Lídr přišel v Opatovicích o první místo

Pardubicko - Okresní přebor: Holická rezerva vystřídala hráče Řečan v čele tabulky, Torpedo vyhrálo důležitý zápas v Dašicích

13.10.2008

Desátým kolem pokračovala nejvyšší okresní fotbalová soutěž.

Tesla C – Pardubičky  0:3
Ve 41. otevřel skóre Zemek z trestného kopu střelou přes zeď. Další góly přidali zblízka Mrázek a po brejku Zemek .
Fakta – branky: 41. a 90. Zemek, 47. Mrázek. Rozhodčí: Průcha. žluté karty 1:1. Diváků: 50. Tesla C: Zavřel – Tměj (46. Jan Hlaváček), Mert, Putnar, Tišl – Dvořák (46. Luptovský), Strnad, Šimek, Lejsek – Suchý, Remeš (70. Ouředník). Pardubičky: Maršíček – T. Svoboda, Knotek, Záleský, Pech – Mrázek, Pithart, Zemek, Bažant (89. Lipavský) – F. Krejčí, M. Svoboda (75. Dvořák).

Opatovice – Řečany  1:0
V první půli byli hosté mirně lepší, ale domácí obrana fungovala bezchybně. V 57. šli domácí do vedení po dorážce Kulhánka a hubený náskok udrželi i v oslabení.
Fakta – branky: 57. Kulhánek. Rozhodčí: D. Strnad. ČK 1:0 (75. Novák), ŽK 1:3 Diváků: 90. Poločas: 0:0. Opatovice: Dufek – Valenta, Voříšek, Píša, Filipek – Maruščák, Jičínský, Práchenský, Novotný – Novák, Kulhánek. Střídali: Chvojka, Kudláček. Řečany Kaňuka – Štěpánek, Linhart, Křivka, Petr Moravec – Blažek, Matoušek, Pavel Moravec, Kobera – Novotný, Chára. Střídali: Talacko, Michal Moravec, Bank.

Dříteč – Sezemice  1:2
Po změně stran zvyšoval Bělohubý po úniku na 0:2, ale domácím se podařilo snížit. Druhý gól již sudí neuznal.
Fakta – branky: Havlíček – T. Kašpar, Bělohubý. Rozhodčí: Hamrník, ŽK 2:0. Diváků: 120. Půle: 0:1. Dříteč: Farník – L. Pithart, Hamerník, Morávek, Drahokoupil – Haan, J. Tesař, Voříšek, Pečínka – Havlíček, Pallas. Střídali: Kašík, Kulhánek. Sezemice: Levinský – Popilka, Kumpan, Blažek, Koubek – Jelínek, J. Kašpar, Lába, T. Kašpar – Kříž, Bělohubý. Střídali: Štěrovský, Brychta, Plecháček.

Chvojenec – Holice B 1:4
Hostům se vydařil úvod zápasu, když v 10. minutě již vedli 0:2. Chvojenec sice v první půli ještě snížil, ale tři body si Holičtí vzít nenechali.
Fakta – branky: 36. Chmela – 3. a 66. M. Horyna, 10. Burkovič, 82. M. Jedlička. Rozhodčí: Májek, žluté karty 4:1. Diváků: 70. Poločas: 1:2. Chvojenec: Trnka – Ondráček, Kirchner, Pařízek, Richter – Nechvíle, Huňáček, Černohlávek, Kvapil – Pavlíček, Chmela. Střídali: Cach, Petránek. Holice B: Branda – P. Horyna, Silbernágl, Moravec, Burkovič – Centner, Machatý, M. Horyna, M. Jedlička – Uhlíř, Absolon.

Dašice – Torpedo 0:1
Utkání slabé úrovně rozhodla branka Kaciáně z 22. minuty. Střelec gólu ještě ve druhém poločase trefil břevno.
Fakta – branky: 22. Kaciáň. Rozhodčí: Havlík. ŽK 1:2. Diváků: 20. Poločas: 0:1. Dašice: Metelka – Kučera, Král, Hruša, J. Šmejda – Šafář, M. Hora ml., Šibal, Zahrádka – Zamastil, P. Šmejda. Torpedo: Guldan – Karlík, Vopršal, Vrbata, Pavlíček – Klinecký, Hanousek, Novák, Hurta – Kaciáň, Koreček.

Lipoltice – Živanice B  4:1

Fakta – branky: Svatoň 2, Plavec, Nedvěd – Khun. Rozhodčí: Oulický, ČK 0:1 (72. Trojáček), ŽK 1:2. Diváků: 100. Poločas: 2:1. Lipoltice: Machač – Hladík, Formánek, Šolta, Vlasák – P. Kotraš, Oliva, Nedvěd, Švejda – Plavec, Svatoň. Střídali: Šurkala, Balán. Živanice B: Trubač – Mádr, Mrštík, Vlasák, Khun – Pařízek, Vohralík, Řehák, Šimák – Trojáček, Kaderka. Střídali: Hromádko, Čapek, Uhlíř.

Újezd – Choltice  1:1
Ve 4. se před J. Horákem rozestoupila domácí obrana a ten otevřel skóre. Pět minut před pauzou neproměnil T. Bendžik penaltu, ale za Újezd dokázal vyrovnat Pavel Mrštík.
Fakta – branky: 61. Pavel Mrštík – 4. J. Horák. Rozhodčí: Čapek, žluté karty 3:2. Diváků: 70. Poločas: 0:1. Újezd: Jandák – Vaníček, Jiří Petříček, Zima, Rusín – Rozsévač, T. Bendžik, O. Bendžik, Doležal – Pavel Mrštík (70. Vavřín), P. Strnad. Choltice: Zrůst – Knapík (80. J. Kohoutek), Bravenec, Svoboda, Korbel – Augustin, T. Horák, Voříšek, Salfický – J. Horák, Ondráček (89. Mrkvička).

13.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Motorkář po nárazu do mostku letěl několik desítek metrů vzduchem. Přiletěl pro něj vrtulník.
4

Motorkář letěl vzduchem desítky metrů a pak ještě vrtulníkem. Přehlédl mostek

Pardubické letní kino.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Pardubicko – Domácí fotbalisté na úvod nového mistrovského ročníku hýřili štědrostí. Hned pět utkání ze sedmi totiž ovládli hosté. Mezi nimi i nováčci ze třetích tříd.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Chvaletice – Hned čtyřikrát za jediný den zaměstnal drogově závislý mladý muž strážníky ve Chvaleticích.

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.