Titanic a Tesla B s plným bodovým ziskem, Slovan stále tápe

Pardubice - V krajském přeboru jsme zaznamenali dvě výhry a jednu prohru. Slovan prohrál v Hlinsku a je to již třetí prohra v řadě za sebou. V sobotu hostí doma Ústí na Orlicí. Vzpamatuje se?

21.4.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

FC Hlinsko – FK Slovan Pardubice 3:1 (3:1). Branky: 24. a 38. Slováček, 32. Cach – 40. Pecivál. Rozhodčí: Jeřábek (Zaječice). ČK: 48. Boháč (Hlinsko). ŽK: 3:4. Diváků: 120. Slovan pokračoval i na Vysočině v nevýrazných výkonech. V úvodních minutách sice držel soupeře na uzdě, ale ve 24.minutě se trefil poprvé mezi tyče Slováček a Hlinečtí byli na koni. Ve 32. zvýšil Cach na 2:0 a ve 38. svým druhým gólem zvýšil futsalista Slováček již dokonce na 3:0. Pět minut před pauzou korigoval Pecivál na 3:1. Po změně stran za faul na pronikajícího Moravce byl vyloučen hlinecký Boháč, ale Slovan početní převahu nevyužil a potřetí za sebou prohrál.

FC Skuteč – FC Titanic Srch 0:3 (0:0). Branky: 49. a 75. Horyna (druhý gól z pen.), 84. Peterka Rozhodčí Suchomel (Pardubice), ŽK: 2:2, 100 diváků. Hosté v I. půli kladli důraz na zajištěnou obranu, volili taktiku postupných útoků s velkým množstvím přihrávek. Střelecké pokusy Duška, Chocholouše a Popelky skončily mimo branku Rezničenka. V závěru první půle měl velkou šanci Michek, ale místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil přímou střelu, která však skončila mimo branku Titanicu. Ve druhé půli se již hosté dokázali prosadit střelecky. Ve 49. minutě se po individuální akci Popelky dostal do vyložené šance Horyna a nezaváhal – 0:1. Další velkou šanci měl Dušek, ale tomu se v tomto utkání v koncovce vůbec nedařilo. V 69. minutě šel míč po ose Šmíd – Peterka – Popelka, ale posledně jmenovanému míč v posledním okamžiku odskočil.. V 76. minutě získal míč Peterka, míč připravil do koncovky Popelkovi, ale toho fauloval skutečský Šibrava a sudí správně nařídil penaltu. Tu proměnil Horyna a hosté vedli již 2:0. V 84. vybojoval v poli míč Žurek, Klement skvěle uvolnil Peterku a ten šajtlí se trefil do skutečské sítě potřetí. Nejlepší mužem na hrací ploše byl podle sekretáře Srchu Josefa Jiráně výborně hrající levý záložník Klement.

Tesla Pardubice B - FK Agria Choceň 2:1 (1:1). Branky: 37. Fidra, 55. Kavka - 36. vlastní (Vanžura). ŽK: 4:2. Rozhodčí: Lukášek z Kameniček (Vaško, Halda). Delegát: Mergl z Nedošína u Litomyšle. Diváků: 90. Podzimní utkání na Parapleti skončilo těsnou výhrou domácích 1:0, když styl rozhodování byl tehdy hodně tendenční.

První šanci měl po přihrávce Svědíka ve 14. min. Veverka, který byl ač tísněn, tak sám před Gerčákem, který ale jeho pokus zmařil. Poté se hrálo bez šancí, ale hosté se více tlačili před branku Bílka, který opět několikrát musel předvést své umění. Ve 34. závar před domácí brankou skončil ještě rohem. Za dvě minuty však trestný kop hostů prolétl před domácí branku, kde Hlaváček ve snaze odvrátit míč trefil Vanžuru od něhož se odrazil do branky a hosté se tak vlastencem Tesly dostali do vedení - 0:1. Naštěstí hned za minutu po rozehrávce unikl po levé straně Kavka, který přesnou přihrávkou před branku vyzval ke skórování Fidru, jenž nezklamal a domácí srovnali.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, ale nevídaný závar ze 48. minuty domácí se štěstím ubránili. To domácí obrana v čele s Bílkem odolala střele i třem dorážkám zblízka! V 55. pak domácí stav otočili, když trestný kop Fidry usměrnil do branky za bezmocného Gerčáka Kavka - 2:1. Tesla se poté snažila hosty držet na distanc od své branky a vstřelit třetí gól. V 78. měl po příhře od Svědíka velkou šanci Fidra, ale míč do branky ze strany přes Gerčáka neprotlačil. V 86. po úniku a příhře Vanžury byl v koncovce Svědík, ale Gerčák jeho pokus zmařil. I přesto si domácí připsali cenné vítězství, které hráči dali jako dárek svému trenérovi Rostislavi Něměčkovi k jeho svátku.

Autor: Jaroslav Mach

21.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Kdo se bojí Virginie Woolfové. Jindřiška Janoušková a Josef Pejchal.

Stotisící návštěvník Východočeského divadla je „za dveřmi“

Pardubická univerzita hledá nového rektora. Kandidát je jeden

Pardubičky to ženou vysoko. U Borku došla trpělivost s tendenčně řízenými duely

Pardubicko - Černý kůň zkrocen. Fotbalové Moravany senzačně vyhrály na půdě druhého celku krajského přeboru. O soutěž níže planou emoce. V Pardubičkách se vaří krev z výkonu sudích v Načešicích. Přeloučský trenér spílá hráčům za odfušovaný zápas.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Pardubice - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.