fakta – branky: 53. Hlaváček z penalty, 55. Vašíček, 82. Fenyk – 75. Vomočil. Rozhodčí: Svoboda. ŽK 2:4. Diváků: 55. Poločas: 0:0. Starý Mateřov: D. Procházka – Janeček, Mynka, T. Holek (34. Čopák), Meduna – Hlaváček, Zezula (84. Hromádko), Klíma, Žďára (68. D. Holek) – Vašíček (71. V. Procházka), Fenyk. Dašice: Pulkrábek – Cabicar, Šibal, O. Vajer, P. Kučera – J. Vajer, Englich, Vomočil – O. Šmejda, P. Šmejda (81. Borovec), Vyhnálek (58. L. Kučera).

Opatovice – Dříteč 2:1
První poločas vyšel lépe domácím. Druhou půli zahájili náporem hosté a po dvaceti minutách vyrovnali zásluhou Bednáře. V závěru Opatovičtí  nejprve nevyužili tři šance, až tři minuty před koncem rozhodl druhým gólem P. Bartoníček střelou k tyči.
Fakta – branky: 21. a 87. P. Bartoníček – 65. Bednář. Rozhodčí: Baracz. ŽK 1:3. Diváků: 80. Poločas: 1:0. Opatovice: Guldán – Jičínský, Voříšek, Šmeral, Kovařík – R. Jánoš, Slavík, Hanovec, Vandas – P. Bartoníček, Balog. Střídali: J. Richter, Šťastný. Dříteč: Frinta – Hrůša, Bednář, Klofanda, Morávek – Štěpán, Spěvák, Kroupa, Pečinka – Kušnír, Lietavec. Střídali: Flídr, Hořeňovský.

L. Bohdaneč – Libišany 3:0
Útočník Svatoň otevřel skóre ve 13. minutě po centru Machaly. Zanedlouho si role vyměnili, když po ideální přihrávce skóroval Machala.  Druhá půle patřila herně hostům, kteří se však těžko dostávali k zakončení.
Fakta – branky: 13. Svatoň, 16. a 42. Machala. Rozhodčí: Bém.  ČK 1:1 (73. Machala – 75. Vokáček), ŽK 3:2. Diváků: 260. Poločas: 3:0. L. Bohdaneč: Holoubek – Komárek, Čada, Žůrek, Cincibuch, Kvapil, Kalinin, Machala, Zackl, Svatoň, Kopřiva. Střídali: Buchta, Ryšavý, Szanisló. Libišany: Vida – Holeček, Tomeš, Jozíf, Gotwald, Ročín, Vágner, Vích, Vokáček, Brož, Vrabec. Střídal: Kuric.

Chvojenec – Valy 3:1
V 5. minutě zajistil P. Nechvíle pro domácí tým vedení, které zvýšil Burkovič z penalty. V 63. minutě se prosadil Dominik Nechvíle po přihrávce Kunarta, za hosty již pouze korigoval Betlach.
Fakta – branky: 5. P. Nechvíle, 17. Burkovič z penalty, 63. Dominik Nechvíle – 71. Betlach. Rozhodčí: Bednář. ŽK 2:1. Diváků: 80. Poločas: 2:0. Chvojenec: M. Pavlíček – Richter, J. Pavlíček, Centner, Burkovič – Uhlíř (85. Píša), Kirchner, Daniel Nechvíle (80. Řeháček), M. Jedlička – P. Nechvíle (56. Dominik Nechvíle), Kunart (89. Pospíšil). Valy: Šutovec – Vachek, Jeřábek, Pavel Veselý, Pleskot – Hývl, Betlach, Kutílek (63. Bořek), Klas – M. Bažant, Petr Veselý (52. Capay).

Újezd – Roveň 0:4
Ve 26. minutě se po srážce domácího brankáře s obráncem dostal míč k Melcovi, jenž pohodlně skóroval. Na další gól France mohl odpovědět Vohradník, který trefil tyč. Po dalších zraněních dohrávali domácí posledních dvacet minut v devíti, čehož hosté využili k potvrzení vítězství.
Fakta – branky: 26. a 87. Melc, 42. Franc, 74. Roček. Rozhodčí: Hamrník. ŽK 1:2. Diváků: 60. Poločas: 0:2. Újezd: Hývl – Erban, Jiří Petříček, Vokál, Rambousek (46. Firbas) – Jakub Petříček (58. M. Rozsévač), T. Bendžík, O. Bendžík (25. Černý), Vohralík – Hataš, Vohradník (63. Šebek). Roveň: Baláš – D. Král, M. Koláček, Roček, O. Koláček – Franc, Madák (78. Dušek), Mikuláš, Kučera – Vach, Melc (88. Král).

Přelovice – Choltice 2:0
Ve vyrovnané první půli nevyužily Choltice největší šanci ve 21. minutě. Ve druhém poločase byli domácí aktivnější a ze svých čtyř šancí dokázali dvě proměnit. V 57. minutě rozhodl Khun po individuální akci Malého.
Fakta – branky: 57. Khun, 64. Malý. Rozhodčí: Pavlas. ŽK  1:3. Diváků: 150. Poločas: 0:0. Přelovice: Rejduga – Kaderka, Zelinka, Khun, Čapek – B. Blažek (90. Mádr), Vohralík, Řehák, R. Šimák – Malý (67. Bidlo), L. Blažek (80. Hladík). Choltice: Čapek – Kopečný, Hlaváček, Korbel, Mach – Chmelař (46. Jiří Kohoutek), Šimon, Jeřábek, Jan Kohoutek – Urbanec, Karlík (64. Kratochvíl).

Ostřešany – Mikulovice 1:4

Hosté po celý zápas lépe kombinovali.  Skóre otevřel ve 26. minutě Soukup, na něhož navázal brankář Těšínský proměněnou penaltou.
Fakta – branky: 78. Hodás – 26. a 52. Soukup, 28. Těšínský z penalty, 80. P. Vencl. Rozhodčí: Čermák. ŽK 2:1. Diváků: 120. Poločas: 0:2. Ostřešany: Dvořák – Kasal, Drábek, Novák, Mrázek – Moravec, Sekyrka, Hodás, Drbohlav – Musil, Dufek. Střídali: Bobek, Ledvinka, Jankovský, Hrubeš. Mikulovice: Těšínský – Václavek, Křivka, Svoboda, Handlíř – Soukup, Plesinger, Valský, Carda – Karlík, J. Vencl. Střídali: P. Vencl, Hromek, Štěpán, Hyxa.

Křičeň – Nemošice 4:1
První půlhodina patřila hostům. Z trestného kopu se trefil Vaculík, ale další šance hráči Nemošic nevyužili. Domácí vyrovnali a po změně stran ovládli hru.
Fakta – branky: 26. Koki, 60. M. Půlpán, 66. a 79. Biath – 10. Vaculík. Rozhodčí: Rokyta. ŽK 3:1. Diváků: 90. Poločas: 1:1. Křičeň: Štěpánek – Malý, L. Půlpán, Hackenberg, Kopáč – Hanzl, M. Půlpán, Pilc, Ginter – Koki, Biath. Střídali: Šedivý, Kloza, Gruna. Nemošice: Dufek – Vaculík, R. Vítek, A. Týnek, Michal Večeřa – Fišar, Ulrich, Polanecký, Michňák – M. Vítek, Jukl. Střídali: Příhoda, T. Týnek.

TOMÁŠ RAIS

12.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Tuři zdolali Beksu. Byl to boj jako hrom

Z okna se linul kouř. Majitel bytu spal při vaření

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

O voličský průkaz je možné požádat do středy

Pardubický kraj – Volby do Poslanecké sněmovny se kvapem blíží. Kdo by rád odevzdal svůj hlas, ale nebude se 20. a 21. října zdržovat v místě svého trvalého pobytu, můžeš volit na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.