Merganc bude podepsán

Pardubice - Z přípravných duelů zaujala pětigólová živanická výhra v Náchodě, když nová posila Merganc přichází právě odsud. Duel pardubického Slovanu s SK Chrudim se nehrál pro střevní potíže několika chrudimských hráčů.

26.1.2009

FK Mladá Boleslav B - Tesla Pardubice A 2:0 (0:0). Sestava Tesly: Shejbal - Hlava, Pospíšil, Třešňák, Vanžura (70. Sedlák) - Kakrda (46. Voženílek), Jeřábek, Prorok, Fidra (70. Kakrda) - Petrus, Sedlák (46. Veverka). O výsledku se rozhodlo až v posledních dvaceti minutách. Martin Svědík, trenér Tesly A: “ Bylo to velmi kvalitní utkání s mladým soupeřem, který nás vycvičil v produktivitě, hlavně ve druhé půli, dále v rychlosti, důrazu a disciplíně. Domácí o půli vystřídali šest hráčů a v závěru utkání měli zjevně více sil. Museli obejít bez několika zraněných hráčů (Buriánek, Hajdari, Škvrňák), dále chybě Hudec.“

SK Náchod–Deštné – Sokol Živanice 0:5 (0:2). Asistent trenéra Rostislav Macháček (Živanice): „Náchod sehrál v sobotu dvojzápas, před utkáním s námi sehrál duel s Policí, takže v obou zápasech prostřídal celý kádr hráčů. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ve výborném světle se předvedl Merganc, autor třech gólů. Byl rychlý, důrazný, takový hráč nám na podzim chyběl. Jeho příchod do Živanic bude podepsán v úterý. Dalším nováčkem v našem týmu je Šebek. Zatím si vede dobře, také s ním počítáme, jeho kvality by se nám měl také hodit. Z výsledku v Náchodě máme radost, chválím celou obrannou čtveřici, ve středové řadě si výborně vedli Mocanu a Ferčák. V příštím týdnu máme na programu další utkání s účastníkem ČFL – tentokrát to je Letohrad.

Tesla Pardubice B - AFK Chrudim A 2:1 (1:0). Branky: 28. V. Zavřel, 59. Kršák z pen. - 66. Vágner. Sestavy - Tesla B: L. Zavřel - Tměj, Baldrych, Hlaváček, Táborský - Kavka (46. Dvořák), V. Zavřel (46. M. Ryba), F. Uhlíř (67. Kavka), Meruňka (46. J. Uhlíř) - Kršák (67. Hataš), Hataš (46. Lejsek). AFK Chrudim: Lankaš - Luptovský, Linhart, Kučera, Klíma - Čechlovský, Zvára, Merkl (46. Michalec), Hýsek - Kopp, Sivac (46. Vágner).
I když diviznímu soupeři chybělo několik opor (Vladyka, Rešetár, Rahimič, Hauf, Holub, Vácha), tak měl zápas od úvodu vysoké tempo. První branku vstřelil lobem přes Lankaše, který si na míč sáhl, staronový hráč Tesly Vít Zavřel - 1:0. Ve druhé půli potrestal faul ve vápně proměněnou penaltou Kršák - 2:0. V 66. min. snížil díky důrazu Vágner, ale když hosté v poslední minutě po velkém závaru nastřelili pouze dvě břevna, tak Tesla B výhru udržela.

Autor: Jaroslav Mach