Ligové soutěže mládeže zahájeny, žáci zdolali Jablonec

Pardubice - Fotbalové jaro si již užívají ligové týmy dorostu a žáků.

17.3.2009

Zatímco oba dorostenecké týmy se z Prahy vrátily s prázdnou, starší žáci se vytáhli doma, když zdolali Jablonec, který přes zimu vyměnil trenéry a doplnil kádr o další nadějné hráče a naznačil tak , že chce aktuální postavení v tabulce vylepšit.

Česká liga dorostu
STARŠÍ: Sparta Praha B – Fotbal Pardubice 2:1 (1:1). Branka hostí: Jeřábek. Sestava: Žák – Brychta (82. Konvalina), Chvála, Morávek (81. Polák), Živný – Melechovský, Havelka (80. Kakrda), Růžička (65. Beran), Řezníček – Sklenář, Jeřábek.

Již v šesté minutě se hosté ujali vedení. To po levé straně unikl Havelka a Jeřábek hlavou otevřel skóre zápasu. V dalším průběhu měli hosté zápas ve své moci. Ve 33. však asistent rozhodčího na lajně neregoval na třímetrový ofsajd domácích a Sparťané skóre pohodlně srovnali. Po změně stran pak vstřelili druhý gól a hosté již, přes několik slibných šancí, vyrovnat nedokázali. Trenéři Krejčí a Pohl však chválí celý kolektiv za bojovnost a fotbalový projev. Pohled do středu šestnáctičlenné tabulky:

7. Teplice B 15 7 2 6 26: 21 23
8. Most B 16 4 9 3 19: 19 21
9. Pardubice 16 6 2 8 23:23 20
10. Sparta B 16 6 2 8 29:30 20
11. Hr. Králové B 16 4 6 6 20:33 18
12. Jablonec 16 5 2 9 16: 25 17

MLADŠÍ: Sparta Praha B – Fotbal Pardubice 5:1 (1:0). Branka hostí: Jedlička. Sestava: Čihař – Hošek (24. Karvai), Burget, Kvírenc (60. Nedelka), Hanč – Mandutz (65. Minařík), Vencl, Jiroutek, Polák (41. Mareček) – Petráň, Jedlička. V první půli šlo o to, kdo vstřelí první gól. Ve 31. postupoval Mandutz sám na branku soupeře, ale pálil mimo tyče. V závěru první půle se ujali vedení domácí. Po změně stran se hosté nevyvarovali celé řady chyb a utrpěli vysokou prohru, když za stavu 3:0 vstřelil jediný pardubický gól Jedlička, po pěkné akci Marečka. V samotném závěru neproměnil vyloženou šanci Minařík. Pohled do lepšího středu tabulky:

4. Kladno 15 9 2 4 35: 21 29
5. Sparta B 16 7 5 4 35: 23 26
6. Pardubice 16 8 1 7 26: 26 25
7. Mladá Boleslav 16 6 4 6 28: 25 22

Žákovská liga

STARŠÍ ŽÁCI: Fotbal Pardubice – FC Jablonec nad Nisou 2:0 (2:0). Branky: Vančura a Mihovský. Sestava – Pardubice: Machala – Pešek, Hron, Kopecký, Eisner – Prokopec, Kopřiva, Strachota, Shejbal – Vančura, Mihovský. Střídali: Knotek, Pleskot, Sklenář, Fousek. Pardubický celek je mezi fotbalovou elitou v nejvyšší soutěži a na jaře hodlá udělat vše proto, aby tomu tak bylo nadále. První krok udělal hned v úvodním jarním kole, když doma zdolal Jablonec. Již v 11. minutě srdce fotbalových příznivců zaplesalo, když Vančura nádhernou střelou poslal míč do šibenice jablonecké branky, Mihovský ještě v první půli zvýšil na 2:0, když čisté svědomí určitě neměl jablonecký gólman. Ve druhé půli se již Pardubičtí střelecky neprosadili i když o standardní situace nebyla nouze.
MLADŠÍ: Fotbal Pardubice – FC Jablonec 1:3 (1:2). Branka: Uhlíř. Sestava – Pardubice: Schmeiser – Nepivoda, Suchánek, F. Pánek – D. Pánek, Fidler, Kovář, Molnár – Uhlíř, Sokol. Střídali: Stejskal, Molek, Mrštík a Kejmar. Za deset minut vedli hosté 2:0 a hrálo se jasně podle jabloneckých not. Do poločasu sice Uhlíř snížil, ale po změně stran Jablonec udeřil potřetí a bylo hotovo. Vynikli: Suchánek a Uhlíř.

Autor: Jaroslav Mach

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL.

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.