Pardubicko - Fotbalová I. A třída:

20.5.2013

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Staré Hradiště – Srch 3:1
V sousedském a letos také záchranářském derby si vzal hlavní slovo ten, který náboj měření těchto soupeřů ani nemůže chápat. Portugalec Ricardo se poprvé připomněl ve 22. minutě, když  jeho „umělecká" střela z trestného kopu zapadla přesně k tyči. Srch se oklepal a zásluhou Brože, který změnil směr Daňkovy střely, srovnal. Vedení si vzali domácí před přestávkou, když po rohovém kopu propálil Ricardo vše, co mu překáželo v cestě.   V 53. minutě Hradiště dvakrát podržel Hlavatý. Pak nevyužil sólo Hudec, ovšem Pavelka po blafáku na Hálu výhru domácích pojistil.
Fakta – branky: 22. a 40. Ricardo,  83. Pavelka – 36. Brož.
Rozhodčí: Saňák.
ŽK: 2:5.
Diváků: 180.
Poločas: 2:1.
Staré Hradiště: Hlavatý, – Hejhal, Hýsek, Pitterle, Holubec – Baudyš, Hanáček (46. Smutný), Oulický (78. Pavelka), Vykoukal – Ricardo (87. Kasal), Götz  (22. Hudec).
Srch: Hála – Bříza, Brož, Dvořák, Zeman – Dolejský, Daněk, Tměj (85. Beran), Kršák – Maivald, Hurta.

Pardubičky – Chrudim C 3:1
Domácí o své výhře rozhodli už v prvním poločase. Skóre otevřel ve 4. minutě Froš po milimetrovém pasu Kopřivy. Ve 28. minutě se po kombinaci z učebnice Ligy mistrů  prosadil Krejčí. To ale nebylo vše, co se krásy týče. Ve 35. minutě Poláček využil špatného odkopu brankáře a z poloviny hřiště namířil míč do sítě. Druhá půle již byla vyrovnanější, hosté ovšem dokázali jen korigovat hlavou Šibravy.
Fakta – branky: 4. Froš, 28. Krejčí, 35. Poláček – 75. Šibrava.
Rozhodčí: Brychta.
ŽK: 1:0.
Diváků: 70.
Poločas: 3:0.
Pardubičky: Vlček – Hála, Kopřiva, Škopek (45. Ĺuptovský, 76. Mrázek), Rössler – Froš, Sokol, Mráz, Kutílek – Krejčí (85. Kořínek), Poláček (64. Tesner).

Svitavy B – Valy 5:2
Rezerva se vytasila na soupeře s rychlou kombinační hrou a Valy nestíhaly.  Po první čtvrthodině prohrávaly 0:2 a přestože snížily  Bažantem z penalty, domácí okamžitě odskočili. Druhý gól dali hosté až za stavu 1:5 a opět z penalty.
Fakta – branky: Ovad a Frolo 2, Uhlíř – Bažant, Mihovský (oba z penalty).
Rozhodčí: Neubauer.