VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Slepotičtí hasiči mají opět úspěchy v soutěžích

Slepotice - V obci Slepotice působí dobrovolní hasiči (SDH) od roku 1897.

2.7.2009
SDÍLEJ:

Společná fotografie SDH SlepoticeFoto: Archiv SDH Slepotice

„V době vzniku SDH Slepotice byly domy stavěny většinou ode dřeva a střechy kryté šindelem nebo došky. Pak stačilo jen velmi málo k tomu, aby požár vznikl a ničivý živel nacházel dostatek potravy. V těchto dobách požár neměl nepřítele, který by proti němu úspěšně bojoval a tak zuřil a ničil,“ praví kronika obce Slepotice.

Sbor do dnešních dnů přetrval, a to v úctyhodné síle 79 členů, kterým dělá starostu Bohuslav Bořek. Mimochodem – rodina Bořků se v kronikách hasičského sboru Slepotice objevuje už v roce 1918 – inu, rodinná tradice.

Slepotický sbor je zařazen v páté výjezdové kategorii, nedisponuje proto zásahovým automobilem. Zato jsou slepotičtí aktivní hlavně na poli sportovní činnosti. V současné době mají dvě družstva mužů, jedno družstvo žen a tři družstva mladých hasičů.
Pravidelně pořádají hasičské závody na místním koupališti, kde obecní úřad Slepotice zafinancoval pro tento účel dokonce úpravu travnaté plochy.

Ve Slepoticích se také zaměřili na práci s dětmi. V roce 2007 obnovil sbor jejich činnost a v současné době má tři družstva mladých hasičů. To je dohromady 21 dětí v kategorii mladších a starších žáků. Pravidelně se zúčastňují všech soutěží v okrese Pardubice. Jezdí i do okresu Chrudim. Mezi největší úspěchy v letošním roce lze zařadit vítězství v požárním útoku družstev ve Skutči, v Břehách a na domácích závodech ve Slepoticích dne 21. června, kde družstvo mladších žáků obasdilo první místo a starších žáků druhou pozici. Děti v SDH Slepotice jsou ve věku od 6 do 15 let.

Profil SDH Slepotice

SDH Slepotice - založen v roce 1897

Současný počet členů v SDH – 79

Starosta sboru – pan Bohuslav Bořek

INTERNETOVÉ STRÁNKY SBORU

Zásahová technika
Přenosná požární stříkačka tzv. PS 12 s rokem výroby 1980, která byla kompletně opravena v roce 2007. K případné mimořádné události jednotka SDH Slepotice využívá obecní traktorůrek, který je majetkem OÚ Slepotice. Počet členů v jednotce SDH Slepotice je 9.

Zařazení v IZS – JSDH Slepotice je zařazena jako jednotka kategorie JPO V. s místní působností (obec Slepotice, Bělešovice, Holešovice a Lipec).

Pravidelná činnost SDH v obci – SDH Slepotice je v rámci činnosti sboru aktivní a to hlavně na poli sportovní činnosti. V současné době má dvě družstva mužů, jedno družstvo žen a tři družstva mladých hasičů. Pravidelně pořádá hasičské závody na místním koupališti, kde obecní úřad Slepotice zafinancoval úpravu travnaté plochy pro pořádání hasičských závodů. V letošním roce SDH Slepotice ve spolupráci s OÚ Slepotice pořádal již tři závody a to okrskové kolo (požární okrsek číslo 9.), noční požární útoky a ligu okresu Pardubice mladých hasičů. Dne 29.8. 2009 se bude konat již III. ročník „O putovní pohár starostky obce Slepotice“ v požárním útoku družstev. V roce 2010 v měsíci únoru bude SDH Slepotice ve spolupráci s okrskem číslo 9. pořádat hasičský ples v kulturním domě ve Slepoticích. Dále členové SDH Slepotice pomáhají OÚ při čištění koupaliště a to vždy v měsíci červnu, červenci a srpnu. Podílejí se na organizaci akcí pořádaných obecním úřadem ve Slepoticích a kulturní komisí obce Slepotice.

Zásahy – JSDH Slepotice se v rámci výjezdů jednotky tak často nevyjíždějí. Naposledy JSDH Slepotice vyjela při povodních v roce 2006, kdy pomáhala v sousední obci při čerpání vody. JSDH Slepotice je svoji pomoc schopna poskytnout vždy.

Úspěchy na soutěžích – SDH Slepotice se pravidelně zúčastňuje soutěží v požárním útoku družstev a to na závodech v okrese Pardubice a Chrudim. S mladými hasiči je zapojena do ligy okresu Pardubice mladých hasičů. Mezi největší úspěch patřilo loňské první místo v lize mladých hasičů okresu Pardubice s mladšími žáky. V letošním roce se družstvo mladších žáků SDH Slepotice umístilo v lize okresu Pardubice na druhém místě a starší žáci na celkovém pátém místě. V kategorii dospělých hasičů se družstva SDH Slepotice pravidelně umísťují na předních místech ve výsledkové listině. Za největší úspěch v kategorii mužů lze považovat třetí místo z 50. družstev na nočních požárních útocích na Seči v roce 2007.

Práce s dětmi – SDH Slepotice od roku 2007 obnovil činnost s dětmi. V současné době má tři družstva mladých hasičů. To je dohromady 21 dětí v kategorii mladších a starších žáků. Pravidelně se zúčastňují všech soutěží v okrese Pardubice. Jezdí i do okresu Chrudim. Mezi největší úspěchy v letošním roce lze zařadit vítězství v požárním útoku družstev ve Skutči, v Břehách a na domácích závodech ve Slepoticích dne 21.6. 2009, kde družstvo mladších žáků obasdilo první místo a starších žáků druhé místo. Děti v SDH Slepotice jsou ve věku od 6 do 15 let.

Autor:

2.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení