Okamžik od vítězství. Vlašim stihla vyrovnat

Pardubice – Takový výsledek dost mrzí. Pardubičtí fotbalisté sice neprohráli s dalším celkem první poloviny tabulky, ale dlouho sahali po třech bodech. Vlašim ovšem v utkání 23. kola Fortuna národní ligy udeřila v závěru utkání po standardní situaci a vyrovnala.

19.4.2017

Pardubičtí fotbalisté slaví.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

V sestavě Pardubic nahradil distancovaného Kudrnu Adam Fousek. V první šanci domácího týmu se ve 23. minutě objevil Petráň, ale zakončoval vedle vlašimské branky.

Pardubicím to vyšlo až po půlhodině zápasu. Trestný kop rozehrál Fousek a Michal Petráň prvním dotekem uklidil míč do sítě.
„V prvním poločase jsme nehráli dobře, trochu jsme ho prospali. Inkasovali jsme ze standardní situace, se kterými máme dlouhodobé problémy. Až obdržený gól nás trochu nakopl," komentoval Petr Havlíček, trenér Vlašimi.

Po inkasované brance mohli hosté bleskově reagovat. Po centru Reitera hlavičkoval Janda do tyče. „Šli jsme sice do vedení, jenže další šance jsme neproměnili. Druhý poločas měla Vlašim územní převahu, ale šancí moc nepřicházelo. Mohli jsme trestat z brejku, to se nám nepovedlo," uvedl Jiří Krejčí.

Ano, jeden z rozhodujících momentů mohl přijít v 67. minutě. V rychlém protiútoku přenechal Ladra míč Fouskovi, který ještě hledal Petráně, ale jemu míč odebral na zemi Tusjak. „Gólman padal na zem, Fousek už nemusel nahrávat a mohl zakončovat," poznamenal kouč Krejčí.

Vlašim se krátce před koncem duelu dočkala vyrovnání. Po faulu u postranní čáry prolétl míč vápnem až k volnému Jandovi, jenž zakončil. „Vzhledem k závěru je to pro nás smolné utkání. Propadl tam míč podobně jako v Ostravě," řekl trenér Krejčí, jenž se po jednozápasové absenci vrátil opět na pardubickou lavičku.

„Ve druhé půli jsme měli více ze hry, ale mohli rozhodnout i domácí. Konečná remíza je zasloužená," uzavřel Petr Havlíček.
Pardubičtí počtvrté v řadě neprohráli, ve vyrovnané druhé polovině tabulky zůstávají na třináctém místě.

Pardubice - Vlašim 1:1
Fakta – branky: 32. Petráň – 89. Janda. Rozhodčí: Mikyska – Melichar, Petřík. ŽK: Kayamba, Piroch. Diváci: 410. Poločas: 1:0.
Sestavy - FK Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Čiernik – Kayamba, Řezníček, Jeřábek, Fousek (75. Kovář), Ladra – Petráň (82. Shejbal). Trenér: Krejčí.
FC Sellier&Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner, Piško, J. Štochl, Tusjak – Janda, Hašek, Kulhánek (78. Jeslínek), Reiter (60. Kučera) – Vyhnal, Hadaščok. Trenér: Havlíček.

Autor: Tomáš Rais

19.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SK Vysoké Mýto - FK Pardubice 1:2 (0:1).

Neproměněné šance Pardubic přivolaly drama

Ilustrační snímek

V kavárně zazní Pocta pro prsty

Starokladrubští bělouši zářili na závodech v Cáchách

Pardubice - Historického úspěchu dosáhl Jiří Nesvačil junion se čtyřspřežím starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby nad Labem, s nimiž reprezentoval Českou republiku na prestižních mezinárodních jezdeckých závodech v německých Cáchách.