Sestupový osud Moravan zpečetěn

PARDUBICKO - Nečekanou kanonádou skončil souboj Živanic s Moravany(8:1). Duel Pardubice – Lanškroun (2:0) byl předehrán v minulém týdnu.

18.6.2007

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Tomáš Koníček

KRAJSKÝ PŘEBOR: SK Vysoké Mýto – SK Holice 2:1 (1:1). Proti novému účastníku divize se na domácí straně v posledním svém zápase loučil s dlouhou a úspěšnou kariérou Pavel Řehák. Holičtí do utkání vstoupili sebevědomě a již ve 2. minutě si s obránci pohrál Jakub Englich a dal gól – 0:1. Hosté však pak hráli příliš profesorsky a dopředu se netlačili. Několik slibných akcí převedl zejména domácí Bartoš, ale bez gólového efektu. Domácí zahrozili dalšími střelami Podmajerského a Vostrčila, ale Ondráček byl vždy na místě. Ve 33. minutě mohli Holičtí zvýšit, jenže hlavička Černého mířila vedle. Těsně před poločasem přesně odcentroval Bartoš a oslavenec Řehák hlavou vyrovnal – 1:1. Ve 49. minutě obešel Matula gólmana Ondráčka, ale branku minul. V 52. minutě zahrál T. Jedlička výborně trestný kop, jenže Černý se ve velké šanci neprosadil. Rozhodnutí padlo v 88. minutě, kdy se uvolnil M. Chadima a střelou k tyči upravil na konečných 2:1. Holičtí se s krajským přeborem rozloučili dost neslavně…

Sokol Živanice – Sokol Moravany 8:1 (3:1). Hosté tajně doufali v úspěch, který by je uchránil od sestupu, ale na čerstvého vítěze Českého poháru Pardubického kraje tentokrát nestačili. Již v úvodu spálil velkou šanci Pecivál, únik moravanského Kříže včas paralyzoval Mocanu. Skóre otevřel v 17. minutě Jůn po rohu Hůlky. Ve 25. zmařil Slezák vyloženou šanci Mocana a pak přišel tvrdý úder. Ve 27. si míč na kopačce srovnal Hůlka a technickou střelou pod břevno zvýšil na 2:0. O minutu později vypálil míč z vlastní polovičky Podlipný, a gólman Slezák oslněný sluncem míč překvapivě propustil za svá záda – 3:0. Do poločasu mohl ještě zvýšit Špulica, který obešel i gólmana, ale na brankové čáře zachraňoval předtím chybující Fišer. Jiskřičkou naděje do druhé půle byl pak gól do šatny Imramovského – 3:1. Po změně stran v 55. zvýšil střídající Meduna a utkání se proměnilo v exhibici. V 71. Hůlka zopakoval technický kousek a nechytatelnou parádičkou zvýšil na 5:1. V 79. vysunul Pecivál s chutí hrajícího Medunu a ten koncovku zvládnul – podél gólmana 6:1. V 86. zmařil velkou šanci Kříže Raba, ale konečné slovo měli domácí. V 90. minutě po akci Pecivála skóroval Čada – 7:1 a ve druhé minutě nastavení uzavřel brankový účet zápasu Mocanu, když krátce před tím orazítkoval břevno branky Slezáka.