Pardubicko - /I. B. třída/ - Deník přináší výsledky z I. B. třídy

29.5.2011 5

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubice C – Horní Jelení  4:1

Domácím vyšla první akce ve 14. minutě, kdy Jeřábek II vysunul za obranu Novotného. Toho podrazil Komárek a penaltu proměnil Jeřábek. Ve 23. minutě však po straně unikl Kaňkovský, obešel dva domácí obránce a připravil „talířovku“ pro Pecivála. Z letargie vysvobodila „Celtic“ další úspěšná penalta po stažen Javůrka. Na začátku 70. minuty šel na hřiště zkušený Fr. Ryba a po půl minutě svůj první dotek s míčem proměnil v gól na 3:1. V 89. minutě zpěčetila osud Jelení nechytatelná dělovka Jeřábka II.
Branky: 14. z pen. a 89. Jeřábek II, 59. Javůrek z pen., 70. Fr. Ryba – 23. Pecivál. Pardubice C: Žák – Novotný, Javůrek, Hlaváček, Pešek (69. Dvořák) – Z. Komárek, F. Uhlíř (78. Hambálek), V. Zavřel, Beran (70. Ryba) – Jeřábek II, Vágner. Jelení: Hrdý – Šmejda (86. Vosáhlo), Šrajer (82. Hansl), Rejnuš, L. Komárek – Vaněk (62. Raich), Pecivál, Michálek, Pinkas – Kaňkovský, Šmidberský.

Rosice n. L. – Rozhovice 2:3

Po dvaceti minutách se po centru prosadil hlavou M. Peterka. Ve 34. minutě využil Kopecký přízemního centru ze strany a vyrovnal. Stejný hráč pak potrestal nedorozumění v rosické obraně. V 77. minutě si na trestný kop Zelinky naběhl Pozdník. Vzápětí Záveský zazvonil na tyč. Nakonec se smály Rozhovice.
Branky: 21. M. Peterka, 77. Pozdník – 32. a 54. Kopecký, 90. Vohralík. Rosice: Frinta – Zelinka, Pozdník, Záruba, Rössler – Ž. Rogovik (62. Urbánek), Horyna, Záveský, D. Rousek – M. Peterka, Mráz.

Holice B – Prosetín 0:2

Pro domácí je prohra milosrdná. Podržel je gólman Krátký, který chytil i penaltu. Holice měly dvě možnosti ke skórování. Ve 32. minutě se svezl míč po kopačce D. Valentovi a „olízl“ břevno. V 82. minutě Šolta z malého vápna poslal míč do náruče Vlčkovi.
Branky: 54. P. Haman, 64. Ročňák. Holice: Krátký – D. Valenta, Tošovský, Zběhlík, Flachs – Louženský (81. J. Valenta), Machatý, Pištora, Krpata – Šolta, Hrubý (46. Lembej).

(zz, tra, ašo)

29.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 5

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin.