Srch stále na vítězné vlně, hattrick Pecivála

Pardubice - Fotbal – Krajský přebor: Vysoké Mýto se v Srchu ujalo vedení, ale během jedenácti minut Titanic vstřelil tři góly a bylo po zápase…

31.3.2009

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

V krajském přeboru Slovan Pardubice i Titanic Srch doma vyhrály třígólovým rozdílem zatímco Tesla Pardubice B do Hlinska nemusela, protože na Vysočině nebyla způsobilá hrací plocha. Svěřenci trenéra Rostislava Němečka však nezaháleli. Sehráli duel se Starým Hradištěm (4:1), které také svůj mistrák v Načešicích mají odložen.

KRAJSKÝ PŘEBOR:

FC Titanic Srch – SK Vysoké Mýto 3:1 (0:0). Sled branek: 60. Matula – 0:1, 65. Horyna 1:1, 67. Hausner 2:1, 71. Klofanda 3:1. První poločas byl poměrně nezajímavý, bojovalo se především uprostřed pole, gólové příležitosti se nerodily. Trenér hostí Jiří Podroužek: „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy a zejména po přestávce to bylo znát. Na těžkém terénu nám začaly docházet síly, ale přesto jsme se po hodině ujali vedení gólem Matuly,“ pochvaloval si trenér Vysokého Mýta. Matula zahrozil již krátce před tím, když Urbanec chyboval při odkopu, ale pohromě zabránil gólman Mičjan. Jenže v 60. minutě hosté rozehráli rychlý trestný kop do vápna Titanicu, domácí pouze sklepli míč, k němu se propracoval Matula a nezaváhal – 0:1. Jenže gól domácí celek doslova probudil. Za pět minut z vlastní poloviny zahrával trestný kop Klement, který zpracoval kapitán Horyna a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později rozehrál trestňák Popelka přesně na hlavu Horyny, míč se odrazil od břevna, ale pohotový Dušek okamžitě poslal míč do sítě. A to nebylo vše. Čtyři minuty po té, asi ze vzdálenosti třiceti metrů, zahrál trestný kop Klofanda a míč s tečí gólmana skončil v síti potřetí. Srchu se podařilo v rozmezí od 65. do 71. min. vstřelit tři góly a rozhodnout celý zápas. Trenér hostí Jiří Podroužek si povzdechl: „Po našem vedoucí gólu jsme přestali být aktivní ve středu pole a z toho pramenily fauly. Domácí všechny góly vstřelili po standardkách. Přesto jsem však s naší předvedenou hrou spokojen,“ zhodnotil zápas vysokomýtský kouč Podroužek .

FK Slovan Pardubice – SK Masokombinát Polička 3:1 (2:1)
. Sled branek: 19. Pecivál – 1:0, 23. T. Jelínek – 1:1, 29. a 74. Pecivál – 3:1. První polovina zápasu se odvíjela na polovině Poličky, která se dostala pod značný tlak. V 19. min. se poprvé střelecky prosadil domácí Pecivál. Hosté však o čtyři minuty později zahrávali trestný kop a tečovaný míč ve zdi skončil za zády gólmana Báči. Domácí však nepolevili a vytvářeli si střelecké příležitosti. Ve 29. min., po centru Pavlíčka, zajistil Pecivál svému týmu opět vedení a domácí tak završili velkou převahu, kterou si dokázali vytvořit. Po změně stran se však Polička nečekaně zvedla, výrazně zvýšila herní aktivitu a enormní snahou usilovala o srovnání skóre. Slovan vysvobodila až 74. min. kdy Pecivál svým třetím gólem dovršil svůj hattrick.  „Naše výhra je zasloužená, velké množství šancí však zůstalo nevyužito. Hosté nás po přestávce zaskočili enormním úsilí o vyrovnání. Vynikl Pecivál, který splnil roli koncového hráče, jemu dobře sekundovali aktivní beci Hála a Moravec,“ sdělil trenér Slovanu Zdeněk Pochobradský. Hrající asistent trenér Poličky František Švec sdělil: „V první půli jsme z posíleného soupeře jsme měli zbytečný respekt, báli jsme se něco udělat s míčem. O přestávce jsme to však zlomili, zvýšili agresivitu a půl hodiny byli Slovanu vyrovnaným soupeřem. Místo vyrovnání jsme však inkasovali třetí gól. Za výkon se ale stydět nemusíme…“

31.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hokejisté se zapojili do projektu Extraligová NEJ

Opilec v cukrárně nebyl hlídce neznámou postavou

Chvaletice - Krom jiných nepřístojností opakovaně nechával před prodejnou potravin "šrapnely".

Tradiční sezemická pouť opět nabídne závody přes lávku

Sezemice – Sobota i neděle bude v Sezemicích patřit Tradiční sezemické pouti. V sobotu program odstartuje ve 20 hodin pouťovou zábavou, to v neděli bude v Sezemicích živo od rána.

Fotbalové Pardubice řeší zásah v obraně

Pardubice – Prohra, vítězství, prohra. Fotbalisté Pardubic zatím v novém ročníku FNL vyhráli jen v domácím utkání nad Frýdkem-Místkem. A na svůj stadion Pod Vinicí se vrací znovu v sobotu, kdy v tradičním dopoledním termínu hostí Ústí nad Labem.