Pardubice – Takhle to dopadne, když si ofenzivní krajní záložník Lukáš Rešetár může na hřišti dělat, co chce. Králův Dvůr jeho umění nevěnoval dostatečnou pozornost a krutě pykal. Pardubice o svém triumfu rozhodly během prvních deseti minut.

24.4.2011

FK Pardubice – FK Králův Dvůr 3:0Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Také to byl po vložené středě náš záměr. Chtěli jsme být aktivní hned od začátku, rychle vstřelit gól, což se nám povedlo hned dvakrát,“ radoval se po utkání pardubický trenér Martin Svědík.

Své velké představení rozjel Rešetár už v 1. minutě. Voženílkovu překvapivou přihrávku přetavil ve střelu do břevna. Varování královédvorským zjevně nestačilo. V 5. minutě Rešetár využil kiksu obrany, zpětnou přihrávkou našel Brychtu a dvacetiletý pardubický útočník technickou střelou zavěsil – 1:0.
Za dvě minuty si oba pozice prohodili. Brychta zesměšnil pravou stranu obrany hostí, předal Rešetárovi, jeho futsalové bodlo slavilo úspěch – 2:0 a nebylo co řešit. „Pardubice na svém velkém hřišti dobře kombinují, jsou silné na balónu a zápas kontrolovaly. Neměli jsme tady ani na remízu. Hráli jsme třetí zápas během šesti dnů a asi to na nás bylo znát,“ hlesl po utkání záložník Králova Dvora Jiří Sabou.

Měl pravdu, občas to skutečně vypadalo, že hráči hostí mají nohy „v medu“. Opticky se hra sice vyrovnala, ale především díky několika zbytečným ztrátám míče domácích fotbalistů. „Ty jsme pak hasili fauly. Věděli jsme, že soupeř se hodně snaží nakopávat balóny a má silné standardky, do druhé půlky jsme se toho chtěli vyvarovat,“ prozradil Svědík část poločasové rozpravy, která padla na úrodnou půdu.

„Nevypracovali jsme si žádnou šanci, domácího gólmana jsme vůbec neohrozili. Naopak můžeme být ještě rádi, že to skončilo jenom 3:0,“ poznamenal po utkání Sabou. Poslední pardubický zásah přidal v 65. minutě Petrus, když nejprve pálil do tyče, ale míč se k němu dostal ještě jednou a repete na bližší tyč už vyšlo.

Pardubice pak měly i další šance, ale žádnou neproměnily. „Některé nedotažené brejkové akce mě mrzí. Měli jsme víc sil a soupeř zápas jenom dohrával,“ poznamenal Svědík.

Ten musel být spokojený, že se podařilo nahradit vykartovaného záložníka Jeřábka, klíčového může středové linie. Dorostenec Řezníček si v roli jeho náhradníka nevedl vůbec zle. „Odehrál velice dobré utkání. Čím jsme ale zápas rozhodli, to byla hra po stranách. Výborně hrál Lukáš Rešetár, dařilo se i na druhé straně Přibylovi s Jaroszem. Zlepšili se nám i útočníci,“ vyjmenoval klíčové body vítězství 3:0 pardubický trenér.

Česká fotbalová liga – 24. kolo:

FK Pardubice – FK Králův Dvůr 3:0

Fakta – branka: 4. Brychta, 7. Rešetár, 65. Petrus. Rozhodčí: Kříž (Plzeň). Bez karet. Diváci: 540. Poločas: 2:0.