Výsledek 7:1? Zdá se, že ve fotbale je to úplně běžná záležitost...

Pardubicko - Výsledky fotbalové I. A a I. B třídy.

13.6.2016

I. A třída

LIBIŠANY – CHRUDIM C 7:1
Začátek utkání byl v režii Libišan, ale neproměněné šance znamenaly chvilkovou komplikaci. Hosté se totiž po hrubce ujali vedení. Nicméně domácí se neustále tlačili před bránu soupeře. Její kouzlo zlomil až ve 33. minutě Kaufman. Druhý poločas už byl zcela v režii lídra prostřední krajské soutěže.
Fakta – branky: 33. a 74. Kaufman, 50. Machala, 54. Brož, 71. Hron, 75. Horyna, 90. Kuric – 16. Zjevík. Rozhodčí: Lukeš. ŽK: 4:4. Diváků: 100. Poločas: 1:1. Libišany: Šimon – Fabián, Kučera, Kršák, Rosůlek – Hron (72 Ringel),Horyna,Kaufman,Brož-Machala, Kuric

LITOMYŠL – HRADIŠTĚ 7:1
Hosté se ujali vedení, kdy po dobře zahraném rohovém kopu Shejbalem dorážel Šibrava. Několik nadějných situací pak vyprodukovala dvojice Shejbal, Klouda, nicméně bez gólového vyjádření. Jenže mezi 35. a 39. minutou došlo k obratu. Největší nebezpečí ze strany domácích hrozilo z jejich pravé strany. Přesto Hradiště v 54. a v 55. minutě inkasovali po brejcích jako přes kopírák.
Fakta – 35., 54., 80. a 81. Vejrych, 39., 55. a 67. Severa. Rozhodčí: Klír. ŽK: 1:1. Diváků: 100. Poločas: 2:1. Staré Hradiště: Krejčí – Horáček, Hýsek, Šíbrava, Šmíd – Markl, Nedvěd, Sluťák, Vondra (Kurštejn) – Shejbal, Klouda.

I. B třída

ST. MATEŘOV – SRUBY 7:1
Závar ve vápně hostů již ve 2. minutě nasvědčoval tomu, že Mateřov budou mít převahu. I když se kanonýru Fenykovi nedařilo střelecky, vyhrával hlavičkové souboje a ve střelbě ho zastoupili spoluhráči. V 7. minutě otevřel povedenou střelou skóre Klíma. Na konci první čtvrthodiny po centru Vašíčka zvyšoval Hlaváček a do poločasu na 3:0 zvyšoval Vašíček. Ve druhém poločase střelecké hody pokračovaly. V 51. minutě po faulu na Klímu sám faulovaný proměnil pokutový kop. O šest minut později se znovu prosadil Vašíček. Jeden z několika úniků Jiráského skončil v 78. minutě čestným úspěchem Srubů. Vašíček pak završil hattrick a hned z další akce využil zaváhání gólmana s obranou na brankové čáře Hlaváček. Lepší rozloučení s domácím publikem v této sezoně si mateřovští fotbalisté nemohli přát.
Fakta – branky: 36., 56. a 85. Vašíček, 7. a 50. z penalty Klíma, 15. a 87. Hlaváček – 77. Jiráský. Rozhodčí: Zavřel. Bez karet. Diváků: 80. Poločas: 3:0. Starý Mateřov: Skalický – Mzyk (46. D. Holek), Mynka, T. Holek, Janeček – Meduna (75. Macek), Klíma, Zezula, Hlaváček – Fenyk, Vašíček.

DOBŘÍKOV – ŘEČANY 3:0
Hosté se na půdě vítěze skupiny A drželi pouze v prvním poločase.
Fakta – branky: 77. a 90. Rydval, 51. Jan Horníček. Rozhodčí: Svatoň. ŽK: 1:4. Diváků: 80. Poločas: 0:0. Řečany n. L.: Pavel Moravec – Štěpánek, Grande, Š. Tichý, Petr Moravec – Bank (61. Krejčík), Novotný, Hostinský, M. Tichý – Wiesner, Hrbek (33. Rajnet)

CEREKVICE – R. BĚLÁ 2:4
Hodinu se hrálo na jednu bránu. Domácí smířeni s osudem se na nic nezmohli. Jenže pak přišlo nedorozumění v obraně Bělé a rozpoutalo se drama. Hosté se ujali vedení v 11. minutě, kdy Deutsch vysunul, Kotajnyho a ten brejk dokončil. Potom se asistent proměnil ve střelce, když ho vybídl Bakule. V 53. minutě se po rohu Semínka protlačil k zakončení Jelínek. Za sedm minut Bělá špatně vyřešila malou domů a Lebeda se smál. V 79. minutě se po sporné penaltě Cerekvice dotáhla na dostřel. Bodovou zápletku vyřešil znovu Kotajny po dalším rychlém protiútoku.
Fakta – branky: 60. Lebeda, 79. Malý z pen. – 11. a 90. Kotajny, 39. Deustch, 53. Jelínek. Rozhodčí: Marianus. Bez ŽK. ČK: 0:1 (90. Semínko). Diváků: 100. Poločas: 0:2. Rohovl. Bělá: Pšenička – Tamchyna, Žoček, Nepivoda, Chovanec – Strouhal, Jelínek, Bakule, Semínko – Deutsch, Kotajny.

H. ŘEDICE – CHOLTICE 2:2 penalty 4:2
První poločas se vyznačoval vyrovnanou hrou se šancemi na obou stranách. Po přestávce domácí přitlačili na pilu a výsledkem jejich převahy byly dvě branky v síti Zářeckého. Choltice však zápas nezabalily a vydřely bod.
Fakta – branky: 56. Vach, 76. Hrubý – 84. Urbanec, 86. Jan Kohoutek. Rozhodčí: Langr. ŽK: 0:2. Diváků: 100. Poločas: 0:0. Horní Ředice: Kovařík – Zběhlík, Černý, Skalický, Valenta – Březina (87. Machatý), Vach, Šedivka, Šolta – Dědič, Hrubý (76. Skutil). Choltice: Zářecký – Jan Kohoutek, Peml, Hlaváček, Bolek – Augustin (71. Hošek), Hudec, Jeřábek, Blažek – Urbanec, Adam.!

SEZEMICE – STOLANY 3:1
V první půli byli domácí jasně lepší, až z toho šla Stolanům hlava kolem. V 16. minutě proměnil penaltu Mráz po faulu na Fouse. Ve 35. minutě J. Kašpar vydláždil uličku Knautemu a ten přeloboval gólmana. „Dlaždič" pak sám skóroval po přihrávce Ehla. Po změně stran hosté vyrovnali.
Fakta – branky: 16. Mráz z penalty, 35. Knaute, 40. J. Kašpar – 79. Hýl. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:1. Diváků: 150. Poločas: 3:0. Sezemice: Báča – Tláskal (46. Plecháč), Mráz, Kříž, Popilka – Langr, Knaute, Fous, Lába – J. Kašpar, Ehl.