Pardubicko - Okresní přebor: Choltice deklasovaly loňského účastníka I. B třídy, v Sezemicích sudí třikrát vytáhl červenou kartu

17.8.2009

Nejvyšší okresní soutěž měla na programu úvodní kolo nové sezony.

Opatovice – Pardubičky  2:2

Jako první se prosadil hlavou F. Krejčí, ale v závěru poločasu vyrovnal zblízka Kulhánek. Ve vyrovnané první půli se dostali domácí do vedení po trestném kopu Kuchty. Zisk bodu pak zajistil hostům Voříšek proměněnou penaltou.

 Fakta – branky: 44. Kulhánek, 82. Kuchta – 28. F. Krejčí, 85. Voříšek z penalty. Rozhodčí: Syrůček. ŽK 1:1. Diváků: 250. Poločas: 1:1. Opatovice: Knotek – Picka, Píša, Vencl, Filipek – Kváša, Práchenský, Voříšek, Hurta – Novák, Kulhánek. Střídali: Jičínský, Valenta, Kuchta. Pardubičky: Dufek – Svoboda, Bažant, Zemek, Jonáš – Froš, Brus, K. Krejčí, Mrázek – F. Krejčí, Poláček. Střídali: Jelínek, Voříšek, Hanzlík.

Choltice – Paramo  7:0

S chutí hrající domácí si vytvářeli spoustu šancí a sedmkrát se radovali z gólu.

 Fakta – branky: Svoboda 3, J. Horák 2, Peml, Ondráček. Rozhodčí: Oulický, ŽK 1:1. Diváků: 110. Poločas: 3:0. Choltice: Zářecký – Horyna, Salfický, Bravenec, Peml – T. Horák, Večerník, Ondráček, J. Horák – Augustin, Svoboda. Střídali: Jan Kohoutek, Jiří Kohoutek, Ferjenčík. Paramo: Mergl – Dušek, Vacek, Marek, Suchánek – Novotný, Puhlovský, Kunart, Velinský – Paleček, Troják. Střídali: Mojžíš, Višváder, Čáp.

Pardubice C – Chvojenec  4:1

Po nerozhodné první půli šli domácí do vedení, když Šimek proměnil penaltu po ruce hostujícího hráče. Poté vstřelili gól Beran a Ryba, hosté trefili jen tyč a břevno.

 Fakta – branky: 28. Dvořák, 60. Šimek z penalty, 66. Beran, 86. Ryba – 35. Ryšavý. Rozhodčí: Budinský, ŽK 3:0. Diváků: 60. Poločas: 3:0. FK Pardubice C: L. Zavřel – Kmoníček, Habiger (69. Putnar), Polák, Beran – Lejsek, Komárek (70. Táborský), Ryba, Kakrda – Dvořák (76. Hofman), Šimek. Chvojenec: Starý – Kirchner, Silbernágl (69. Burkovič), Zajíc (61. Centner), Moravec – Pavlíček (85. Vrbata), J. Zbudil, Nechvíle, Chmela – Erber, Ryšavý.

Újezd – Zdechovice 4:1

Domácí zasadili Zdechovicím tvrdý úder, když během dvou minut vstřelil Doležal dvě branky. Za hosty snížil Kolín, ale domácí si výhru dalšími góly pojistili.

 Fakta – branky: 9. a 10. Doležal, 40. P. Strnad, 68. Jakub Petříček – 26. Kolín. Rozhodčí: Klempíř. ŽK 4:2. Diváků: 70. Poločas: 3:1. Újezd: Jandák – Matys, Jiří Petříček, Zima, Černý (46. Vaníček) – Jakub Petříček, T. Bendžik, Svoboda, Doležal (54. Jar. Firbas) – Hladík, P. Strnad (77. Rusín). Zdechovice: Cincibus – Franc, Linhart, Bureš (46. Řeháček), Smetana – Smolík, Englich, Ž. Rogovik (69. Volný), Pankin – Kolín, Monaghan (76. Rydval).

Sezemice – Řečany 2:1

Na dvougólové vedení domácích odpověděl snížením Kobera. Šance se střídaly na obou stranách, Řečany trefovaly tyče. V nervózním závěru T. Kašpar nedal penaltu.

 Fakta – branky: 42. T. Kašpar, 49. Štěrovský – 55. Kobera. Rozhodčí: Ďuriš. ČK 0:3 (78. Novotný, 78. Svatoň, 90. Stoklasa), ŽK 0:4. Diváků: 210. Poločas: 1:0. Sezemice: Levinský – Kříž, Kumpan, Blažek, Popilka – M. Plecháček (85. Brychta), T. Kašpar, Lába, J. Kašpar – Štěrovský (87. Pašťalka), Pleva (80. Z. Plecháček). Řečany: Kaňuka – Štěpánek, Linhart, Stoklasa, Petr Moravec – Bank (71. Vohralík), Novotný, Michal Moravec (56. Chára), Kobera – Němec (46. Blažek), Svatoň.

Lipoltice – Dříteč  1:1

 Fakta – branky: 37. Plavec – 84. Tesař. Rozhodčí: Čermák, ŽK 1:1. Diváků: 70. Poločas: 1:0. Lipoltice: Machač – Formánek, J. Kotraš, Balán, Tamchyna – Oliva, Nedvěd, Hladík, P. Kotraš – Plavec, Švejda. Střídali: Vlasák, Šurkala, Flégr. Dříteč: Bulva – Kroupa, Bednář, Haan, Morávek – Mužík, Hamáček, Voříšek, Pečinka – Ilovský, Tesař. Střídal: Těšitel.

Libišany – Roveň  1:4

 Fakta – branky: Kuric – Machatý, Kašpar, Šišan, Mládek z penalty. Rozhodčí: Krejska, ŽK 1:2. Diváků: 80. Poločas: 0:1. Libišany: Vida – T. Bidman, Vích, Voltr, Černohlávek – Pithart, Jozíf, Pochobradský, Rychtera – Kuric, J. Bidman. Střídali: Borovec, Hlubuček, Stejskal. Roveň: Baláš – Král, Brňák, Šretr, J. Kaplan – L. Kaplan, Pachovský, Vach, A. Kašpar – Machatý, Melc. Střídali: Šišan, Mládek.

Tomáš Rais

17.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly.

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů.

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.