Báječná jízda po cizích trávnících je u konce. Pardubičtí fotbalisté nestačili na bývalého prvoligistu.
Vedoucí tým tabulky zahájil předehrávaný ,,jarní" duel aktivně. Jeho převaha vyvrcholila ve 22. minutě. Rada vysunul Nerada a mladičký záložník poslal míč do vápna přímo do běhu Jiroušovi. Ten doslova procpal balon za Shejbalova záda. Hosté byli dlouho skromní na šance, ale ta ze 43. minuty snese nálepku tutová. Jeřábek se ocitl sám před Sňozíkem, ale ten jeho pokus zblízka zlikvidoval.

Druhá půle začala pro hosty jako z černého snu. Ve 47. minutě po jejich chybné rozehrávce Moravec střelou na vzdálenější tyč nedal gólmanovi možnost zasáhnout. Pardubice však dvougólová ztráta nezlomila. V 71. minutě se střídají Janecký objevil před Sňozíkem a mazácky ho prostřelil. Míč mu naservíroval Dittrich. Hosté vrhli síly do útoku, na chvíli Bohemians zmáčkli, nicméně z protiútoku inkasovali.  Myšlenku na bod jim vyhnal z hlav žolík Vyhnal. Na půlící čáře vybojoval balon, obešel hostujícího stopera a překonal Shejbala.

„V první půli byla Bohemka jasně lepší. Kromě gólu nevyužila další tři šance. Škoda naší velké možnosti na vyrovnání z jejího závěru.  Druhý poločas ovlivnil náš špatný vstup. Pak nám sice pomohla střídání, kdy Janecký snížil, ovšem domácí po naší touze o vyrovnání svou výhru pečetili," řekl po utkání pardubický trenér Martin Svědík.

Bohemians 1905  –  Pardubice  3:1
Fakta – branky: 22. Jirouš, 47. Moravec, 89. Vyhnal – 71. Janecký.
Rozhodčí:  Hrubeš – Černý, Pospíšil.
ŽK:  0:2.
Diváci: 3050.
Poločas: 1:0.
Bohemians 1905: Sňozík – Růžička, Ptáček, Šmíd, Kalina – Moravec, Jindřišek, Nerad (83. Šiml), Rada, Bartek – Jirouš (71. Vyhnal).
FK Pardubice:  Shejbal – Přibyl, Tischler, Prorok, Norek, Hundák (56. Janecký), Přibyl, Řezníček, Dubský, Jeřábek (46. Petrus), Javůrek (81. Polák), Dittrich.

Další výsledky – 16. kolo: Karviná – Bohemians Praha 2:0, Vlašim – Čáslav 0:0, Táborsko – Most 2:0, Zlín – HFK Olomouc 3:0, Opava – Viktoria Žižkov 1:2, Znojmo – Ústí n. L. 2:0, Varnsdorf – Baník Sokolov 3:1 (1:0).