Poslední Trutnov senzačně obral Převýšov, debakl Dvora

Východní Čechy - Fotbalová divize C měl o víkendu na programu zápasy sedmadvacátého kola.

28.5.2012

Z utkání Polepy - Hradec Králové B (3:3).Foto: Deník/René Volf

Ústí n. O. – Dvůr Králové 6:2

V přímém souboji o čtvrtou divizní příčku byli šťastnější a střelecky přesnější fotbalisté Jiskry Ústí. O první branku se postaral hostující Kořínek v 9. minutě. Vyrovnání se domácí dočkali jen o pět minut později díky Faltovi. Od té doby byli Ústečtí lepším týmem a do poločasu už vedli o dvě branky, když se nemýlili kapitán Vaňous a Smejkal. Po změně stran nedal ve 46. minutě šanci Ulrychovi znovu Smejkal. Konečný výsledek 6:2 je pro svěřence Jana Navrátila dostatečným odčiněním porážky ve Dvoře, kde Jiskra prohrála taktéž vysoko 1:5.

Fakta – branky: 14. Falta, 22. Vaňous (pen.), 45. a 47. Smejkal, 78. Grepl, 86. David –  9. Kořínek, 84. Řežábek. Rozhodčí: Koval (Praha 10). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 3:1. Jiskra Ústí nad Orlicí: Neoral – Roupec, Felgr, David, Tomášek – Falta, Pászto (68. Grepl), Roušar, Vaňous, Smejkal (76. Chasák) – Kukla (64. Felcman). TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Motyčka, Kruliš, Rejl, Ježek – Samler, Fejk, M. Otradovský (76. Čenovský), Řežábek – Kořínek, Čech (81. Blažek).

Trutnov - Převýšov 0:0

Další krajské derby přineslo pro mnohé překvapivou remízu. Hosté duel proti poslednímu celku tabulky podcenili,  hrálo se takřka bez šancí. Ty největší neproměnili Martínek v dresu domácích, na straně hostů pak Kraus. Jeho zakončení totiž přečetl gólman Šťastný, jenž se po kratší době vrátil mezi tyče.

Fakta – rozhodčí: Šob (Hradec Králové). ŽK: 1:0. Diváci: 100. FK Trutnov: Šťastný – Kejzlar, Kozák, Makovský – Hofmann (78. Skořepa), Musil, Groer, Martínek – Andrle (55. Kuric), Knapík (87. Marks), Holubec. SK Převýšov: R. Petr – Franc, Kouřil, Černý, Pacák – Breda, T. Hrabík (60. Jarkovský), Voženílek (56. Havránek) – Novák, Petřík (46. Kraus), Svoboda.

Pardubice B - Nová Paka 6:2

Fakta – branky: 43. a 64. Vágner, 47. a 78. Hundák, 51. Kudrna, 86. Sklenář – 23. Kozma, 31. Voldán. Rozhodčí: Zadinová (Čáslav). ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Pardubice B: Žák – Buriánek, Hudec, Šejvl, Hanč (82. Baldrych) – Jarosz, Kudrna, Fiala (82. Fidra), Hundák – Sklenář, Vágner (69. T. Kakrda). Nová Paka: Kanaval – Mačí (58. Vích), Rozsévač, Macháček (62. Vavrinec), Jisl – Urbanec, Pivrnec, Kozma, Ptáček, Lehovec – Voldán.

Polepy - Hradec B 3:3

Mladí „votroci" v závěru ztratili slibné dvougólové vedení.

Fakta – branky: 47. a 73. z pen. Libor Křelina, 85. Suchánek – 14. Novotný, 55. Kopáč, 61. Hofman. Rozhodčí: Krupa (Liberec). ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. FC Hradec Králové B: Vízek – Doležal, Kábrt, Hock, Novák – Ptáček, Lacina (75. Malý), Kopáč, Tichý – Novotný (87. Korba), Hofman.

Nový Bydžov - Velim 0:2

V herně vyrovnaném zápase se po přestávce dokázali prosadit pouze hosté.

Fakta – branky: 67. Melechovský, 76. Snop. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 4:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – Dudla, Matějka, Pavlásek, Žalman – Věchet (79. Obermajer), Tlustý (74. Šorm) – Labík (85. Vaněk), Bastin, Tomeš – Janouch.

Kolín - Náchod 2:1

Hosté sahali po bodu, ale v poslední minutě byla proti branková konstrukce.

Fakta – branky: 43. Novotný, 55. Štoček – 80. Hubka z pen. Rozhodčí: Langer (Pěnčín). ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas: 1:0. FK Náchod: Baláž – Škoda, Hubka, Rompotl, O. Nejman – D. Nejman (46. Moravec), Kuneš (73. Punar), Simon, Hubička, Srkal – Malý (73. Petr).

Další výsledky –  27. kolo: Admira Praha –  Mšeno 1:1 (0:0), Jablonec B – Turnov 1:2 (1:1).

Pořadí: 1. Kolín (skóre 65:17) 66 bodů, 2. Velim (49:35) 54, 3. Převýšov (64:31) 52, 4. Ústí nad Orlicí (55:39) 45, 5. Mšeno (46:38) 40, 6. Dvůr Králové (55:43) 39, 7. Hradec Králové B (38:33) 38, 8. Polepy (51:61) 37, 9. Pardubice B (47:44) 36, 10. Jablonec B (49:54) 35, 11. Pěnčín-Turnov (35:42) 34, 12. Admira Praha (34:48) 34, 13. Nová Paka (36:46) 29, 14. Náchod (32:44) 28, 15. Nový Bydžov (27:61) 22, 16. Trutnov (15:62) 12 bodů.

28.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dělníci zranění po výbuchu se už vrací domů

V Záchlumí vzplály olejové zásobníky

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Pardubice - Exploze lisu na střelný prach zranila obsluhu a napáchala škodu za asi patnáct milionů.

Hokejový kádr je stále široký, blíží se řez

Pardubice – Ještě dva týdny přípravného období, v tom třetím již přijde ostrý extraligový start. Hráči pardubického Dynama ladí formu na úvodní utkání se Spartou, které se hraje 8. září. Pardubice zatím odehrály osm přípravných zápasů, v šesti z nich vyhrály.