Křivka – Keprt, Švec, Vomáčka, Kubásek – Petr (87. Krejsar), Zahálka, Macko (52. Abt), Čikl (70. Urbanec) – Grepl, Myšák. Lanškroun: Jaroš – Stasiowski, Šilar, Kristek, Popelář – Fait (43. Šenkýř), Šilar, Mizerák, Farkaš (80. Šnír) – Švercl, Richtr.

Třemošnice:
Ždánský – O. Rychnovský, Hluchnik, Kalina, Culek – O. Vančura (60. V. Rychnovský), J. Vančura (80. Kunášek), Lebduška, Kutílek – Hanousek (55. Tyle), Šebek. Dobříkov: Jadrný – Dostál, Horníček, Karela, Barták – Valla (77. J. Rychtařík), Malý, Klapal, L. Rychtařík – Zahradník, Jelínek (83. Škop).

SK Chrudim – Svitavy

odloženo

Již v sobotu dopoledne uznal hlavní rozhodčí zápasu Schmeisser terén za nezpůsobilý. Oba soupeři se dohodli přímo na místě na náhradním termínu utkání: hrát se v Chrudimi tak bude ve středu 25. srpna od 17 hodin.

Holice – Žamberk 5:0

Již ve 3. min. faul Šedivého na holického D. Velinského zaváněl penaltou a tato akce, jakoby předznamenala další vývoj zápasu. Ve 12. min. se však do gólové šance dostal žamberecký Menzel, ale těsně minul holickou branku. Domácí se postupně zbavovali nervozity a svého soupeře zatlačili do obrany. Trestný kop T. Kopřivy se ještě neujal, ale dvě minuty před pauzou si na jeho dlouhý pas naběhl T. Jedlička a nadvakrát míč dotlačil do žamberecké branky. Po změně stran se dvakrát za sebou střelecky prosadil Udržal, ale ještě za stavu 2:0 orazítkoval P. Huška břevno holické branky. Domácím narostla křídla. Hru ve druhé půli oživil střídající J.Englich, který vstřelil čtvrtý, dost kuriózní gól. Z postranní čáry téměř z 35 metrů napálil míč, který Mačátovi zapadl do branky u vzdálenější tyče. Skóre pečetil v poslední minutě J. Krpata po spolupráci s výborným Udržalem, který byl u třech holických gólů. Vynikli: T. Krpata, Udržal a J. Englich. (jma)

Branky:
43. T. Jedlička, 64. a 77. Udržal, 85. J. Englich, 90. J. Krpata.

Holice:
Branda– T. Krpata, T. Kopřiva, Betlach (66. Strnad), Skalický – J. Krpata, Machatý, D. Velinský, Udržal – Ručka, T. Jedlička (46. J. Englich). Žamberk: Mačát – Franke, Šedivý, Šponar, Kašpar – Ulrych (69. Rous), Jírů, Bartoň, V. Huška – P. Huška, Menzel (81. Pešek).

Vysoké Mýto – Živanice 0:2

Hosté vstoupili do utkání opatrně ve snaze neudělat chybu. V úvodu jim sudí Lukes neuznal dva góly… Nejprve, po centru Černíka skóroval Merganc a o chvíli později po střele z dálky, odražený míč do pole z druhé vlny dorážel Jedlička. Ve 22. min. skóroval po trestném kopu Gorola hlavou J. Černík, tento gól již platil. Domácí si v první půli vytvořili dvě slibné příležitosti, ale hosté obě odvrátili. Ve druhé půli měli hosté zjevnou územní převahu a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí druhý gól. V 69. minutě se prosadil střídající Balog a uzavřel gólový účet zápasů. Domácí ještě usilovali o zázrak, slibnou příležitost měl Krýda, ale hosté si vedení bezpečně uchránili. Zasloužená výhra favorita, hosté podali slušný týmový výkon, vynikli J. Černík a Jedlička.

Branky:
22. J. Černík, 69. Balog.

Vysoké Mýto:
Novotný – Stloukal, Jílek, Krýda, Pecháček – D. Chadima (73. Svoboda), M. Chadima, Podmajerský (56. Bartoš), Sejkora (86. Koblížek) – Sedlák, Štancl. Živanice: V. Černík – Vrážel, Ferčák, Macháček, Moravec – J. Černík, Gorol, Mocanu, J. Jedlička (75. Michal) – Merganc (66. Balog), Čech (83. Hodás).

Choceň – Polička 2:2

Branky:
32. Bálek, 70. Gerčák (z pen.) – 72. J. Petr, 88. Jílek.
Agria Choceň:
Gerčák – Grůz (89. Viktor Smejkal), Šrut, Lesák, Seidenglanz – Konárek, Kaplan (70. Chleboun), Lukáš Smejkal, Baborák (74. Dostál) – Bálek, Šabata. Polička: Dobeš – Jílek, Pavliš, Stejskal, Stoklásek – O. Petr, Švec, J. Petr, Navrátil (75. Mužík), Opina, Adamča (66. Rattanong).

Hlinsko – Stolany 1:0

Branky:
30. Jůn.

Hlinsko:
Žejdlík – Koudelka, Kysela, Veselský, Cach – Novák, Boháč, M. Bouška, T. Bouška (37. Slavík) – Netolický (71. Holec), Jůn. Stolany: Šváb – Popelka, Hrubý, Cellar, Kučera, Jenka (60. Starý), Černohubý, Eis (86. Ždímal), Zavřel (71. Jiroušek), Kopp, Štainz.

FK Pardubice B – Srch 1:0

První polovina utkání byl dost nudná. Po přestávce domácí přidali a vytvářeli si i gólové příležitosti. V 55. min. trestňák Buriánka vytáhl skvěle Mičjan, následná střela Rydvala orazítkovala tyč branky Titanicu. V 60. min. se trefil do tyče F. Uhlíř, další velkou šanci měl Růžička. Hosté stále drželi bezbrankovou remízu až přišla 76. minuta. Průnik Vanžury do vápna soupeře byl zmařen faulem a sudí Lukášek nařídil penaltu. Míč si postavil Sklenář a proměnil. V závěru hosté marně usilovali o vyrovnání.

Branky:
80. Sklenář (z pen.)

Pardubice B:
Žák – Tměj (69. Chovanec), Javůrek, Novotný, Pešek – Beran (62. Fr. Uhlíř), Růžička, Vanžura – Sklenář, Rydval (J. Uhlíř). Srch: Mičjan – Chocholouš, Kusý (87. Víšek), Hurta (63. Brož) – Hauzner, Červenka, Sam〜čenko, Dušek – Vágner, Hanáček (59. Urbanec).

Autor: Jaroslav Mach

9.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.