Přelovičtí dopustili podzimní korunovaci Rosic

Pardubicko - Pernštejn okresní přebor: Vypadá to, že Roveň ani Újezd nechtějí být poslední.

7.11.2016

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Matura

Známe mistra. S týdenním předstihem se jím staly Rosice. Vylepšit pozici před zimou se snaží týmy ohrožené sestupem.

NEMOŠICE- DAŠICE 2:3
Domácí zdecimovaní zraněními opět zaspali první poločas. Po přestávce se hnali za vítězstvím, ale z mnoha šancí stačili pouze vyrovnat agilním Linhou. Dašice tak, šťastně z poslední standardní situace, strhli vítězství na svoji stranu. Domácí stoper smolně prodloužil centr ze strany na nebráněného Morávka a ten rozhodl.
Fakta – branky: 54. a 62. Linha – 18. a 43. O. Vajer, 90. Morávek. Rozhodčí: Rázek. ŽK: 2:0. Diváků: 50. Poločas: 0:2. Nemošice: Dufek – Dvořák (55. T. Cimburek) Vaculík, Vítek, Šimek, V. Polanecký (80. Příhoda), Mareček, Večeřa, Hofman, Řezníček, Linha. Dašice: Černohubý – Cabicar, Hora, Vl. Englich, L. Vajer, Morávek, D. Šibal, Hynek, J. Šibal, O. Vajer, J. Englich (90. Křížek).

CHVOJENEC – BOHDANEČ 2:1
Utkání nabídlo vyrovnaný průběh. Domácí nakonec byli šťastnější. Po Velinským zahozené penaltě (55. minuta) se ale Chvojenec bál o tři body. Nakonec ve svém posledním podzimním duelu své příznivce nezklamal.
Fakta – branky: 25. T. Velinský, 49. Skutil – 29. Molek. Rozhodčí: Rambousek. ŽK: 2:1. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Chvojenec: M. Pavlíček – Bareš, Pitra (57. Moravec), Centner, Kirchner – Skutil, Richter, Pokorný, Dominik Nechvíle (46. P. Nechvíle) – Vilím (79. Burkovič), T. Velinský. Lázně Bohdaneč: Jezdínský – Bohatý (60. Ryšavý), Molek, Kopřiva, Peleška – Kvapil, Vitr (73. Uhlíř), Flekr, Žurek – Klement, Zackl.

MORAVANY B – OSTŘEŠANY 0:0
V bojovném utkání se zrodila zasloužená remíza. První poločas byl bez vyložených brankových příležitostí. Po přestávce si obě mužstva vytvořila několik slibných příležitostí, ale bez gólového efektu. Domácí litovali vyloučení brankáře, který byl nejlepší na place.
Fakta – rozhodčí: Balog. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (86. Raba). Diváků: 60. Moravany B: Raba – Fibikar, Sokol, Kubík, Blajda – Kulhánek, Fišer, Bakeš, J. Hynek – R. Hynek, Laksar. Ostřešany: Jahelka – Sekyrka, Hošek, Havelka, Půlpán – Vácha (84. Kasal), Šoupal, Tejnecký (65. M. Moravec), Drbohlav – Fiala, L. Moravec.

ÚJEZD – DŘÍTEČ 2:1
V první půli byl Újezd sice jasně lepší, ovšem neproměnili čtyři vyložené šance. Respektive samostatné únik. Neschopnost v zakončení zlomili už ve druhé minutě druhé půle. Vohralík po přihrávce Sobotky obstřelil brankáře. Jenže po chybě domácích vyrovnal Kušnír. Hosté ožili a hra se vyrovnala. A hrálo se nahoru dolů. Rozhodnutí přišlo v 81. minutě. Trestný kop Koblížka umístil za Frintova záda Dvořáček.
Fakta – branky: 47. Vohralík, 81. Dvořáček – 57. Kušnír. Rozhodčí: Hamrník. ŽK: 3:1. Diváků: 20. Poločas: 0:0. Újezd: Jandák – Rusín, Jiří Petříček, Chlumecký, Rambousek – D. Šebek, Koblížek, Jakub Petříček, Sobotka – Vohralík, Dvořáček. Dříteč: Frinta – Klofanda, Vrážel, Picka, Pečinka – Pech, Zollman, Závorka, Opršal – Kušnír, Derner. Střídali: Musil, Voženílek, Mužík.

ROVEŇ – MIKULOVICE 5:4
Jasný signál, že poslední celek se v žádném případě nevzdává a chce udržet kontakt s manšafty před ním- A to byl i případ Mikulovic. Domácí celý zápas bušili do soupeře, který ale dobře provedenými standardkami dlouho držel krok. Odpor hostů trval až do 84. minuty, kdy Pekárek svým druhým gólem rozhodl zápas. Vyčníval ještě navrátilec Machatý, který si po vleklém zranění spravil chuť také dvěma brankami.
Fakta – branky: 1. a 84. Pekárek, 22. a 64. M. Machatý, 42. vlastní – 73. a 88. Kříž, 31. Stefanov, 35. Václavek. Rozhodčí: Málek. ŽK: 3:1. Diváků: 60. Poločas: 2:2. Roveň: Baláš – Mládek, T. Krpata, Kašpar, Mikuláš, Johanides, Shejbal, Dušek, Pachovský, M. Machatý, Pekárek. Střídali: Merlc a Chocholouš. Mikulovice: Pitra -Bříza, Kříž, J. Vencl, Novotný – Valský, T. Karlík, Stefanov, Václavek, P. Vencl, M. Karlík. Střídal: Hromek.

PŘELOVICE – ROSICE 1:3
Utkání mohlo určit podzimního mistra. A to za případu, že Rosice dobudou přelovickou pevnost. Hosté začali pěkně od podlahy a už třetí minutě je poslal do vedení Prokůpek. Na tuto branku ještě domácí dokázali najít odpověď Vohralíkem. Druhý úder krátce po změně stran byl pro Přelovice zásadní. Titul podzimního krále pak podtrhl přesnou střelou M. Bartoš.
Fakta – branky: 17. Vohralík – 3. Prokůpek, 53. Pozdník, 75. M. Bartoš. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 2:2. Diváků: 120. Poločas: 1:1. Přelovice: Poříz – R. Šimák, Bidlo, Pracz, Šprinc – Vohralík, Novotný, Řehák, Blažek – Šprync, L. Hladík. Střídali: O. Šimák, Malý, Kučera. Rosice nad Labem: Vlček – Jan Růžička, Červenka, Pozdník, Pešek – Hovorka, Rogovik, Jiří Růžička, Prokůpek – M. Bartoš, F. Bartoš. Střídali: Lejsek, Paukovič, Zelinka, Rousek, Vratišovský.

PŘELOUČ B – OPATOVICE 2:0
Domácí posadil na koně rychlý gól, který zajistil Linhart. Po většinu zápasu se hrál vyrovnaný fotbal. Hosté hrozili zejména ze standardních situací. Žádná však v síti neskončila, a tak se znovu prosadila Přelouč. Její uklidňující branku přidal Milan Beránek.
Fakta – branky: 9. Linhart, 73. Milan Beránek. Rozhodčí: Navrátil. ŽK: 3:2. Diváků: 20. Poločas: 1:0. Přelouč B: Marek – Kačírek, Kmoníček, Hladík, Martin Beránek – Pokorný, Chaloupský, Štainer, Milan Beránek – Hataš, Linhart. Střídali: Školník, Hajn, Vinarčík. Opatovice nad Labem: Hampl – Baloun, Hladík, Krsek, Jičínský, Kovařík, T. Perůžek, Richter, Balog, Valenta, H. Bartoníček. Střídali: Vandas, Forbelský, Křovák.

7.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Likvidace následku výbuchu v pardubické Explosii 21. srpna 2017.

V pardubické Explosii zranil výbuch tři dělníky

Hokejový kádr je stále široký, blíží se řez

Pardubice – Ještě dva týdny přípravného období, v tom třetím již přijde ostrý extraligový start. Hráči pardubického Dynama ladí formu na úvodní utkání se Spartou, které se hraje 8. září. Pardubice zatím odehrály osm přípravných zápasů, v šesti z nich vyhrály.

Motorkář letěl vzduchem desítky metrů a pak ještě vrtulníkem. Přehlédl mostek

Chvaletice – K dopravní nehodě, která snad jen řízením osudu neskončila tragicky došlo u Chvaletic. Provizorní mostek přes silnici byl již svědkem mnoha nehod, teď v neděli v podvečer na něm skončil motorkář, který jej při jízdě od Přelouče zřejmě přehlédl.

Will Smith dostane v letním kině druhou šanci

Pardubice – Organizátoři Letního kina dnes promítnou americké drama Collateral Beauty: Druhá šance.

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Pardubicko – Domácí fotbalisté na úvod nového mistrovského ročníku hýřili štědrostí. Hned pět utkání ze sedmi totiž ovládli hosté. Mezi nimi i nováčci ze třetích tříd.