Král druhé nejvyšší fotbalové soutěže v Pardubicích přes porážku slavil. Znojmo se konečně mohlo pomazlit s pohárem pro vítěze Fotbalové národní ligy. Východočeši mu ale radost docela pokazili, v posledním kole s lídrem dokázali vyběhnout, zvítězili 3:1. Favorita sejmuli ze vzduchu.

Slavnostní nebyl poslední zápas sezony jenom pro Znojmo. Speciální byl i pro Pardubice, do svého posledního utkání kariéry nastoupil devětatřicetiletý brankář Martin Shejbal.
Myšlenky, že by ve svém slavnostním vystoupení vychytal nulu, musel zavrhnout už po deseti minutách.
Znojemský Tomáš Okleštěk dostal před vápnem příliš prostoru a trestal.

V klidu si zpracoval míč a zakroutil ho do pravého horního růžku. Shejbal by musel měřit tři metry, aby na tenhle senzační pokus dosáhl.
Pardubice začaly vystrkovat rohy postupně. Nejdřív mohl srovnat po spolupráci Přibyla s Fuskem Hundák, ale jeho pokus o obstřel parádně vyboxoval brankář Hrubý.
Hosté postupně přestávali kousat. Marek Heinz sice několikrát ukázal, jak dovede být silný na míči, ale stoperská dvojice Martin Tischler, Ondřej Vencl ho ani jednou nenechala otočit k bráně.
Hlavně druhý jmenovaný hrál velký zápas. Že si v pohodě poradil s bývalým reprezentantem? Jeden kladný bod. Druhý? Dokázal vyrovnat na 1:1. Devatenáctiletý bek si těsně před poločasem dokázal najít přímý kop Hundáka a hlavou poslal míč do sítě.
Vencl pak v 62. minutě málem přidal druhý zásah. Jeho přímý kop z 18 metrů vyrazil brankář Hrubý jen konečky prstů na roh. A ten byl pro Znojmo smrtící.
Jan Jeřábek si počkal na zadní tyči a ukázkovým „koníčkem" o zem poslal svůj tým do vedení.

Znojmo se už k žádnému drtivému náporu nedostalo. Kouč Leoš Kalvoda sice hnal svoje hráče na zteč, jenže domácí obrana pracovala spolehlivě.
Pardubice byly paradoxně nebezpečnější. Hundák sice nedotáhl dva brejky, ale v poslední minutě zvýšil na 3:1 Tomáš Rezek.

Pardubice – Znojmo 3:1
Fakta – branky: 44. Vencl, 62. Jeřábek, 90. Rezek – 10. Okleštěk.
Rozhodčí:   Ochotnický – Černý, Zeman.
ŽK:  Fusek – Odehnal, Švarc, Heinz, Okleštěk.