Domácím patřila úvodní půlhodina, kdy také předvedli několik pohledných kombinací, ale žel bez efektu. Za zmínku stojí střelecké pokusy Vladyky a Váchy, ale brankář Shejbal byl pozorný. Pardubičtí postupně vyrovnávali hru a zejména agilní Večerník, který svého času hrál i za AFK, byl při chuti. Ve velké příležitosti se ocitl ve 37. minutě, kdy po chybě Luptovského prošel mezi dvěma obránci, ale přízemní střelu stačil Lankaš nohou vyrazit.

Týž hráč zahrozil i na začátku druhé půle, ale jeho střela byla opět sražena na roh. V 52. minutě se už ovšem Tesla prosadila, když hlavou otevřel skóre Petrus – 0:1. Za dvě minuty připravil Vladyka ideální možnost k vyrovnání Váchovi, který šel téměř z půlky hřiště sám na brankáře, ale ten mu zmenšil střelecký úhel a střela se od něj odrazila. Hosté pak kontrolovali hru a v 78. minutě udeřili podruhé. Do šance si naběhl zadák Prorok a zvýšil na 0:2. Jiskřičku naděje alespoň na remízu vykřesal v 85. minutě Vácha, který zúročil prudký centr Pudila. Za dvě minuty zahrával Vácha trestný kop z ideální vzdálenosti zhruba 20 metrů, ale vysoko přestřelil.Tesle se tak podařilo aslepoň částečně oplatit „afrkáčům“ podzimní debkal 0:5 ze své Vinice.

Fakta – branky: 85. Vácha – 62. Petrus, 78. Prorok. Rozhodčí: Vítek (Nové Město nad Metují). ŽK: 3:4. Diváků: 220. Poločas: 0:0.AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart (79. Terer), Rahimič, Klíma (72. Pudil) – Hauf (60. Zdražil), Holub, Zvára, Hýsek – Vladyka, Vácha. Tesla Pardubice: Shejbal – Třešňák, Prorok, Vaňous, Voženílek – Hlava, Cincibuch, Jeřábek, Škvrňák (82. Veverka) – Petrus (90. Hudec), Večerník.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „Dostali jsme laciné dva góly po chybách zkušených hráčů. Byť jsme v závěru snížili, tak už jsme nestačili alespoň vyrovnat. Soupeř nás ničím nepřekvapil, věděli jsme, že bude čekat na naše chyby, a těch se bohužel dočkal.“

Martin Svědík, trenér Tesly Pardubice: „Jsme rádi, že se nám podařilo vybojovat tři body. V první půli měla sice Chrudim zpočátku navrch, ale my se postupně dostávali do hry a ve druhém poločase už jsme byli lepší, podařilo se nám dvakrát skórovat a až na sólo Váchy jsme soupeře k ničemu nepustili.“