Hosté zahrozili ve 27. min, kdy Michal za sebou neachal bez dozoru Voltra, a ten sám před vybíhajícím Černíkem ho technicky přehodi, ale netrefil branku. Ve 34. min. měl po velkém závaru velkou šanci Kaciáň, ale dobře postaveného Holého neprostřelil. V závěru první půle měli hosté několik příležitostí (Voltr, Veselka, Dorotík), ale bez efektu. Po změně stran nejprve hosté reklamovali penaltu za pád Kuťáka přes Černíka, ale živanický gólman byl zjevně první u míče, poté faul Mocanu ve vápně potrestal sudí Doležal pokutovým kopem, ale sebevědomý Voltr trefil míč jen do tyče. Pro té byl vyloučen za ostrý faul Kábrt, ale za minutu již v početním oslabení Hubička připravil šanci pro Čecha a ten do otevřené branky bezpečně skóroval – 0:1. Domácí nerezignovali, a jedenáct minut před koncem srovnali skóre z opakovaně nařízené penalty, když Podlipnému ji nejprve Holý zneškodnil (předčasně opustil brankovou čáru), ale Merganc byl úspěšnější… V závěru ještě zblízka přestřelil hradeckou branku Černohubý a velkou šanci měl i střídající Peterka. Bod pro oba byl spravedlivým vyjádřením poměru sil na hrací ploše.

Fakta – branky: 79. Merganc z pen. – 64. J. Čech. Rozhodčí: Doležal (Praha). ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (63. Kábrt). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Sokol Živanice: V. Černík – Mocanu (86. Peterka), Vrážel, Vrba, Černohubý – Podlipný, Gorol, J. Jedlička, Michal – Kaciáň (79. Balog), Merganc . FC Hradec Králové B: Holý – Černý, Němeček, Kábrt, Špidlen – Voltr (57. J. Čech), Veselka, Nemček, Hečko – Dorotík (46. Kuťák), Hubička (69. Kouřil). Vynikli: V. Černík, Vrážel, Vrba, Kaciáň – Holý, Němeček, Špidlen.