Živanice smetly divizního soupeře šesti góly

Pardubice - Zatímco fotbalové Živanice nasázely svému diviznímu rivalovi z Letohradu půl tuctu gólů, pardubická rezerva rozhodla o vítězství proti Dvoru Králové až v penaltovém rozstřelu.

14.5.2017

25. kolo - Divize C

Živanice – Letohrad 6:0
Koncert na venkovním parketu. Teď se ale nebudeme bavit o hudebních večerech, kterými jsou Živanice proslaveny. Žádná Odyssea nebo Katapult. Tahle kapela se skládala z patnácti chlapíků s pěticí frontmanů… Na demolici Letohradu se podílelo jedenáct borců základní sestavy a k tomu čtyři náhradníci. O šest pecek se postaralo pět fotbalistů.

Úvodní skladbu si střihl M. Ujec, který dostal míč na malé vápno a prostřelil Ehrenbergera. Druhý song rozehrál Buriánek přenesením míče na Poláka. Ten ho zpracoval na prsou a napálil k tyči. Příspěvek číslo tři zařídil T. Kakrda po rohu. Baladu v podobě dalekonosného trestného kopu vyprodukoval Gorol. Pátá píseň byla ze studia Petruse, který vypálil ze strany a M. Ujce, protože odražený míč uklidil hlavou do prázdné. Závěrečné dílo obstaral Janecký. Letohradu asi ještě teď hučí v hlavě.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Milan Ujec st., trenér Živanic:„Do zápasu jsme vstoupili úspěšně a hned v úvodu dali gól. Celý poločas jsme soupeře zatlačili před jeho bránu a z toho vytěžili ještě další tři branky. Rovněž po změně stran jsme předváděli pohledný kombinační fotbal a přidali ještě dvě trefy do černého."

Jiří Valta, trenér Letohradu: „Výsledek jsem ještě nevstřebal. Možná jsme jen se Zdeňkem Vackem něco chtěli, ale už po prvním poločase jsme de facto mysleli na Trutnov. Zápas byl rozhodnutý. Nejsme asi jediní, kdo tam prohraje. Živanice byly nejlepším soupeřem, se kterým jsme hráli. Když to vezmu od druhé minuty, od té doby vládlo jedno mužstvo. Pokud budeme hrát tak naivně a hloupě, neporazíme nikoho."

Fakta – branky: 2. a 50. M. Ujec, 21. Polák, 37. T. Kakrda, 39. Gorol, 68. Janecký. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 4:0. TJ Sokol Živanice: Vašíček – Buriánek, Motyčka, Ferčák, Novotný (62. Norek) – Polák (80. Hundák), Gorol, Herzán, T. Kakrda – Petrus (60. Janecký), M. Ujec. FK Letohrad: Ehrenberger – Šponar, Macek, Kail, P. Štěpán – Konečný (56. Černohorský), Tichý, J. Štěpán, Procházka (56. Slodičák) – Čada (61. Krystl), Kabourek.

FK Pardubice B - TJ Dvůr Králové nad Labem 1:1 na pen. 5:4
Po třech prohrách v řadě potřebovala pardubická rezerva nutně získat body do velmi vyrovnané tabulky. Místo očekávaných tří se podařilo získat alespoň dva za penaltovou výhru v poměru 5:4.

Již v 6. minutě po přihrávce Čiernika zakončoval z dobré pozice těsně mimo Pospíšil. Poté se bojovalo mezi vápny, až ve 32. minutě Fusek vysunul Pospíšila a ten rozvlnil síť za Vaníčkem - 1:0! Ve zbytku poločasu se nic již nestalo. Ve druhé půli měli domácí vyložené šance, na jejímž konci byl Gašpar, který mohl dvakrát zvýšit a uklidnit domácí celek. Bohužel pro pardubické se tak nestalo a v 84. minutě přišel trest, kdy se z ojedinělé akce podařilo vyrovnat O. Ujcovi - 1:1.

Utkání tak dospělo do penalt, jejichž průběh byl následující: Podolník - 0:1, Kovář - 1:1, Mertlík - 1:2, Fusek - 2:2, O. Vaníček - 3:2, F. Pánek - 3:3, Škoda - nedal, Šmíd chytil, Prokopec - 4:3, O. Ujec - 4:4, Čiernik - 5:4 a konec.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Po třech porážkách jsme nutně potřebovali bodovat. To se podařilo, když jsme získali dva body. Mysleli jsme sice na tři, ale to bychom museli zvýšit na 2:0. Šance jsme na to rozhodně měli, ale bohužel jsme je neproměnili a soupeř nás šest minut před koncem potrestal a z ojedinělé akce vyrovnal. Poprvé v sezoně jsme ale proměnili všech pět penalt, soupeř jednu nedal a tak jsme si připsali bonusový bod. "

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Bod ze hřiště kvalitního soupeře je pro nás cenný, zvlášť když jsme vyrovnávali šest minut před koncem."

Fakta - branky: 32. Pospíšil - 84. O. Ujec. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Průcha z Vodňan (Hrkal, Čechlovský). Delegát: Zeman z Rakovníka. Diváků: 60. Poločas: 1:0.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Přibyl, D. Pánek, Řehák, V. Kakrda - Fusek, Prokopec, Čiernik, Jedlička (72. Málek) - Gašpar (85. F. Pánek), Pospíšil (46. Kovář).
DVŮR KRÁLOVÉ: J. Vaníček - Picha, Podolník, O. Ujec, Poděbradský (91. Mertlík) - Fejk (63. Novák), Hruška (63. Škoda), O. Vaníček, Tomeš - Dvořák (81. Vágner), Janouch (46. Vitebský).

Spánková porucha může dost vyděsit. Podobá se i smrti

Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.

Heydrichiáda v ulicích města? Jen jako

Pardubice /FOTO/ - Pardubice se v sobotu vrátily do roku 1942. V ulicích rachotily německé motorky a zněly skotské dudy.

Na den ředitelem strážníků nebo také letiště

Pardubice - Dětský a Studentský parlament v Pardubicích tak trochu převzal vedení.