Živanice zlehkovážněly a pak dřely jako mezek

Pardubice - /Krajský přebor/ - Pardubické béčko mohlo domácí Lanškroun rozprášit už do poločasu, jenže nakonec honilo všechny body na poslední chvíli

12.4.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Nezaváhali, ale co je to stálo sil. Jak vedoucí, tak jejich stopař vydřeli body na půdě zachraňujících se mužstev. Shodou okolností na Orlicku. Situace byla odlišná v tom, že zatímco Živanice prakticky celý zápas strážily vedení, tak pardubická juniorka na něj dosáhla až v hodině dvanácté. Poprvé na jaře prohrály Holice, naproti tomu poslední Srch získal z dvanácti možných bodů jeden. Naposledy nestačil na Choceň.

Srch – Choceň 0:2

Rostislav Němeček, trenér Srchu: „Máme neřešitelný problém vstřelit gól. V koncovce se trápíme a nejhorší je, že proti Chocni už jsme se nedostávali ani do brankových příležitostí. Přitom převahu jsme měli. K tomu vůbec nenahrává fakt, že nás postihla marodka, a to klíčových hráčů. Musím tak šibovat s jednotlivými posty a někteří musí hrát tam, kde je třeba. Nejvíce nás tlačí bota ve středu zálohy. Kavka i Daněk jsou zraněni, takže je musel zastoupit stoper Kašpar. Za stavu 0:1 jsme se rozhodli ke hře vabank. Hráli jsme na tři obránce a tři útočníky. Druhý gól v naší síti už nic neřešil.“

Žamberk – Živanice  1:2

Jaroslav Kratochvíl, trenér Pardubic: „Prvních dvacet minut bylo zcela v naší režii. Ve třetí minutě jsme Jedličkou nastřelili břevno a na konci první čtvrthodiny jsme během chvilky dvakrát skórovali, a to zásluhou J. Černíka. Jenže pak jsme polevili, hráči si asi mysleli, že máme vítězství v kapse. Začali jsme hrát lehkovážněji a domácí nás vytrestali. Po ojedinělé akci Žamberka neobsazený hráč soupeře snížil. Kvůli tomu, že jsme protivníka nedokázali dorazit, byl ve hře o body až do závěru střetnutí. Přitom šance jsme měli. Nejdříve Janeckého střelu zastavila tyč a po hodině hry poskakoval míč na brankové čáře domácích, ovšem nikdo z našich hráčů ho nedokázal dorazit do sítě. V nastaveném čase se pak odražená střela otřela o naší tyč. Ve druhém poločase jsme nepodali dobrý výkon a tři body jsme si museli ubojovat. Chválím pouze Jakuba Černíka, a to jen za vstřelené góly.“

Česká Třebová – Holice 3:1

Jiří Tesař, trenér Holic: „Soupeř byl od začátku velmi aktivní a hned v první minutě mohl jít do vedení. To Třebové vydrželo po celý první poločas. V něm nám chyběla přesnost v rozehrávce. Po změně stran jsme zlepšili pohyb i přihrávky a častěji jsme se dostávali před domácí bránu. Naše zlepšená hra vyústila ve vedoucí gól Jedličky. Jenže pak náš brankář podcenil standardku a bylo vyrovnáno. Druhý gól jsme inkasovali z rychlého protiútoku, když jsme se po našem zahraném rohu nestačili zformovat. Obranná řada nám tentokrát nefungovala kompaktně. Třetí branku jsme dostali po rohu protivníka. To míč prošel celým malým vápnem až na zadní tyč, kde byl špatně obsazený protihráč, který skóroval do prázdné brány. Za individuální výkon lze vyzdvihnout snad jen Krpatu a Strnada. Jinak jsem velmi rozčarovaný z výkonu hlavního rozhodčího.“

Lanškroun – Pardubice B 0:1

Josef Krupička, trenér Pardubic B: „Všechna naše venkovní utkání jsou si podobná jako vejce vejci. Soupeři na naši kombinační hru vyrukují s přehnanou agresivitou, důrazem a jednoduchostí. Tentokrát alespoň bylo dobré hřiště, což nám umožňovalo naši hru. Celý první poločas se hrál podle našich not a postupně jsme si vytvořili neuvěřitelných osm příležitostí, když tři byly opravdu gólové. Byl to doslova festival nevyužitých šancí, což se nám málem vymstilo chvíli po přestávce, kdy po chybě Kakrdy nastřelil domácí útočník břevno. Bylo to způsobeno i tím, že do druhé půle nemohl nastoupit Kopřiva a my museli přeskupit trochu řady. Poté to již bylo dobývání branky Lanškrouna, které vyvrcholilo v poslední minutě po centru Voženílka a gólové hlavičce Fikejze. Pochvala pro celý kolektiv za velmi dobrý výkon, trpělivost a zasloužené vítězství. Nad rámec vynikli Hundák, Voženílek a Fikejz.“

12.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL.

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.