Očekávaný šlágr jara servíroval dietní stravu

Pardubice - Pernštejn okresní přebor: Přímá bitva o prvenství mezi Ředicemi a Cholticemi branky nepřinesla. Dašice se připravily o druhou příčku.

11.5.2015

Dašice – Křičeň 0:2Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Nic zadarmo! Dašice byly sice proti Křičeni za favority, spíše než protivník je ale kosil vlastní bídný výkon. Nadále jim patří třetí místo.

Nemošice – Přelovice 5:1
Rychlý proces? Ani náhodou. Ačkoli konečný výsledek utkání přesně o tom může napovídat, Nemošice si tři body pojistily až na sklonku druhé půle. Přelovičtí se již ve druhé minutě dostali po trefě Vohralíka do vedení, které jim domácí do přestávky úspěšně uzmuli a stav otočili. Až do 80. minuty se hosté pokoušeli srovnat zpět několika šancemi. Domácí se však nedali a naopak třemi slepenými góly si zajistili vítězství.
Fakta – branky: Granec 2, Vítek, Michňák, Libánský – Vohralík. Rozhodčí: Svoboda. Bez karet. Diváků: 70. Poločas: 2:1. Nemošice: Dufek – Večeřa, Vaculík, Koblížek, Hofman, Michňák, Libánský, Pavlíček, Mareček, Vítek, Granec. Střídali: Kreml, Linha, Řezníček. Přelovice: Jeník – Černík, Petrlík, Šimák, Khun, M. Hladík, Pracz, Vohralík, Blažek, L. Hladík, Šprync. Střídali: Šprojcar, Bobonič, Szanto.

L. Bohdaneč – Dříteč 1:1
Kdyby týmy věděly o průtrži, která smete trávník ve druhém poločase, možná by si první půlku zápasu užili více. Úvod příliš fotbalové krásy nenabídl, tedy kromě lobu Hanáčka, kterým přelstil hostujícího brankáře a dostal domácí do vedení. Vodní pólo podpořené prudkým větrem připomínalo kopanou ještě méně, byli to však hosté, kteří se lépe orientovali a dokázali srovnat na závěrečné skóre.
Fakta – branky: 32. Hanáček – 74. Zollman. Rozhodčí: Bém. ŽK: 3:1. Diváků: 80. Poločas: 1:0. L. Bohdaneč: Vlček – Krátký (48. Kalinin), Zackl, Kopřiva, Rössler – Žurek, Kříž, Hanáček, Kvapil (61. Fistr) – Tesner, Buchta (63. Virt). Dříteč: Frinta – Bednář, Drahokoupil, Štěpán (60. Dibelka), Klofanda, Vrážel, Kroupa, Pečinka, Kušnír, Mužík (88. Pech), Zollman.

Dašice – Křičeň 0:2
Dašičtí si výkon z tohoto zápasu rozhodně do rámečku nedají. Po velmi slabé hře může znít výsledek ještě milosrdně. Již v deváté minutě z brejku skóroval za Černohubého záda Biath a poslal křičeňské hochy do vedení. A jelikož domácí nebyli s to vyvinout odpovídající úsilí, přišel i druhý hřebíček do rakve.
Fakta – branky: 9. Biath, 29. M. Půlpán. Rozhodčí: Málek. Žluté karty: 1:2. ČK: 0:1 (71. M. Půlpán). Diváků: 30. Poločas: 0:2. Dašice: Černohubý – Polák, O. Vajer, Cabicar, L. Vajer – J. Vajer, Buchtele, V. Englich, Hora – P. Šmejda, J. Englich. Střídali: Kučera, O. Šmejda. Křičeň: Pleskot – Tomášek, Hackenberg, L. Půlpán – Gloza, Malý, Hanzl, M. Půlpán, Pilc – Koki, Biath. Střídali: Soukup, Ginter.

Opatovice – Roveň 5:0
Pokud by tento zápas byl filmem, Opatovice s úspěchem splnily roli režiséra. V průměrném zápase nedaly hostům ve výsledku k ničemu čichnout a tak si brankář Guldán mohl v klidu užívat nedělního slunce. Dvěma zásahy se zaskvěl střelec Balog.
Fakta – branky: 40. a 89. Balog, 39. J. Richter, 65. Šťastný, 69. Jánoš. Rozhodčí: Nováková. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Poločas: 2:0. Opatovice: Guldán – Hladík, Šmeral, Kovařík, Jičínský – Krsek, Jánoš, Balog, Vandas – J. Richter, Šťastný. Střídali: Daňhel, R. Richter. Roveň: Baláš – Mikuláš, Mládek, Absolon, Svoboda – Marek Šándor, Michal Šándor, Kašpar, Dušek – Přibyl, Komárek. Střídali: Shejbal, Rojkovič, Král.

Přelouč B – Valy 1:4
Přeloučská rezerva roli favorita i přes herní převahu nepotvrdila. V roli nelítostného kata s třemi góly Klas.
Fakta – branky: 27. Mil. Beránek – 21., 51. a 86. Klas, 85. Vojtíšek. Rozhodčí: Májek. ŽK: 3:1. Diváků: 70. Poločas: 1:1. Přelouč B: Vašíček – Slavík, Dušek, Kmoníček, Havlas, Štainer, Mil. Beránek, Volejník, Hataš, Rokyta, Školníl. Střídali: Váša, Novotný. Valy: Záruba – Klas, Pleskot, Veselý, Betlach, Vojtíšek, Chleboun, Hývl, Kutílek, Hačko, Jeřábek. Střídal: Mocanu.

Hor. Ředice – Choltice 0:0
Souboj o čelo žádnou slávu nepřinesl. Po dvou vyložených šancích na každé straně.
Fakta – rozhodčí: Čermák. ŽK: 1:2. Diváků: 70. Poločas: 0:0. H. Ředice: Kovařík – Andrýs, Černý, Jelínek, Kopecký – Hrubý, Šedivka, Šolta, Machatý, Dědič. Střídali: Horáček, Markovics. Choltice: Zářecký – Jiří Kohoutek, Hlaváček, Peml, Korbel, Jan Kohoutek, Knapík, Adam, Mach, Augustýn, Urbanec. Střídali: Kratochvíl, Karlík.

Srch B – Holice B 2:0
Duel výborných brankářů. Ačkoliv holický Bareš mezi tyčemi vynikal, ještě lepším výkonem se musel vytáhnout Hála a pomohl udržet vedení.
Fakta – branky: 40. Sokol, 70. Maivald. Rozhodčí: Kišš. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Poločas: 1:1. Srch B: Hála – Biško, Šmíd, Levinský, Beran, Sokol, Kusý, Kršák, Barta, Maivald, Hocque. Střídali: Novotný, Slabý. Holice B: M. Bareš – Stehlík, Valenta, Šejnoha, Kopřiva, Machatý, Tláskal, Václavek, Ručka, Fotul, Flachs. Střídali: R. Bareš, Pitra, Uhlíř, Morávek, Šimek.

ANTON ZELENKO

11.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Charme Look

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici.

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pardubice - Díky vstřícnosti pardubické porodnice vám dnes na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších Pardubáků.

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Na Dašické ulici v Pardubicích zasahovali hasiči. Zachránili člověka.

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Pardubice - Fotbalisté Pardubic vyhráli v nové sezoně Fortuna národní ligy i druhé domácí utkání. O klíčové trefy se postaral v úvodu druhého poločasu Michal Petráň, v závěru vstřelil svůj první druholigový gól střídající Ladislav Mužík.