Titanic ve středu prověří Svitavy

Pardubice - Krajský přebor: Naladěný Slovan chce další body s Vysokým Mýtem, Na Vinici Skuteč

28.4.2009

FK Slovan Pce – Ústí nad Orlicí 3:0 (0:0)Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

V krajském přeboru se na Pardubicku hrály dva duely. Na Slovanech dostal vyprask lídr soutěže z Ústí nad Orlicí v Srchu se hrálo derby.

KRAJSKÝ PŘEBOR

FC Titanic Srch – Tesla Pardubice B 1:0. Gól: 14. Šmíd. V úvodu dvakrát ohrozil branku Titanicu, ale bez gólového efektu. Ve 14. domácí dostali příležitost trestného kopu z dvaceti metrů. K jeho zahrání se postavil Šmíd a střelou přes zeď otevřel skóre - 1:0. Ve 26. měli hosté velkou příležitost, když J. Uhlíř poslal do úniku Hajdariho, jehož střelu za překonaným Mičjanem zastavila opět tyč a dorážku Kavky domácí gólman vyrazil na roh. Poté se hrálo a bojovalo převážně ve středu hřiště, nechybělo několik ostřejších zákroků, ale proti domácím, kteří bránili v deseti lidech, se hosté nemohli dostat do šancí. V závěrečném náporu zahrávala Tesla v 80. minutě trestný kop Kudrnou, Mičjan míč neudržel, ale Buriánkovu dorážku na brankové čáře vykopl Klofanda. V 88. po rohu hlavičkoval Popelka nad branku Tesly B a v první minutě nastavení trestný kop J. Uhlíře dokázal Mičjan vyrazil. Nepřesná trojice sudích Královéhradecka poté zápas ukončila.

Michal Šmíd, trenér Srchu: „V tomto utkání lepší prohrál. Soupeř byl nebezpečnější, vytvořil si víc šancí, několikát nám přálo i štěstí. Nakonec zápas rohodl trestný kop, který jsem poslal přes zeď do míst, kde si myslím, že má Bílek slabinu a kop se mně povedl. Soupeř hrozil vyrovnáním až do konce zápasu.

Rostislav Němeček, trenér Tesly B: “I přes těsnou porážku nemám naším hráčům co vyčíst. Naši hráči bojovali, jezdili a makali až do konce. Domácí se od prvního gólu zatáhli, jen bránili vedení a spoléhali na brejky, kterých ale moc neměli. Nenechali jsme se od domácích vyprovokovat a hráli disciplinovaně. Jediné co naší hře chybělo byl gól. Nastřelili jsme dvě tyče, měli i další šance, ale štěstí nám nepřálo. Domácí se ale strachovali o výsledek až do konce. Musím pochválit všechny naše hráče a pokud předvedeme takové výkony. Hrajeme teď dvakrát a našimi soupeři jsou poslední Stolany a Skuteč.

FK Slovan Pardubice – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:0 (0:0). Branky: 54. vlastní (Chudý), 59. Pavlíček, 62. Konečný. Výsledek nad vedoucím celkem tabulky se cení.

Zdeněk Pochobradský, trenér Slovanu Pardubice: „V prvním poločase to byl vyrovnaný zápas, soupeř se projevil kvalitním výkonem. Mrzela mě jen neproměněná šance Pavlíčka v závěru první půle. Do druhé půle jsme šli se snahou důkladně zabezpečit obranu a vyrážet k rychlým protiútokům. Na koně nás posadil polovlastní gól, když po hlavičce Pecivála si obránce Chudý srazil do vlastní branky. Než se soupeř zorientoval padly do jeho sítě další dva góly, navíc skórovat mohli ještě Pecivál a mladý Maďar Szanisló. Ve středu máme doma Vysoké Mýto. Hráči se přesvědčili, že v této soutěži lze hrát s každým a proto věřím v další bodový zisk, stejně jako v neděli, kdy přijede na Slovany letohradskárezerva.

28.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav.