KP: Nulu v kolonce porážek mají už jen Holice

Pardubice - Třetinu podzimního programu má za sebou nejvyšší fotbalová soutěž Pardubického kraje. Je sice ještě brzy vyslovit po pěti kolech nějaké zásadní soudy, něco ale přece jenom odehraných čtyřicet zápasů naznačilo.

13.9.2011

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Bez porážky zůstaly jenom Holice a jejich výkony vypadají velice zajímavě. Naposledy se o tom přesvědčil nováček z Heřmanova Městce, jenž na vlastním trávníku inkasoval od lídra tabulky pět gólů. „Na kvalitního soupeře jsme nestačili, ale týmu nemůžu nic vytknout. Bojoval i za výrazně nepříznivého stavu,“ konstatoval domácí trenér Tomáš Celunda. Jeho protějšek Jaroslav Frydrych mohl být daleko spokojenější. „Celý zápas jsme hráli aktivněji, měli lepší pohyb a dostali soupeře pod tlak. Oproti jaru se nám konečně daří i nějakou šanci proměnit.“

Holičtí vedou přebor o bod před dvojicí Vysoké Mýto Polička. Mýto nyní celkem přesvědčivě přehrálo Moravskou Třebovou, zato Polička propásla naději na první místo. Má totiž o zápas více, v předehrávce porazila Chrudim B 4:0, ale v Chocni jí to zdaleka tak nešlo. Prohrála zápas, v němž tři ze čtyř branek padly z pokutového kopu. Pro Choceň to byla nejen první výhra, ale i první vstřelené góly v této sezoně. „Konečně jsme prolomili smůlu a vyhráli. Ve 45. minutě jsme dostali gól, což nás srazilo. Měl jsem strach, co to s kluky udělá. Síla mužstva se ale projevila,“ oddechl si choceňský lodivod František Jandáček.

Na dvouciferný počet bodů dosáhl ještě Žamberk a to lze pokládat za překvapení. Tomuto týmu se daří strhávat na svoji stranu ta utkání, v nichž není herně lepší. Příkladem budiž výhra nad Chrudimí, o níž rozhodl střelec Černík v 90. minutě, když tempo předtím udával více soupeř.

S napětím se čekalo derby Svitavska v Cerekvici. Ta po vydařeném druhém poločase přehrála Svitavy třígólovým rozdílem a ukázala, že se s ní musí počítat. „Jsem rád, že mužstvo zareagovalo na naši poločasovou domluvu v kabině a že se konečně zlepšila i střelecká potence,“ pochvaloval si kouč Evžen Kopecký. To ve Svitavách vládne zklamání, se třemi porážkami z pěti kol tam rozhodně nepočítali.

Uplynulé dějství bylo jinak ve znamení úspěchů mužstev, jimž se vstup do soutěže moc nepovedl. Třemošnice udolala nováčka z Litomyšle a dotáhla se do početné skupiny šestibodových. To platí pro Hlinsko po vítězství nad Českou Třebovou. O Chocni již řeč byla, ale nejlepší zápas kola sehrál Lanškroun, který si svoji premiérovou výhru vychutnal ve velkém stylu a Dobříkovu naložil „pětku“. „V obou poločasech jsme byli jednoznačně lepším týmem a dobrou hru korunovali brankami,“ kvitoval probuzení svých svěřenců trenér Pavel Smejkal. Dobříkov potvrdil bezkrevným výkonem, že mu to na hřištích soupeřů zatím vůbec nejde.

Potlesk

Cerekvický Josef Vondra zatloukl první hřebík do svitavské rakve, když diváky na stadionu u řeky Loučné potěšil krásnými „nůžkami“. I Choceň umí dávat góly. Pravda, dvakrát to bylo „jen“ z penalt, ale Šrutova parádní trefa ze hry je pro tamní fanoušky příslibem lepších časů než v prvních čtyřech kolech. Osmý gól v podzimní části dal poličský Mirek Stejskal a vede pořadí kanonýrů. Na body to ale tentokrát nestačilo.

Pískot

Dobříkov přijel k utkání do Lanškrouna v jedenácti lidech bez možnosti střídání a přestože na tom byl v tabulce lépe, tak nakonec mohl být rád, že inkasoval „pouze“ pět gólů. Nejděravější obranu přeboru má po odehrané třetině podzimu celek z Heřmanova Městce. Osmnáct obdržených gólů, to je i na nováčka příliš.

Střelci

1. M. Stejskal (Polička) 8

2. Ručka (Holice) 6

3. 6. Netolický (Polička), Jeřábek (Holice), Štancl (Vysoké Mýto) a Myšák (Česká Třebová) 4

(rh)

13.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

V Proseči letní kino ustoupilo počasí

Chrudimsko, Pardubicko – Promítání pod širým nebem láká, ale déšť rozhoduje.

Kolo mu ukradli, ale stopy zlodějů se majitel nepustil

Pardubice – Krádež kola oznámil policistům. K pachatelům se dobrali jak muži zákona, tak sám okradený.