"Vrcholem všeho bylo napadení našich hráčů"

Lhota pod Libčany – Za humny… Ani se nemusíte vláčet  někam do Jiren, abyste viděli, jak se tendenčně rozhodují zápasy v divizi.

9.4.2013 3

Fotbal. Ilustrační obrázek.Foto: DENÍK/ Bedřich Klima

Sekretář pardubického klubu byl přítomen utkání Lhota pod Libčany vs. FK Pardubice B.
Již před utkáním bylo zřejmé, že to nebude na půdě zachraňujícího se nováčka procházka růžovým sadem. A tyto předpoklady se beze zbytku naplnily. Poprvé výrazně do průběhu duelu zasáhl asistent Vnuk, který v závěru první půle zastavil zvednutým praporkem sólo Poláka…

Nebyl to žádný mač v duchu fair play, ale způsob, jakým sudí znervózněli všechny aktéry na hřišti i diváky v hledišti, by neměl být příslušnými fotbalovými orgány přehlédnut. Hosté soupeře vůbec nepouštěli do šancí. Pomoci tak museli sudí. Nejvíce v 56. minutě, kdy Kabeláč zahrál beztrestně rukou ve vápně. Za další tři minuty vnikl do pokutového území T. Kakrda, byl nedovoleně zastaven skluzem zezadu, ale místo jasné penalty, která by se pískala i na Kamčatce, dostal pardubický útočník žlutou kartu za filmování. Styl řízení sudího Matějčka se s postupem času stále více klopil na stranu vesnického týmu. Vymýšlel fauly pro domácí, naopak zákroky na hosty přehlížel. O takových drobnostech jako je pár otočených autů a nepřesně posuzovaných ofsajdů na obou stranách snad nemá cenu ani psát…

V 76. minutě po dalším faulu hostů zahrával trestný kop Bednář a míč po následné skrumáži skončil v síti. Vrcholem neobjektivního řízení zápasu byl jasný faul na pronikajícího V. Kakrdu, který by šel sám ze strany na bránu. Jenže ten velkoryse přehlédla asistentka Hasíková na lajně. Pak si vyslechla vcelku logicky podrážděnou reakci postiženého V. Kakrdy. Ten byl po její domluvě s hlavním rozhodčím vyloučen. A utkání bylo v čase 87:20 ukončeno!!!

Vyhrocené prostředí již nemělo se sportem nic společného. Provokací se dopouštěla i lavička domácího týmu, zejména jejich trenér. Vrcholem všeho bylo po utkání napadení hostujících hráčů domácími diváky i pořadatelskou službou.

Lukáš Ouředník

9.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 3
Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Ve stolní hře se pěstuje bambus. Pardubice hostí Takenoko turnaj

Pardubice – Pěstování bambusu v obchodním centru Grand může vypadat jako nesmysl, ale kdo dorazí v sobotu ve 14 hodin do prostor bývalého výstavního hotelu na náměstí Republiky, může se přesvědčit, že se pěstovat bambus bude – byť jen ve stolní hře Takenoko.

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly.

Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější

Pardubice – Pardubická onkologie patří mezi nejvytíženější onkologická centra v republice. Ukázala to data zdravotních pojišťoven z roku 2015, kdy Komplexním onkologickým centrem Pardubického kraje, které tvoří Nemocnice Pardubického kraje a Onkologické a radiologické centrum Multiscan Pardubice, prošlo více než 8100 pacientů.

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.