Okresní přebor: Roveň se pokouší o nemožné

Pardubice - Příliš mnoho adeptů. Pojem záchrana musí zajímat ještě jedenáct celků. Trochu překvapivě stále dýchá už dříve k sestupu odsouzená Roveň. Poslední celek okresního fotbalového přeboru rozstřílel Nemošice a přiživil teoretickou šanci.

24.5.2017

Újezd – Moravany B 4:1
V prvním poločase domácí dominovali. Po přestávce však hosté zaznamenali „vracející" gól a začali soka přehrávat. Na vyrovnání ale nedosáhli. A tak utkání rozhodla samostatná akce Koblížka.
Fakta – branky: 24. a 84. Vohralík, 16. Huňáček, 81. Koblížek – 71. M. Lukas. Rozhodčí: Rázek. ŽK: 2:0. Diváků: 50. Poločas: 2:0. Újezd: Hývl – Doležal, Jiří Petříček, Sobotka, Rambousek – Chlumecký, Bosman, Jakub Petříček, Koblížek, Huňáček – Vohralík. Střídali: Rusín, Špitálský. Moravany B: Kaluža – Fibikar, Horák, M. Lukas, Blajda – Hlaváček, Hynek, Fišer, Smejkal – Švadlenka, Turek. Střídal: Mikan.

Dříteč – Přelovice 2:1
Hosté sice do utkání vlétli, ovšem první dvě střely na jejich bránu skončily dřítečskými góly. Stále aktivnější Přelovice snížily z penalty a celý druhý poločas hrály kvůli vyloučení Vrážela přesilovku.
Fakta – branky: 8. Michňák, 12. Zollman – 31. Novotný z penalty. Rozhodčí: Teplý. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (45. Vrážel). Diváků: 90. Poločas: 2:1. Dříteč: Zakopal – Závorka, Vrážel, Pluhař, Bednář – Musil, Klofanda, Zollman, Pečinka – Michňák, Kušnír. Střídali: Voříšek, Zezulka, Hausner. Přelovice: Poříz – R. Šimák (53. O. Šimák), Hajn, Pracz (71. Uhlíř), Šprinc – Blažek (79. Malý), Řehák, Kuhn – Vohralík, Šprync. Poříz – O. Šimák, Hajn, Malý, Šprinc – Vohralík, Řehák, Novotný, Bidlo – Šprync, Hladík.

Dašice – Chvojenec 3:0
Domácí v úvodu přežili několik náznaků šancí a pak sami udeřili. Ještě do konce první půle navýšili své vedení. A když Chvojenec nevyužil po přestávce žádnou z příležitostí, přidali mu na cestu domů ještě jeden gól.
Fakta – branky: 17. O. Vajer, 39. Morávek, 88. Vinař. Rozhodčí: Málek. ŽK: 2:1. Diváků: 60. Poločas: 2:0. Dašice: Černohubý – M. Hora, Kašpar (89. Krajíček), L. Vajer, Cabicar – D. Šibal (74. J. Vajer), Vinař, Morávek, Šprta (90. J. Englich), Polák – O. Vajer. Chvojenec: M. Píša – Burkovič, Pitra, Centner, Moravec (57. J. Pavlíček) – J. Píša (79. J. Zbudil), Richter, Pokorný, Skutil (71. Půlpán) – T. Velinský (89. Dostál), Vilím (79. Štěpánek).

Přelouč B – Mikulovice 4:4
V prvním půli si domácí dělali se soupeřem, co chtěli. Za to po pauze předvedli katastrofální výkon.
Fakta – branky: 5. a 17. Kosek, 13. Milan Beránek, 33. Vinarčík – 10. a 89. vlastní, 71. P. Vencl, 84. Kříž. Rozhodčí: Svoboda. Bez karet. Diváků: 30. Poločas: 4:1. Přelouč B: Marek – Kačírek, Kmoníček, Martin Beránek, Minařík (46. Havlas) – Štainer, Machačný (46. Školník), Kosek, Milan Beránek – Vinarčík, Volejník. Mikulovice: Pitra – Kříž, Vyskočil, Valský, Křivka – T. Karlík, P. Vencl, Stefanov, Štěpán (46. Vohralík) – Plesinger, Hyxa (62. M. Karlík, 89. Václavek).

Roveň – Nemošice 5:1
Domácí už hrají bez nějakého stresu. A zejména první poločas byl z jejich strany jako z partesu.
Fakta – branky: 9. a 39. Pekárek, 12. T. Krpata, 35. J. Krpata, 47. Kašpar – 87. Linha. Rozhodčí: Jakoubek. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Poločas: 4:0. Roveň: Baláš – Roček, Shejbal, Melc, Kašpar – Johadines, Mládek, J. Krpata, Mikuláš – T. Krpata, Pekárek. Střídali: Mikan, D. Král, Šándor. Nemošice: Dufek -Zelenka, Hofman, Večeřa, Šimek – Vaculík, Řezníček, Bratršovský, Kostka – Vítek, Linha. Střídali: Dvořák, Topolský, Vl. Polanecký.

L. Bohdaneč – Rosice 2:5
Výsledek neodpovídá průběhu utkání, které svou úrovní patřilo do vyšší soutěže. V první půli se domácí dvakrát vyhrabali ze dvou gólového manka. Po pauze se tlačili za vyrovnáním, ovšem Rosice využily jejich otevřené obrany.
Fakta – branky: 26. Baldrych, 36. Virt – 19. a 21. Hovorka, 72. a 79. F. Bartoš, 31. vlastní. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 0:3. Diváků: 110. Poločas: 2:3. Lázně Bohdaneč: Jezdinský – Kopřiva, Klement (83. Novák), Musil, Baldrych – Kvapil, Sadílek, M. Molek, T. Molek (61. Voženílek) – Žurek (73. Uhlíř), Virt (73. Strejček). Rosice nad Labem: Vlček – Jan Růžička, Červenka, Rousek, Pešek – Hovorka (75. Vratišovský), Jiří Růžička (77. Lietavec), Rogovik, Lejsek (71. Voleský) – F. Bartoš, M. Bartoš (79. Pipek).

Ostřešany – Opatovice 4:0
Domácí předváděli od začátku kombinační fotbal. Svojí převahu vyjádřili i brankově. Stínem utkání je návštěva vozidla rychlé záchranářské pomoci při zranění Krska.
Fakta – branky: 39. a 60. L. Moravec, 7. Mrázek, 20. Fiala. Rozhodčí: Balog. ŽK: 1:1. Diváků: 120. Poločas: 3:0.
Ostřešany: Jahelka – Havelka, Paštyka, Hošek, Mrázek – Sekyrka, M. Moravec, Dufek, Drbohlav – Fiala, L. Moravec. Střídali: Hrubeš, Ledvinka, Vilím, Havlíček, Hodás. Opatovice nad Labem: Hampl – Křovák, Balog, Kovařík, Nový – Kouba, Hladík, Krsek, H. Bartoníček – Kuric, J. Richter. Střídali: Vandas, Forbelský.

VILÉM III. TŘ. HOLICKO
Vys. Chvojno – Rosice B 3:2 (2:2). Branky: Kocián, Komárek, Flachs – P. Zelinka 2. St. Mateřov B – St. Hradiště B 6:1 (2:0). Branky: Jonáš a Vašíček po 2, Hašek, Hlaváček – Šmíd. Opatovice B – Dražkovice 1:5 (0:2). Branky: Jánoš – Bílek 2, J. Mazánek, Tesař, Movsesyan. Jaroslav – Pardubičky B 3:2 (3:2). Branky: St. Trunec 2, Žídek – Navrátil, Bříza. Chvojenec B – Ostřetín 0:1 (0:1). Branka: Řepka. Býšť – Torpedo Pce 2:3 (2:0). Branky: Pekáč, Jirásek II – P. Kaciáň, Roman, Mzyk. Mnětice – Veliny 6:5 (2:2). Branky: Václavek 2, Tilšer, Tláskal, Král, Neugebauer – Železný 2, Kuchta, Eichler, Havrda.

GRANÁT III. TŘ. PŘELOUČ.
Semín – Rybitví 0:2 (0:1). Branky: Levai z pen., Jarmar. Bukovka – Staré Čívice 6:1 (3:1). Branky: Abbrent 2, Jičínský, Vondrouš, Rež, Friedrich – Vojtíšek. Jankovice – Chvaletice 5:1 (2:0). Branky: Šetina a Mencl po 2, Doležal – Molnár. Valy – Rohovládova Bělá B 3:1 (2:0). Branky: Pleskot, Chleboun, Klas – Král. Lipoltice – Rohoznice 0:5 (0:1). Branky: Ryšavý 2, Šmaha, Štěpánek, Dvořák. Srch B – Selmice 6:2 (4:1). Branky: Hocque a Ginter po 3 – Hochman 2. Křičeň – Lány 7:0 (3:0). Branky: Biath 3, Vácha, Gloza, Metelka, Kučera.

HAINZ IV. TŘ. HOLICKO
Hor. Ředice B – Dašice B 3:1 (1:0). Branky: Kopecký 2, Mládek – Kučera. Nemošice B – Litětiny 0:2 (0:1). Branky: M. Gallik, Kaplan. Dříteč B – Popkovice 11:1 (4:1). Branky: Závorka 4, Dudáš 2, Pech Mužík Zezulka, Mudroch, Zakopal – Vejdělek.

HAINZ IV. TŘ. PŘELOUČ.
Kojice – Paramo Pce 2:2 (0:1). Branky: Pohanka z pen., Provazník – Pavlák, Dušek. Tetov – Křičeň B 6:2 (4:0). Branky: Příhoda 4, Rajnet, Němec – F. Gloza, Biath. Újezd B – Zdechovice 4:0 (2:0). Branky: O. Rozsévač 2, D. Šebek, Doležal. Choltice B – Staré Ždánice 4:0 (2:0). Branky: Cvejn, Hutla, Mrkvička, Brožek.(zz)

24.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav.