V pátek se v ohrazenickém areálu uskutečnil fotbalový duel I. ligy dorostu se Spartou Praha. Nováček nejvyšší soutěže předčil očekávání a vybojoval hladké vítězství.

STARŠÍ:

FK Pardubice – AC Sparta Praha 3:0 (2:0).

Branky:
10., 19. a 59. Klátil. Rozhodčí: Drábek (Pardubice). ŽK: 5:1. Diváků: 100. Pardubice: Seifert – Janata, Táborský, Vencl, Hanč – Svoboda (86. Nágl), Řezníček, Šejvl, Polák (90. Bartoš) – Klátil (78. Shejbal).

Sparťané ve žlutých dresech vstoupili do utkání dobře. Rychlými kombinacemi naznačovali, že si z Pardubic hodlají odvést tři body. Jenže přišla 10. minuta. To se ve velkém čtverci Pražanů střelecky prosadíl Klátil, když tečovaná střela sparťanskými zadáky skončila nezadržitelně v síti. Gól domácí celek nastartoval k fantastickému výkonu.

Všichni borci se rvali o míč, nepodcenili jediný souboj. V 19. minutě byl faulován sparťanskými zadáky Svoboda. Trestní kop zahrával Řezníček a míč doslova posadil na hlavu Klátila, který nezadržitelně překonal sparťanského gólmana Kotěru – 2:0. Hosté se však nevzdávali. Ve 36. minutě střelu Machače vyrazil Seifert a Jeřábkova dorážka naštěstí neměla správný směr.

Ve 49. minutě výborně hrající Klátil vyhrál před vápnem souboj a z boku putoval na sparťanskou branku. Míč předložil zpětnou přihrávkou Řezníčkovi, ale ten mířil mimo. O dvě minuty později vyslal jedovatou střelu na sparťanskou branku Šejvl, ale také jemu chyběla přesnost. Udeřilo v 59. minutě. To Klátil po ideální přihrávce od Hanče vyhrál osobní souboj se sparťanskými zadáky a zcela osamocen si to namířil na sparťanskou branku. V koncovce nezaváhal a radost přítomných diváků neznala mezí.

„To, že se Spartou povedeme 3:0, o tom se nám před zápasem ani nesnilo,“ sdělil pardubický trenér Jiří Krejčí po utkání a dodal: „Podali jsme ve všech směrech výborný týmový výkon, který okořenil Klátil hattrickem, mužstvo podržel gólman Seifert.“ Asistent trenéra Josef Pohl: „Klátil byl dlouho zraněn, proti Spartě to byl jeho teprve šestý zápas. Povedl se mu hattrick a se šesti góly je rázem kanonýrem týmu.“

MLADŠÍ:

FK Pardubice – Sparta Praha 1:3 (1:2).

Branky:
38. Pleskot – 33. a 53. Čermák, 20. Juliš. Pardubice: Machala – Prokopec, Čáp, Knotek, Eisner (50. Pešek) – Paukovič (60. Fišer), Fusek, Bareš (60. Růžička), Pleskot – Hron (55. Mihovský), Kopecký.

„V první půli jsme neproměnili několik šancí a naopak inkasovali laciný gól,“ zlobil se trenér Jiří Kovárník. Ve druhé půli byli hosté lepší, orazítkovali břevno a vítězství nakonec pečetili třetím gólem.